Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ovládněte e-maily těmi správnými programy

V době webových poštovních schránek se může zdát, že jsou speciální programy na správu elektronické pošty již zastaralé. Umí však nabídnout mnohem větší komfort a řadu užitečných funkcí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pruitt Igoe VI.

Je otázka, k čemu dnes ještě používat desktopovou aplikaci..

..pro správu e-mailové schránky. V době, kdy se začíná s cloudovými aplikacemi a cloudovými operačními systémy, mi to opravdu připadá směšné. Chápu, že většina firem stále používá toto zkostnatělé řešení, ale snad není potřeba o tom psát článek.. :-P

0/0
6.11.2011 21:55

El ChupaNibre

Re: Je otázka, k čemu dnes ještě používat desktopovou aplikaci..

Já začal desktopové klienty používat z těchto důvodů: 1) Přílohu stačí přetáhnout do okna programu, tj. nemusím se proklikávat dialogem "Otevřít soubor". 2) webové rozhraní občas vypadne a pak se do schránky dostanu právě jen přes desktopového klienta. 3) důležité informace si jedním kliknutím přidám do správce poznámek (např. Evernote) nebo do správce událostí/schůzek. atd...

0/0
6.11.2011 22:40

politicky nekorektní trolejbus

Re: Je otázka, k čemu dnes ještě používat desktopovou aplikaci..

ad 1) který ofline klient toto umí? přetahování příloh zavedl před časem v nové webové verzi GMail.

ad 2) nezaznamenal jsem, že by u velkých webů tzpu SEZNAMu, Centrum, Google, atd nebyl přístupný web po nějakou delší dobu - kromě plánovaných odstávek hluboko v noci

ad 3) u Gmailu , i Hotmailu je toto samozřejmost již od začátku. Navíc, pokud si v Outloku napíšete poznámku, napíšete ji jenom na lokálním disku, do mobilu ji musíte přenést manuálně

( Exchange neberu, běžný nefiremní uživatel tohle nepoužívá ).

nehaním desktopové klienty, jen mi přijdou v době cloudu zbytečné. Všechno co umí klasický klient umí GMail také, někdy i lépe. A má jednu zásadní výhodu - nemusí se instalovat

+1/0
7.11.2011 0:00

(gbd)

Re: Je otázka, k čemu dnes ještě používat desktopovou aplikaci..

S tím "nemusí se instalovat" bych byl opatrný. Ono nastavit prohlížeč tak, aby příslušný webmail správně fungoval, jde triviálně jen metodou "tak to povolív šecko, šak viry přeci nejsou taková hrozba". Jakmile použijete nějakou bezpečnostní politiku, trávíte spoustu času dolaďováním prohlížeče po každé změně webmailu.

Zato jednou nainstalovaný a zkonfigurovaný e-mail klient vydrží v podstatě trvale.

0/0
7.11.2011 10:09

politicky nekorektní trolejbus

Re: Je otázka, k čemu dnes ještě používat desktopovou aplikaci..

No nevím, právě Gmail je na většině zařízení konfifurovatelný automaticky po zadání loginu a hesla.

Aby v něm fungovali ostatní schránku nastavuju ho podle návodu k Outloku ( POP3, IMAP SMTP) a nikdy jsem neměl problém.Upřímně bezpečnost nijak vzlášt neřeším, nejsem paranoidní, emaily stahuju přes zabezpečený protokol defaultně a na viry mám hardwarový firewal a dobrý antivir.

Pokud budu pro někoho natolik zajímavý, že se mu vyplatí mi nabourat maily, bude to jednoduší někde cestou, nebo přímo na serveru, což jaksi já moc neovlivním

0/0
7.11.2011 16:47

U-luru

Re: Je otázka, k čemu dnes ještě používat desktopovou aplikaci..

1) když máš poštu staženou do PC, tak je práce s ní daleko rychlejší.

2)ve stejném prostředí můžeš ovládat (rychleji a pořád stejně, tudíž i pohodlněji) spousty adres najednou - já si nedovedu představit, že bych měl pro kontrolu pošty se přihlašovat na 5 serverech.

A nechávat si přetahovat poštu z jednoho serveru do druhého, to už považuji za výsměch inteligence,nemám 5 emails proto, aby mi to potom jeden stahoval do jednoho a ještě mě omezoval ve velikosti.

3) dneska už je email braný jako průkazná pošta, nedovedu si představit, že bych provozoval firemní poštu a poštu s úřady a fyzicky jí neměl! To je podle mě to nejhorší na celém tom cloudu.

0/0
7.11.2011 11:20

politicky nekorektní trolejbus

Re: Je otázka, k čemu dnes ještě používat desktopovou aplikaci..

Já poštu právě staženou do PC mám.

Používám Gmail na Chromu a okno s emailem se chová jako lokální klient, s nímž jde pracovat offline, při každém připojení k síti stáhne kopii nové pošty na disk ( a dělá to na pozadí, když není zcela vytížená linka, takže to na rychlosti webu ani nezaznamenám) ale zároveň nechává originál emailu na serveru, takže nemusím sosat objemné přílohy, ty se stáhnou pouze na vyžádání.

Okno s emailem se otvírá úplně samostatně nezávisle na webovém prohlížeči ( vypadá to jako okno lokálního programu, není tu adresní řádek a obvyklá internetová tlačítka)

2) nechávám si Gmailem spravovat 4 emailové účty ( soukromý, dva pracovní a jeden se soukromou adresou na zvláštní účely ). Zpráva všech účtů je opět podobná Outlocku, email se stáhne přes IMAP do Gmailu a je zařazen pod svůj účet, který se zobrazuje jako štítek. při odesílání pošty si mohu vybrat pod jakou identitou se má odeslat.

nepřihlašuji se do pěti účtů, ale pouze do účtu Gmailu, ten už si ostatní...

0/0
7.11.2011 16:19

politicky nekorektní trolejbus

Re: Je otázka, k čemu dnes ještě používat desktopovou aplikaci..

(pokr.) ...nastavení pamatuje. Pokud nejste IT odborník, nepoznáte, že email ze seznamu je psán a odeslán v Gmailu.

Poté, co tohle začal Google nabízet jsem zrušil desktop klienta, právě proto, že se nechci přihlašovat na pět účtů, potřebuji je číst i na mobilu, ale nechci mít v mobilu pět emailových účtů.Takhle mám veškerou poštu pohromadě v PC i na jednom serveru, (a ještě zálohovanou na původních poštovních serverech) a přitom naprosto přesně vím, na který účet který email přišel. A nejsem omezen velikostí, Gmail má neomezenou velikost schránky ( běžně ho používám na zálohu dokumentů, kdy si pošlu soubor sám sobě.je to rychlejší, než to kopírovat do GDocs).

Ad 3) jak píšu, emaily mám i stažené přímo na disku, ovšem čistě pro dobrý pocit, že je mám zálohované. U Google je dost nepravděpodobné, že by skončil, to mi spíše odejde disk, nebo celý počítač.

Když email potřebuju fyzicky, tak si ho vždycka přece vytisknu a je úplně jedno jestli z cloudu, nebo z pevného disku.

0/0
7.11.2011 16:28

U-luru

Re: Je otázka, k čemu dnes ještě používat desktopovou aplikaci..

Já musím reagovat na pracovní emaily a hodně jich má přílohy, dost velké, jako fotky a nákresy, moje gmail má necelých 8 giga, což je málo, jak jsi udělal, že jí máš neomezenou?

Používám MS Outlook a The Bat! a pravidelně je zálohoju, protože nevím, kdy si kdo na co vzpomene a chci to mít alespoň na zálohovacím disku. U Outlooku i The Bat! jde nastavit, jestli chceš stahovat jenom hlavičky, nebo celou poštu, a jestli má po stažení zůstat na serveru nebo se smazat. U The Bat! vidíš přímo kam která pošta patří, u Outlooku to není tak přehledné, ale jde to dohledat taky.

Stahování pošty z jiných serverů gmailem se mi nelíbí, nechci mít ten pocit, že někdo má kontrolu přes všechny mé emaily.

Pro mě jsou ty přílohy důležitější než samotná pošta a musím je upravovat nebo do nich psát, to se nedá, když je příloha v klientovi nebo na serveru, to musí být na disku.

Chrome mi nepadl do oka, používám Operu, ta má taky klienta, ale nepoužívám ho.

0/0
7.11.2011 22:04

politicky nekorektní trolejbus

Re: Je otázka, k čemu dnes ještě používat desktopovou aplikaci..

Já nevím, já nic nedělal, od té doby co tam mám účet jsem začínal na 5GB a prostor ve schránce mi od té doby stále narůstá.

GMail si na tom tenkrát postavil reklamní kampaň, v době, kdy přišel do ČR měly všechny freemaily maximálně giga a 100MB přílohu jste si neposlal.

Prostor u Gmailu mi stále narůstá, čím víc ho používám, tím rychleji. Ty jejich datová úložiště musí mít stovky terabitů..

Ovšem pokud vám běžně hodí emailem přílohy v řádech stovek MB, tak potom zřejmě brzy narazíte na strop i u gmailu, prostože úložiště naplníte rychleji, než stihne narůstat. Neomezená velikost funguje u běžného používání, tam velikost schránky narůstá rychleji, než ji stihnete zaplnovat.

Ohledně té kontroly, tam jde opravdu jen o pocit, nedovedu si představit, že by někdo namátkou prohledával ty peta bity dat na jejich serverech, aby našel zrovna vaše emaily.A pokud už si dá tu práci, už proto bude mít konkrétní důvod zaměřit se zrovna na vás. Potom si to najde na kterémkoli serveru.

0/0
7.11.2011 22:23

politicky nekorektní trolejbus

Re: Je otázka, k čemu dnes ještě používat desktopovou aplikaci..

Jinak Chrome nemá vestavěný emailový klient jako Opera.U nich to funguje trochu jinak.

Interface je pořád okno internetového prohlížeče, ale i to málo ovládacích prvků co má Chrome tu není. POUZE okno se samotným Gmailem. Žádná webová tlačítka, žádný adresní a vyhledávací řádek. To se dá uložit jako zástupce na plochu a potom se z něj stane ikona, jako ikona běžné desktop aplikace. Nikam jinam se z tohoto okna nedostanete, na prohlížení webu si musíte otevřít další okno. Můžete si zapnout možnost práce offline, potom se vám maily načtou na pevný disk ( nebo jenom hlavičky, nebo s i přílohami, záleží co mu povolíte) a funguje potom jako Outlock. pracujete offline a když je dostupné připojení, vše se v dávce odešle/přijme.

Takovéhle okno se dá udělat s každou stránkou zobrazenou ve Chromu, používám to i pro GDocs, Calendar a e banking. Ovšem funguje to pouze ve Chromu, v jiným prohlížeči ne

0/0
7.11.2011 22:37

U-luru

Re: Je otázka, k čemu dnes ještě používat desktopovou aplikaci..

To s tím Chrome vypadá zajímavě, já ale stejně budu muset zůstat u Outlooku, on je ještě jeden velký problém - převod!

Já mám roky pošt už jenom zazálohovaných (už je nemám ani v klientovi), ale musím být schopný občas nějakou otevřít a to je velký problém. Začal jsem používat Outlook někdy před 8 lety a dodnes neexistuje bezpečný program který by všechno správně převedl, kvůli tomu jsem s ním lapený, do Outlooku to jde, ale obráceně moc ne, jakž takž to zvládá právě The Bat! ale i ten některé emaily nevydejchá.

Taky si myslím, že tyhle dva programy (Outlook a The Bat!) mají lepší filtry na vyhledávání, což taky hodně používám, ale můžu se mýlit.

0/0
8.11.2011 10:08

zupan

Re: Je otázka, k čemu dnes ještě používat desktopovou aplikaci..

Umi to Outlook, tedy pretahovani, vy sazejte na cloud, data a aplikaci ulozene na cizim serveru. Vypadky serveru SEZNAM, hlavne e-mailu jsou caste, Google jiz nekolikrat take vypadl. Z Outlooku klidně posíláte sms nebo faxy, konektory na socialni site a rss jsou v nem take. A obrovskou vyhodou tlusteho klienta je, ze umi pracovat off-line, cili pri nepristupnosti site si mohu vsechny e-maily projit, pripravit k odeslani, atd. Nemusím se přitom opírat o nějaké, momentálně nevýhodné spojení. Za cesty letadlem, autobusem, vlakem nebo lodí. Při pobytu v okrajových částech republiky se slabým pokrytím signálem. Vidím, že jste okamžitě se vším hotov. Prostě GMail a Google a nic jiného neexistuje. Pripomina mi ti iNeco.

0/0
21.11.2011 19:31

l.g

Re: Je otázka, k čemu dnes ještě používat desktopovou aplikaci..

Směšné vám to přestane připadat, až bude chtít vybírat víc než jednu e-mailovou schránku, nebo nebudete jako ovečka chtít mít e-mail na Hotmailu, Seznamu, Centru a.p...

Což je mimochodem případ většiny firem.

0/0
7.11.2011 14:43

politicky nekorektní trolejbus

Re: Je otázka, k čemu dnes ještě používat desktopovou aplikaci..

Emailových schránek mám cca 15, aktivně jich používám pět. Všechny stahuju do Gmailu.

Jsou mezi nimi jednak freemailové účty i účty firemní pošty.nepoznáte, že jsem mail například ze Seznamu psal a odeslal z Googlu.

Rozhraní Gmailu se mi chová jako běžný offline klient, jako okno běžného programu na první pohled nepoznáte, že je to okno prohlížeče ( používám Chrome, nevím, zda to jde takto nastavit i v jiných prohlížečích). Samozřejmě to umí i offline režim a ukládání pošty na pozadí na disk, jinak bych to nepoužíval. V rychlosti práce nevidím rozdíl doma na optice ani při připojení přes 3G modem.

Mimochodem, co je špatného na Seznam emailu? prochází mi rukama kontakty na klienty a 90% lidí má soukromý email právě na Seznamu, sem tam někdo na CENTRUM.CZ, ten zbytek Gmail, Hotmail, výjimečně Yahoo. Celkem běžně Seznam email používají i menší firmy, které nechtějí platit za vlastní mailserver, pokud teda nemají mail jako bonus k webhostingu

0/0
7.11.2011 16:42

l.g

Re: Je otázka, k čemu dnes ještě používat desktopovou aplikaci..

Pomineme, že to je poněkud (slušně řečeno) neefektivní systém, pokud si 15 schránek stahujete do jedné a tu pak vybíráte.

Samozřejmě že se pozná, že mail odesíláte z Googlu. Naopak dříve nebo později to dopadne tak, že spamové filtry začnou vámi takto odesílanou poštu vyhodnocovat jako spam.

A co je špatného na Seznamu? Už třeba jen to, že má doménu seznam.cz (to ostatně paltí o všech freemailech).

0/0
7.11.2011 17:43

politicky nekorektní trolejbus

Re: Je otázka, k čemu dnes ještě používat desktopovou aplikaci..

Psal jsem, že skutečně používám emailu jenom pět.S gmailem sest.

Stahovat všeo jedné schránky mi naopak přijde efektivn to dělal také tak,ější než kontrolovat šest samostatných účtů.S outlokem jsem to dělal také tak,to je ostatně jeden že smyslů existence klienta.

Běžný uživatel přeposílání nepozná,ta informace jepouze někde v hlavičce mailu kterou běžně mail podrobně nezobrazuje. Prostě mail napíšu v Gmailu a odešlu jako...@seznam.cz.Gmail to odešle přes seznamacky SMTP server, takže navenek to je posláno jako mail z freemailu Seznamu.

není důvod aby to skončilo ve spamu,takhle dělá i běžný klient.

0/0
7.11.2011 18:50

astabilak

Re: Je otázka, k čemu dnes ještě používat desktopovou aplikaci..

Proč jako ovečka?? Je pravda, mít firmu, tak mám i e-mail na vlastní doméně, ale jinak používám již několik let centrum ke své plné spokojenosti... Jinak výhdu deskopové aplikace vidím v tom, že se běží někde v p****ozadí a když mi přijde zpráva, tak na mně houkne. Jednoduchým kliknutím ji hned vidím....

0/0
12.11.2011 8:21

politicky nekorektní trolejbus

Na co klienta ?

Všechny u jednotlivých programů popisované funkce mi spolehlivě plní Gmail+Google Calendar.

Všechny data mám zazálohována na serveru, přístupná odkudkoli a protože používám telefon s Androidem, vše potřebné se online synchronizuje.když ztratím telefon, nebo mi ho neviditelní ukradnou, jedinou textovkou mu vymažu pamět aniž bych o data přišel

Nemůže se stát, že zapomenu na důležitou schůzku, kterou si zapsal pouze doma do PC a zapomněl sesynchronizovat s mobilem..

Když si v šalině napíšu poznámku do mobilu, mám jí večer v kalendáři v PC.A už nikdy nemusím do nového mobilu přepisovat telefonní seznam, což mně vždycky vytáčelo.

Budoucnost patří cloudu :-)

+1/0
6.11.2011 21:49

vaclavj1

Re: Na co klienta ?

To neni moc presne, i postovni klienty synchronizuji data s webovymi sluzbami. Jen proste poskytuji vyssi uzivatelsky komfort nez treba webove rozhrani pres prohlizec. Ostatne zminujete, ze pouzivate telefon ... predpokladam, ze ke sluzbam Google pristupujete pres specialni aplikace - obdobu kritizovaneho klienta - a ne pres prohlizec.

0/0
6.11.2011 23:37

politicky nekorektní trolejbus

Re: Na co klienta ?

Máte sice pravdu, ale Gmail umí i ty funkce, které dříve zvládli pouze desktopový klienti.Umí stahovat poštu z jiných úctů a co je pro mně důležité,umí odesílat poštu pod hlavičkou jiného mého účtu.na rozdíl od klientů přílohu stačí přenést do okna, ne se proklikávat tlačítky "nahrát soubor".Mail se mi spouští v samostatném okně nezávisle na hlavním okně prohlížeče a umí i režim off line.Ani IMAP u klasických klientů nezajistí 100% bezproblémovou synchronizaci (např, dvě složky odeslané pošty)

Je to v podstatě taktéž poštovní klient.Navíc, je propojen s ostatními službami Google -mapami, dokumenty, vyhledávačem , automatickým strojovým překladem. Který s desktopových klientů umí posledně jmenovanou věc?

Ano, aplikace pro mobil je v podstatě klient, ale na všech zařízeních a platformách vypadá stejně a hlavně má všechnu funkcionalitu webového Gmailu.Mimochodem,největší český mail server-seznam.cz-dodnes není schopen nabídnou aplikaci pro dva nejrozšířenější mobilní OS -iOS a Androida.

0/0
6.11.2011 23:52

politicky nekorektní trolejbus

Re: Na co klienta ?

Ano jednu nevýhodu Gmail má. Nefunguje automatické otevření okna na vytvoření nového emailu, pokud tapnu na webu na něčí emailovou adresu, nebo pokud v nabídce souboru zvolím "Poslat emailem".

Počítač mi pořád nutí WLM, ačkoli ho nemám nakonfigurovaný.

To ovšem nebude problém pánů od Googlu, ale pánů z MS

0/0
7.11.2011 0:04

l.g

Re: Na co klienta ?

Problém vám začne v okamžiku, kdy nebudete chtít mít schránku u Googlu. Pak pochopíte, k čemu je klient.

0/0
7.11.2011 15:00

politicky nekorektní trolejbus

Re: Na co klienta ?

To je pravda, ale já nemám důvod NEMÍT účet u Googlu, takže tohle řešit nemusím.

Založil jsem si ho, když jsem měl problémy stahovat do mobilu emaily z CENTRUM.CZ a postupně začal používat všechny Goole služby, tak jak přicházeli do čestiny.Dneska jedu prakticky v cloudu Google, a to včetně dokumentů, plánovacího kalendáře a podobně. A jelikož jsem si pořídil mobil s Androidem - který je postavený primárně na používání se službami Google - tak již je to samozřejmost. I když HOTmail nabízí podobné služby jako G, a jejich online office jsou možná lepší,už měnit nebudu.

Mimochodem, divím se, že SEZNAM, jako největší poskytovatel freemailu u nás ještě nevyvinul nativní aplikaci pro Android a iOS. jejich mapy jsou na české adresy mnohdy lepší než GMaps, ovšem přístup k nim( a k ostatním službám seznamu) v mobilu je tragický

0/0
7.11.2011 17:00

politicky nekorektní trolejbus

Re: Na co klienta ?

Jen tak na okraj.

Pokud nemám svůj vlastní mailserver, komu jinému bych měl svěřit svoje maily než Gmailu nebo HOTmailu? nějakému lokálnímu providerovi kdesi ve východní Evropě, který může kdykoli vyhlásit úpadek?

Gmail je internetový obr, u něj je pravděpodobnost krachu asi taková, jako že zítra přiletí Marťani. HOTmail je provozován fy Microsoft, u ní platí taktéž výše zmíněné.

A opravdu nemám strach, že zrovínka Googla budou zajímat data a emaily nějakého běžného malého živnostníčka z Východní Evropy.

Ano, pokud budu hlava teroristické organizace, potom se oprávněně budu domnívat, že by moje data mohli někoho zajímat a fakt nebudu používat Google

0/0
7.11.2011 17:09

politicky nekorektní trolejbus

Re: Na co klienta ?

sorry špatný vlákno

.

Jen tak na okraj.Pokud nemám svůj vlastní mailserver, komu jinému bych měl svěřit svoje maily než Gmailu nebo HOTmailu? nějakému lokálnímu providerovi kdesi ve východní Evropě, který může kdykoli vyhlásit úpadek?

Gmail je internetový obr, u něj je pravděpodobnost krachu asi taková, jako že zítra přiletí Marťani. HOTmail je provozován fy Microsoft, u ní platí taktéž výše zmíněné.

A opravdu nemám strach, že zrovínka Googla budou zajímat data a emaily nějakého běžného malého živnostníčka z Východní Evropy. Ano, pokud budu hlava teroristické organizace, potom se oprávněně budu domnívat, že by moje data mohli někoho zajímat a fakt nebudu používat Google

0/0
7.11.2011 17:11

zupan

Google to nezajima, ale NSA, CIA a jine agentury ano.

I ten malý český človíček.

0/0
21.11.2011 19:36

net.Xtreme proti diskriminaci

Přehlédl jsem Outlook a Thunderbird?

Thunderbird je imho docela rozšířený a díky portable verzi velmi praktický, místo synchronizace pošty v PC a notebooku a podobně má člověk poštu přímo na flashce...pro rýpaly, není problém flashku zašifrovat a případně i zálohovat, řesun portable programu je docela jednoduchý:-)

0/0
6.11.2011 21:07

vaclavj1

Re: Přehlédl jsem Outlook a Thunderbird?

K cemu je to v praxi dobre, jestli se muzu zeptat?

0/0
6.11.2011 23:40

politicky nekorektní trolejbus

Re: Přehlédl jsem Outlook a Thunderbird?

A není lepší mít poštu na spolehlivém serveru,na nějž se dostanu odkudkoli a jehož uživatelské rozhraní umí to samé co Outlock a mnohem více při stejném konfortu ovládání, než ji nosit sebou na flašce?

nehledě na to, že do mobilu jaksi flashku nenacpete ;-D

0/0
7.11.2011 0:10

l.g

Re: Přehlédl jsem Outlook a Thunderbird?

Pokud pracujete s IMAPem, tak poštu na serveru samozřejmě máte. Klient navíc nabízí neporovnatelně větší komfort, má více možností a hlavně je podstatně rychlejší.

0/0
7.11.2011 14:27

zupan

To tu nezmiňujte. Už jsme v cloudu až po uši.

Google, M$ iApple si připravují další závisláky. Aby se kšefty hejbali.

0/0
21.11.2011 19:43

Nepochopené tlačítko

Pěkné uživatelky,

R^

+1/0
6.11.2011 20:28

zupan

To tady uhráky moc nezajímá.

Je zajímá Android a cloud. ;-D

0/0
21.11.2011 19:40

fj08

Windows Live Mail

používám Windows Live Mail v kombinaci s Hotmail a Gmail účtem už nějaký rok, a maximální spokojenost. V práci pochopitelně používám Outlook.

0/0
6.11.2011 19:17

MrScully

Re: Windows Live Mail

Já mám také Live Mail, ale vadí mi na něm jedno a to je to, že každý účet je zvlášť, takže když mám zhruba sedm mailových účtů, tak jednak mi to zabere půlku monitoru (což až tak nevadí), ale hlavně odeslaná pošta se ukládá každá zvlášť, takže když chci dohledat odeslaný mail, tak musím napřed vědět, přes který účet jsem ho poslal.

0/0
6.11.2011 20:20

zupan

Bohudik si muzes pridat polozku vsechny emaily dosle atd

a vyhledávat ve všem. LiveMail jsem asi pul roku pouzival a potom si poridil outlook. Ma vic moznosti, lepsi provazanost, posilam z nej i sms.

0/0
21.11.2011 19:46

radaumacher

nejrozšířenější

Oceňuji snahu redakce uvést zde i méně rozšířené programy pro správu emailu, ale slušelo by se uvést i ty nejrozšířenější.

+2/0
6.11.2011 19:16

JeDicz

*

Děkuju redakci za skvělý tip - Zimbra vypadá super.

0/0
6.11.2011 18:46

U-luru

Re: *

to jo, asi ho vyzkouším

0/0
6.11.2011 19:30

politicky nekorektní trolejbus

Re: *

instalační soubor přes 100 MB jenom pro blbého emailového klienta?

To jako sorry, ale nechci. to už raději klienta integrovaného v Opeře

0/0
7.11.2011 0:07

treet

Apple

Macbook Pro bez jabka ;-D

0/0
6.11.2011 18:10

f-1cka

IncrediMail

pouzivam ho nekolik let a jsem s nim spokojen. takze pokud jste hracicky se smajlikama ci jinych efektu, zde se vyradite dosytostiR^

0/0
6.11.2011 15:54

detonace

thunderbird

a kde pak je thunderbird ?

zase nakej placenej clanek, tech je tady na technetu 99% , 0,1% jsou clanky o technice a zbytek je placani o nicem.

+3/0
6.11.2011 11:58

vaclavj1

Re: thunderbird

a kde je Outlook? autor se zrejme zameril na klienty, ktere nejsou tak notoricky zname

0/0
6.11.2011 15:08

Funk

Re: thunderbird

No zrovna Thunderbird žádnej zázrak není. Používám ho, jelikož mi nic jiného nezbývá, ale je to neskutečně nestabilní zabugovanej maras...

+2/0
6.11.2011 18:34

2718

Re: thunderbird

To ho asi používáte špatně. Já ho používám příbližně 6let z linuxu i windows k přístupu na 4 IMAP účty a neměl jsem s ním zatím žádný problém. Nějakou dobu je v něm i indexové prohledávání všech zpráv v mailboxu, takže mi v něm nechybí nic ...

0/0
6.11.2011 18:49

El ChupaNibre

Re: thunderbird

Jo, Thunderbird docela funguje, ale design vypadá jak ročníková práce studenta IT... tak jsem se raději pokorně vrátil k Outlooku.

0/0
6.11.2011 19:32

lkrata

Re: thunderbird

Přeci není problém, stáhnout si nějaký vzhled, kterých je tuna. Když se mi Thunderbird jednou aktualizoval a naskočil nějaký nepřehledný paskvil, stáhl jsem si vzhled a nemá to chybu.

0/0
6.11.2011 21:41

vaclavj1

Re: thunderbird

design neni jen o vzhledu ... nebo by teda nemel byt

0/0
6.11.2011 23:41Najdete na iDNES.cz