Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Tipy pro Windows 7 pomohou zvýšit výkon PC na maximum

Stačí přepnout schéma napájení a vyždímeme z PC s Windows 7 maximální výkon. Další rady ukážou postup, kterým lze zakázat miniaplikace či upravit rychlost přichytávání oken do krajů obrazovky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

zdenios

ja a oni

Já to vidím už delší dobu dost divně. Na nový počítač s výkonnějšími parametry pro Win7ještě nemám a už se objevuje Win8. Proč nemohu mít Win7 i na starém počítači 486? Tady se mluví o schopnosti systému Win7 zvýšit výkon PC. To přece nedává smysl, když na svůj chod potřebuje výkonnější stroj. Podle mne PC má svůj daný výkon a systém dělá co umí sám se sebou. Může být jen brzdou počítačového motoru a pak jen odlehčovat brzdný pedál podle toho, jaký je trh, kupní síla a pracovní vytížení zaměstnanců IT. Onen samotný systém má pořád stejnou funkci jako Win311: umožňovat chod aplikacím a měl by 100% chránit PC před útoky z venčí, což zjevně nedělá, když musíme používat minimálně tři ochranné pomůcky a aplikace. Takže se divím, proč má systém WinXP 3GB dat.

Takže by se mělo spíše jednat o tom, zda Win7 dostatečně a bez chyb umožní používat různé aplikace včetně Internetu. Fandím systému Windows. Jestli je to 7,8,9 nebo Fiesta - to není třeba. S pozdravem ZŘ

0/0
16.9.2011 10:42

tuan4

Re: ja a oni

..............................Stoprocentně PC ochránit nelze,připojením k síti se cesta otevře.

Nedávno jsem si otevřel portál Lupa,téma:elektronický podpis.

Pro informaci jak to celé funguje,doporučuji přečíst.Poučné!

0/0
16.9.2011 11:55

katone

kontextové menu "nový"

Hledám zde radu: ví někdo jak pod W7 Pro (32) upravit položky kontextového  menu "nový"? Raději bych zásahem do registru - nechce se mi kvůli tomu něco instalovat..

0/0
15.9.2011 19:39

Wolf_Net

Re: kontextové menu

Na tohle není jednoduchá odpověď. Záleží na konkrétní akci, kterou potřebuješ. Bohužel nikde v registrech není jedna položka pod kterou by se skrývalo něco jako menu se všemi akcemi. Je to v registrech -> HKEY_CLASSES_ROOT a tam si najdi konkrétní příponu souboru, kterou potřebuješ přidat nebo odebrat, takže např. pro "nový textový dokument" si najdi .text. Ten klíč má několik podklíčů. Rozbal je a v jednom z nich je ShellNew. (v jakém podklíči to je se liší podle typu souboru). Tohle když smažeš, zmízí Ti položka z kontextu. Když ji chceš vyrobit, pak si opět najdi požadovanou příponu, klikni na vytvořit nový klíč a pojmenuj jej ShellNew. V pravém okně pak přes pravý klik vytvoř nový -> string (nevím jak je to v CZ Win... řetězec?) a dej mu jméno NullFile. No a tím to máš v menu. Snad jsem alespoň trochu pomohl.

0/0
18.9.2011 13:06

katone

Re: kontextové menu

Tak přesně tohle jsem potřeboval, děkuji! Jediná položka nemá zástupce mezi příponami (jako např. .txt), a to je nová Aktovka. Ta je zastoupena jako Briefcase (bez tečky) a v ní je vnořený klíč Shell New. Po jeho smazání i Aktovak zmizí z nabídky "nový" Děkuji ještě jednou!R^

0/0
18.9.2011 15:45

katone

Re: kontextové menu

Tohle přesně jsem potřeboval, děkuji! Jedinou položku jsem nenašel pod příponami a to byla Aktovka Windows. Našel jsem jí ve stejném sloupci, ale jako Briefcase. Vnořený klíč ShellNew jsem smazal a je to.

Ještě jednou díky!R^

0/0
18.9.2011 15:50

katone

Re: kontextové menu

Zase tady blbne odesílání příspěvků, srry za dvoj odeslání.

0/0
18.9.2011 15:51

Falewick

jak vylepšit widnows

Stačí vypnout veškerá rádoby user-friendly vylepšení, která nezkušenému nepomůžou a zkušeného zdržují. Odinstalovat co nejvíc majkrosofťáckých programů a nahradit je jednodušším a domyšlenějším freewarem (přehrávače videa, hudby a obrázků, prohlížeč, e-mailový klient, ale třeba i antivirus...). Mít samostatný oddíl na systém a na něm udržovat hodně volného místa. Operační systém má být hlavně stabilní a hlídat programy, a ne suplovat lidské rozhodování a vnucovat podřadné programy.

0/0
15.9.2011 12:30

maruširi.vr.10

(zadáme 1 a klikneme dolů)

Příště zadej rovnou nulu, Jakube. Je to rychlejší.

0/0
15.9.2011 12:07

Dawemaster

571. – Jak vypnout režim kompatibility

To se mi docela hodilo! Díky! ;-);-D

0/0
15.9.2011 7:56

tuan4

Re: 571. – Jak vypnout režim kompatibility

.......................jde to i trochu jednodušeji.

Do řádku:,,Prohledat programy a soubory'' napsat Služby.Otevře se nabídka,potom kliknout na řádek Služby a okno se rovněž otevře.

Rubrika ,Tipy pro Windows 7' je pro začátečníky velmi užitečná - pochvala pro autora !! R^R^

0/0
15.9.2011 10:26

Dawemaster

Re: 571. – Jak vypnout režim kompatibility

Děkuji :-). Sice nejsem úplná "lama" jak se říká ale žádný počítačový expert taky nejsem,takže mnohé rady zde ocením. Bohužel je zde také hodně diskutérů,kteří samozřejmě ví úplně všechno a nejlépe,mají od všeho klíče a všude byli nejméně 2x a tak jim tento web tak užitečný jako mne, nepřijde a jen tu nadávají,jak jsou rady autorů na h..... :-)

0/0
16.9.2011 8:36

tuan4

Re: 571. – Jak vypnout režim kompatibility

.....................já jsem taky začátečník a prokousávám se.

A souhlasím.Je mi také divné,proč všeználkové navštěvují tyhle stránky-mají přeci svoje,odborné.

A posmívat se začátečníkům mi přijde ubohé.

Mně rady na těchto stránkách pomáhají a mám je skoro všechny v záložkách.:-)

0/0
16.9.2011 11:31

Wolf_Net

Re: 571. – Jak vypnout režim kompatibility

Tak jsem se právě hezky chytil za nos. :-) Já jsem jeden z těch "všeználků" a souhlasím, že obvykle hledám rady na jiných webech. Na druhou stranu, chodím na iDnes a Technet je součástí. Nadpis článku zní "jak zvýšit výkon PC na maximum" očekával bych jiný druh rad, než jak změnit rychlost přichycení okna. Např. jaké služby v PC vypnout, aby to skutečně mělo vliv na výkon. Např. Jak si nastavit co se má spouštět při startu PC. Zdá se to jako maličkost, ale sežere to výkon... schválně si spusťte taskmanager - pravé myšítko na spodní liště -> "správce úloh". Záložka procesy -> seřaďte je kliknutím na sloupec paměť. Vidíte, kolik vám ubírají operační paměti programy, které v 99% případů prostě stále puštěné mít nemusíte? Rada jednoduchá - Win7 - Start -> napište MSCONFIG a potvrďte. V okně, které se otevře je "při spuštění" nebo tak něco. Čtvrtá záložka. A tam si vypněte automatické spouštění programů, které znáte a víte, že je nepotřebujete. Neexperimentujte.

0/0
18.9.2011 12:32

tuan4

Re: 571. – Jak vypnout režim kompatibility

:-)R^R^R^

0/0
18.9.2011 12:46Najdete na iDNES.cz