Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Evropský soud překvapivě zakázal filtrování uživatelských dat na webu

Nečekaný verdikt vynesl Evropský soud ve sporu sociální sítě Netlog a belgického ochranného autorského svazu SABAM: provozovatel internetové služby nemůže být nucen k zavedení filtrování obsahu. Podle soudu je to v rozporu s právem na soukromí a svobodným přístupem k informacím.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

KomisarLedvina

Toto je zajímavé

R^ http://www.lupa.cz/zpravicky/stahovani-hudby-a-filmu-je-legalni-ve-svycarsku/ R^

0/0
19.2.2012 11:51

tvenca

Sumerové vynalezli kolo-ještě že né patentový úřad.

Veškerá ochrana a patenty brzdí rozvoj,třeba v Číně se na autorství moc nehledí a kde jsou teď???

0/0
19.2.2012 10:01

doktor_bota

Re: Sumerové vynalezli kolo-ještě že né patentový úřad.

Nebrzdí, brzdou je zneužívání ochrany a patentů.

+1/0
19.2.2012 17:53

Naviatik

Re: Sumerové vynalezli kolo-ještě že né patentový úřad.

a dokonce ani s tím bych nesouhlasil. ;-)

0/0
21.2.2012 14:15

l.g

Nakonec to stejně tak dopadne

Včera to na ČT24 Tomský řekl celkem dobře:

Je třeba najít kompromis mezi ochranou práv autorů a ochranou svobody na internetu.

Skončí to nakonec nějakou restrikcí internetu, protože jnak takový kompromis najít NELZE.

Lidi totiž dobrovolně krást nepřestanou.

0/0
19.2.2012 4:08

Kidkid

Re: Nakonec to stejně tak dopadne

Kdyby tyhle organizace jako je OSA a jí podobné nebyly nenažrané tak by se nic nedělo. A navíc kdyby majitelé práv byli rozumní a dali uživatelům možnost film shlédnout za přiměřený peníz, tak na tom vydělají daleko víc než nějakými zákazy.

V minulosti sídlily pirátské vysílací stanice na lodích a byly nepostižitelné. Je problém stejným způsobem umístit na lodi servery? Není a mezinárodních vodách je loď územím státu po jakou pluje vlajkou. A vybrat si zem, kde žádná omezení neplatí není zas tak velký problém.

+1/0
19.2.2012 9:07

Leinad

Re: Nakonec to stejně tak dopadne

Ale zavést cenzuru (mít na svém území rušičky rádia, blokovat pžístup na internet ze svého území) není moc velký problém. :-/ A někteří komedianti jsou toho schopni.

0/0
19.2.2012 11:21

Naviatik

Re: Nakonec to stejně tak dopadne

počkejme si ještě pár let a budou tu "plovoucí ostrovy", které nebudou spadat pod žádné státy, to bude teprve legrace...

0/0
21.2.2012 14:16

Na západní frontě lež

Re: Nakonec to stejně tak dopadne

Proč vám je tak vřele přátelské myšlení zlatokopa. Jestli jste umělec, tak musíte vědět, že nahrávací společnosti z vás mají dojnou krávu případně zakonzervovanou položku.

MC a VHS je mrtvá, s tím se tyto společnosti dokázaly vyrovnat tím, že přešly na CD a DVD. Problém je, že i tyto média jsou ve stavu klinické smrti - máte co nabídnout.

Lidé trochu vyspěli a odmítají se dívat na to, co jim předhodí televize v páté premiéře. Podívejte se na prime time - filmy staré klidně 10 let. NE.

Takže co mi vámi opěvovaný zlodějský průmysl nabídne, když chci sledovat mnou zvolený film? Nic, a to je opravdu málo.

Kdyby společnosti přistoupily na nový obchodní model, což klidně mohou, přišly by o značnou část vymyšlených zisků, čemuž se pochopitelně brání - ovšem marně.

+1/0
19.2.2012 9:57

l.g

Re: Nakonec to stejně tak dopadne

Žádný argument který uvádíte vás neospravedlňuje z porušování autorskách práv. Máte samozřejmě v mnohém pravdu.

Žádný obchodní model, který by fungoval podle vašich představ NEEXISTUJE. Nelze dát totiž lepší obchodní nabídku proti ceně NULA. A dokud bude možné beztrestně pořídit zboží za NULA, tak všechno ostatní půjde do háje. Tedy i výrobci a producenti. Nejen distributoři, kteří jsou nenažraní - o tom není sporu.

0/0
20.2.2012 10:21

Na západní frontě lež

Re: Nakonec to stejně tak dopadne

Prvně žádná práva neporušuji, protože je autorovi neberu, pořád je má a měl by se s nima vystavit na koncertu.

A za druhé nemluvím o ceně nula. Mluvím o dostupnosti - vybrané knihy jsou trezorovány, vybrané dokumenty nikdy v televizi nebudou. To si strčte někam.

Pokud se budu chtít podívat na nějaký titul, tak chci zadat adresu a dívat se. Umožní mi to ta vaše banda zlodějů za rozumný poplatek? Neumožní. Co mi mohou nabídnout - nic. Logicky je tímto nepotřebuji.

+1/0
20.2.2012 11:44

l.g

Re: Nakonec to stejně tak dopadne

Samozřejmě že porušujete autorova práva.

Autorovo svrchované právo je rozhodnout, za jakých podmínek vy můžete jeho dílo zkonzumovat. To je podstata autorského práva. Tím, že konzumujete jeho dílo bez jeho vědomí za podmínek které autor nestanovil, jsou jeho práva jednoznačně porušena.

Všechno ostatní jsou jen keci a to, že vaše chování není postižitelné zákonem je problém toho zákona, který je špatný, protože autorovo právo nedokáže ochránit.

0/0
20.2.2012 13:33

Na západní frontě lež

Re: Nakonec to stejně tak dopadne

Autor si v prvé řadě musí být vědom, že zveřejněním informace začíná její sdílení. To je neúprosný zákon digitálního světa. Informace se sdílí právě proto, že její zdroj o ni nepřijde. Takže se ptám CO si kupuji zaplacením za CD, DVD, lístek do kina? Jasnou stručnou odpověď.

P.S. Apple se píše z dvěma "p" to jistě víte, kecy se píší s tvrdým "y" to asi nevíte, takže lekce zdarma.

0/0
20.2.2012 13:46

Silas15

Re: Nakonec to stejně tak dopadne

Ano žádný argument jej neopravňuje ke krádeži, ALE je tu jedna věc. Nahrávací společnosti si vychovaly celou generaci stahovačů a sdílečů. Jsou 2 cesty jak se jich zbavit (výrazně omezit).

1. Neskutečná represe, soudy, obviňování, omezování osobních svobod - lidé budou jen naštvaní a krást se bude dál, ale méně okatě

2.Vytvořit nový obchodní model, se kterým budou lidé víceméně souhlasit a se skřípěním zubů jej uvést. Lidé protože se jim ceny nebudou zdát přemrštěné budou kupovat. Takto se kupovat naučí ti nejdůležitější - pracující lidé. Pak pak se může stát, že ten kdo bude stahovat, bude společensky znemožněn. Po určité době se situace narovná a společnost bude mít pěkné zisky. Je potřeba si uvědomit, že lidi je teď nutnost přeučit i za cenu období menších zisků nahrávacích společností.

Jinak, když se zamyslíte, tak největší procento lidí stahujících je v neproduktivním věku - tedy co jim nezaplatí rodiče, na to nemají, tak že i když stahují, tak by si danou věc nezakoupili.

0/0
20.2.2012 11:52

l.g

Re: Nakonec to stejně tak dopadne

Nový obchodní model je sice hezká věc, ale problém to naprosto neřeší. Aby obchodní model fungoval, musí být ziskový a uživit všechny osoby, které se na něm podílejí. Jinak nelze ŽÁDNÝ obchodní model provozovat. Nějaký nový způsob distribuce může sice snížit náklady, ale stejně vždy bude muset generovat nějaký zisk. Přinejmenším pro autora samotného.

A pokud má obchodní model generovat zisk, musí se od lidí vybírat nějaké peníze. Na trhu je pak úspěšný pouze ten, kdo dokáže konkurovat. A konkurovat nelegálnímu systému, který nevybírá peníze žádné NELZE žádným systémem, který peníze vybírá. Byť malé.

Ukazuje se, že lidé nejsou dnes ochotni za autorský obsah zaplatit ani 10 Kč. Jak chcete s tímhle obchodovat?

0/0
20.2.2012 13:45

lumin-oil

Re: Nakonec to stejně tak dopadne

kecy. Kdyz mi nekdo nabidne vysilani meho oblibeneho serialu ve stejny cas (nebo alespon priblizne, ne cekat x let na prisernou dabovanou verzi), tak mu milerada zaplatim...nevim, treba kilo za jeden dil? Showtime ma kabelovku za dvacet dolaru mesicne, divam se na jejich serialy. Nepotrebuju distributora v CR, nepotrebuju dabing. A s radosti podporim ty, kteri vyrabi neco, co mne bavi. Ale nebudu podporovat distributorske pijavice...kanclik, vybaveni, sef, sekretarka, asistentka, produkcni, telefony, pocitace, site, pripadne auto, pravnici...to vse je zbytecne....Nejjednodussi model je ten, ze si muzu dilo stahnout primo od autora (autoru) z webu a zaplatit treba pres paypal.

Soucasnou hudbu neposloucham, protoze hrajou a vyrabi remixy toho sameho dokola, klasiku si koupim a knihy ja radsi tistene, stahuju jen odborne prace v puvodnich jazycich...a ty jsou kolikrat k mani taky jen za poplatek :)

0/0
20.2.2012 18:25

Leinad

Re: Nakonec to stejně tak dopadne

Žádný obchodní model nemůže konkurovat Dežům a jejich autům v bazarech?

Ale já chci potištěné CD v obalu a triko s logem kapely. A to mi nikdo nenabízí zadarmo.

0/0
20.2.2012 18:58

Fonon

Re: Nakonec to stejně tak dopadne

tomského blábol si můžeš přečíst zde

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/alexander-tomsky.php?itemid=15641

+2/0
19.2.2012 11:03

Leinad

Re: Nakonec to stejně tak dopadne

Svoboda komunikačního nástroje však má pro mě větší význam, než práva komediantů.

(Mimochodem zamyslet se nad obchodními a distribučními modely by komediantům neuškodilo. Proč jamendo.com nebo documentary.net není dlouhodobě v mínusu, stejně tak ani třeba i-tunes? Proč v případě, že chci jednu skladbu, nemám možnost stáhnout si ji z i-tunes, ale mám možnost dát pár stovek za celé album? Proč někdo dokáže vydělávat na koncertech, ale někdo potřebuje 70 let po své smrti peníze za kopie nahrávek? Když je legální nahrávat si film z televize na DVD, proč je ilegální si tentýž film stáhnout? )

+2/0
19.2.2012 11:16

l.g

Re: Nakonec to stejně tak dopadne

Svoboda komunikačního média je stejně již dávno omezena. A to právě obchodními pravidly a samozřejmě zákony proti kriminalitě. Tohle je jen další střípek z již tak dost široké mozajky omezení která už dávno platí a v nikom nevyvolávají nijak zvláštní emoce.

Obchodní modely jsou nedokonalé, ale to nikoho neospravedlňuje z porušování práv autorů. A už jsem to psal výš: NEEXISTUJE funkční obchodní model, který by byl schopen konkurovat sdílení - pořizování autorského obsahu za NULA.

Dnes už i tak nadšeně přijímaný model mikroplateb zavedený před pár lety Applem na AppStore začíná mít trhliny. Lidé si už totiž začínají sdílet i aplikace, které stojí legálně jen půl dolaru (10 Kč) a dávají jim přednost před daleko pohodlnějším a legálním pořízením v e-obchodě. Ani těch 10 Kč nejsou ochotni dát, když to můžou mít zdarma a zcela beztrestně. Takhle to prostě fungovat nemůže.

0/0
20.2.2012 10:33

Leinad

Re: Nakonec to stejně tak dopadne

Zatím je omezena na úrovni legálnosti něčeho (sdílení autorsky chráněných děl, dětské pornografie nebo třeba vojenských tajemství), ale žádný zákon nenařizuje cenzuru nebo odpovědnost ISP za přenášená data.

Neospravedlňuje, ale je to důvodem. Mimochodem existují koncerty(nahrávka mi nenabídne prostředí a dav). Dále markety s chlebem mají v účetnictví x% ztrát (krádeže nebo vypršení lhůty neprodaného) a náklady na ochranku. Je to špatné, ale to fakt, kterému nezabráním - nebudu nařizovat nutnost mít účtenku v kapse a náhodné policejní kontroly náhodných lidí na náměstí, jestli nemají v kapse kradené žvejkačky. :-P

Ze programy platím z několika důvodů - riziko malware mi warez nevyloučí. A mimochodem, proč firma Canonical dělající Ubuntu neprodělává?

0/0
20.2.2012 11:18

l.g

Re: Nakonec to stejně tak dopadne

Nikdo neříká, aby někdo něco cenzuroval. Stačí když bude stahování omezeno na "legálnost něčeho". A né že bude sdílení odcizených dat zcela legální a veřejné. Jakou formou to bude provedeno je věc druhá. Že to je velmi těžké zařídit ne nasnadě.

Koncerty existují pro muzikanty. Co existuje třeba pro filmaře?

Market s chlebem: Mícháte trochu jabka a hrušky. Chleba si můžete buď koupit, nebo ukrást, nebo si ho vyrobit sám. První dvě věci jsou myslím jasné. Na to abyste si yrobil chleba sám potřebujete suroviny, um a spoustu energie. To samo o sobě je dostatečý regulátor toho, že si jdete chleba raději koupit. Jaký regulátor funguje třeba v případě hudby, když si jí vyrobit (zkopírovat) trvá i cvičené opičce několik vteřin a nestojí jí to NIC?

0/0
20.2.2012 14:03

Leinad

Re: Nakonec to stejně tak dopadne

Mě netrvá kopírování netveřejněné hudby několik vteřin. Stejně tak mi netrvá kopírování nezveřejněného nákresu automobilu pár vteřin, protože se k "originálu" nedostanu. Problémem je, že se hromada pirátů - insiderů dostane k filmu před jeho premiérou, ale to je věc vydavatelů.

0/0
20.2.2012 18:54

l.g

Re: Nakonec to stejně tak dopadne

Canonical: Opět mícháte jabka a hrušky. Canonical žije ze supportu

svých produktů, který je placený (a né málo). Proto si může dovolit

produkt nabízet v podstatě jako promo zdarma.

 Jaký support vám může nabídnout autor k poslechu hudby, nebo koukání se na film, za který byste byl ochoten něco zaplatit?

0/0
20.2.2012 14:03

Leinad

Re: Nakonec to stejně tak dopadne

Existuje SW, ke kterému se prodávají licence na užívání.

Mimochodem autor hudby mi muže nabídnout zážitek na koncertě, prodej triček s fotkou kapely, "dárková" balení nebo potištěný disk. Když jsem ochoten za film zaplatit, zaplatím.

0/0
20.2.2012 14:42

bluespirit

Re: Nakonec to stejně tak dopadne

Nikoliv, pan Tomský nepochopil, že na nové technologie, se kterýmiu žijeme, nelze narazit starý model autorského práa a s tím spojené obchodní modely. Které mimochodem už existují a rozhodně na nich majitelé autorských práv netratí.

Je dobré si všimnout, že pořád křičí jen vadavatelé a přeprodejci autorských práv, nikoliv tak umělci (pokud je možné je tak nazývat). Ti na tom nejvíce hrabou, muzikanté, zpěváci a autoři mají zlomek z prodeje jejich děl. A pokud operují s čísly, jak jim klesají prodeje, tak jenom z prodejů CD a DVD - ale to by mohli plakat že se už skoro vůbec neprodávají vinylové desky a audiokazety... přitom jejich zisky rok od roku ve skutečnosti rostou.

0/0
20.2.2012 10:17

l.g

Re: Nakonec to stejně tak dopadne

Na samotném autorském právu není nic špatně.

Jak se mění schopnosti člověka, musí se tomu přizpůsobovat i právo. Tak to bylo odjaživa. Nové technologie zapříčiňují naprostou nevymahatelnost autorského práva podle stávající legislativy. Jediné řešení této situace je změna legislativy. Všechno kolem toho jsou jen keci zabalené do vznešených slov o svobodě atd., jejichž jediným výsledkem bude nakonec zase jen změna legislativy.

A nečekejte, že změna legislativy může jít směrem - autorské právo je nevymahatelné, zrušme ho. Autorské právo je základním kamenenm rozvoje vědy kultury i technologií, takže jeho zrušení je společensky nesmysl.

Problém je v tom, že 90% populace nikdy nic nevymyslelo, nevytvořilo a ani nevytvoří nebo nevymyslí. Je pouze v pozici konzumenta, kterému se dnes bere oblíbená hračka v podobě beztrestného porušování autorských práv. Proto je kolem toho takový povyk.

0/0
20.2.2012 10:52

Leinad

Re: Nakonec to stejně tak dopadne

"Autorské právo je nevymahatelné, zrušme ho. " - s tím bych nesouhlasil, ale faktem je, že autorské právo má omezenou vymahatelnost. U každého práva existuje několik % nedořešených porušení, hypermarkety běžně počítají nějaké odpisy za zmizelé věci a plat ochranky. Není to správné, je to smutné, ale je to realita.

"Autorské právo je základním kamenem rozvoje vědy kultury i technologií" - Operační systémy na bázi GNU/Linuxu, ani jiný SW šířený dle GPL, nic nenabízí a nejsou využívány.

"Všechno kolem toho jsou jen keci zabalené do vznešených slov o svobodě atd." - každý, kdo odmítá narušení síťové neutrality, to dělá jenom proto, aby mohl porušovat AP? 8-o (politici jeno, proto, aby byli volení lidmi porušujícími AP)

0/0
20.2.2012 11:48

l.g

Re: Nakonec to stejně tak dopadne

Souhlasím, že právo nelze vynutit stoprocentně. To ani nikdo neočekává. Ztrátu vzniklou porušováním práva samozřejmě započítává každý obchodník. Jenže ta je v případě hypermárketů v řádů procent. Nikoliv v řádech stovek procent. Kdyby si v hypermarketu koupil rohlík každý desátý zákazník a ostatní by ho ukradli, tak započítaná ztráta do ceny produktu by byla tak vysoká, že by jeden rohlík stál 30 Kč. To je cena už nepřijatelná a tento model tím přestává fungovat. A to nemluvím o tom, že krádež v hypermárketu je přinejmenším přestupek, zatímco krádež autorského obsahu je v podstatě zcela legální.

Představte si, že by v hypermarketu bylo trestné pouze to, pokud by vás někdo přichytil, jak si cpete rohlíky do kapes. Pokud by vás ale někdo přichytil u východu s plnými kapsami rohlíků, bylo by to naprosto v pořádku i když by bylo zcela jasné, že jste je v tom obchodě sebral. Jen vás při tom nikdo nepřistihl. Není to zvrácené? A přesně takto je momentálně nastavena ochrana autorského práva.

0/0
20.2.2012 14:21

Leinad

Re: Nakonec to stejně tak dopadne

Porušení autorského práva (sdílení, kopírování, šíření chráněného díla) legální není.

A s tím cpaním si rohlíku do kapes to je tak nějak podobně - když mi chytí až u pokladny, tak 1) Možná jsem s tím vcházel dovnitř. Do obchodu oblečením běžně chodím oblečený, často mívám načnuté balení žvýkaček v kapse,... 2) Třeba mi to někdo podstrčil(a z kamerového záznamu ani svědectví nelze prokázat opak) -> v tom případě věc odevzdám a podepíšu záznam. Platí "pochybnosti ve prospěch obžalovaného."

0/0
20.2.2012 14:57

lumin-oil

Re: Nakonec to stejně tak dopadne

jste naprosto na omylu, zakladnim kamenem rozvoje vedy, kultury a tedy i technologii a spolecnosti obecne je sdileni. Sdileni informaci, zkusenosti. Rikejte tomu treba evoluce, i kdyz to neni zrovna presne  (jsem fakt unavena na to, abych premyslela)...proste ve spolecnosti, ktera je zalozena na spolupraci a solidarite, bylo a je sdileni dulezite. Mozna byste jeste opisoval texty na tabulky, nebyt sdileni informaci a rozvoje.

Jak rekl Sheldon Cooper: "Humans beings are primates. Primates are evolved to live in groups. Both for the protection and support." To slovo support je dulezite.:-P

0/0
20.2.2012 18:33

Naviatik

Re: Nakonec to stejně tak dopadne

základním kamenem rozvoje kultury a technologií je sdílení informací, kopírování a jejich šíření. bez porušení "autorského zákona" toho nelze 100% docílit.

Jak myslíte, že se šířily informace ve středověku? Kdyby se knihy nepřepisovaly kvůli tomu, že autor by si to nepřál, tak jsme v tom středověku ještě teď.

0/0
21.2.2012 14:14

Naviatik

Re: Nakonec to stejně tak dopadne

no, tak tomu moc nefandím, a hlavně ani nevěřím v možnost něco podobného realizovat.

je třeba se vypořádat s fenoménem digitalizace, to se zatím nikomu moc nedaří, spousta lidí si absolutně odmítá zvyknout na to, že masivní digitalizace informací vnáší do fungování společnosti úplně zásadní změnu.

Nicméně, k tomu "vašemu" názoru - je zajímavé, že některé společnosti umí prodávat autorská díla bez restrikcí... takže chyba bude nejspíš opravdu někde jinde. restrikce se dají vždy obejít, lepší je raději lidem nabídnout něco tak, aby je to nenutilo si to "ukrást". A to jde, ne že ne. ;)

0/0
21.2.2012 14:08

Polopravda je často obrovská lež

Švýcarsko

Ve Švýcarsku je zakázáno nejen filtrování obsahu, ale roku 2010 zakázal tamní nejvyšší soud sledovat IP adresy.

+3/0
18.2.2012 21:29

Hurych a synové, parní mlýny

Alespoň někde ještě mají zdravý rozum

R^

0/0
18.2.2012 20:40

bruselátor

proč překvapivě?

:-/

+2/0
18.2.2012 12:04

Leinad

Re: proč překvapivě?

Protože EU. :-P

+1/0
18.2.2012 13:16

eQuido

Re: proč překvapivě?

Protože velké distribuční společnosti, zastupované americkou vládou, tlačí na to, aby to bylo povinností poskytovatelů služeb. Vzhledem k tomu, že členové EU podepsali ACTA, tak se očekávalo, že Evropský soud filtrování schválí.

0/0
18.2.2012 18:49

tnf

Re: proč překvapivě?

Tak pro idnes to asi překvapivé bylo... :-)

0/0
18.2.2012 19:48

ifox

Provozovatel

nemůže být nucen k filtrování obsahu. Na druhou stranu, pokud se pro filtrování obsahu rozhodne sám o své vůli (jak je tomu např. v pražských wifi sítích placených městskými částmi), uživatel s tím nic nenadělá, může jen změnit poskytovatele. Svobodný přístup k informacím nemusí být vždy zcela svobodný.

0/0
18.2.2012 11:52

Leinad

Re: Provozovatel

Pokud by se jednalo o soukromou WiFi, ať si poskytovatel stanoví svá pravidla jak chce. :-P

Ale vadí mi to u státní institucí placených sítí.

0/0
18.2.2012 13:26

To je můj názor

....

Nervou si teď na uložto vlasy, co že to plánují za nesmysl? Inu, servilita se nevyplácí....;-D;-D;-D;-D

0/0
18.2.2012 8:30

FiS95

Re: Co je to za idioty s tou vlajkou?

Já jsem ČECH! Ne evropan. A nemyslím, že je vůbec možné být "evropan". Co to vlastně je? Tohle není Amerika! My jsme se nespojili proti kolonizátorům, my jsme o kolonie válčili. Všechny ty pokusy o Spojené státy Evropské slouží výhradně zájmům Německa a Francie. Naši historii tvoří vzájemné války a naše kultury jsou naprosto odlišné. A hlavně, euroústava nám práva bere! Nedává je.

0/0
18.2.2012 9:46

wintrus

Re: Co je to za idioty s tou vlajkou?

Blablabla. My Češi jsme o kolonie neválčili. Rozdílná kultura je třeba kultura amazonskejch indiánů. S evropskejma sousedama máme kultury dost podobný a někdo z Afriky nebo východní Asie by nejspíš ani moc rozdíl neviděl. Pro něj bysme prostě byli Evropani stejně jako oni pro nás Afričani nebo Asiati. Jinak se samozřejmě můžem hádat jak jsou jiní Češi nebo Moraváci, Horáci nebo Hanáci, jak si Ústečák nikdy nemůže rozuměť s Tepličákem, ale sorry, to sou kydy.

0/0
20.2.2012 1:12

oldfashioned Kokodák v2

rozumný a logický rozsudek

:-)

0/0
17.2.2012 22:56

hadza29

Ano!

Stale jeste nekde zustal zdravy rozum zachovan.

+3/0
17.2.2012 19:05

pettyo

Re: Ano!

Ve Švýcarsku vydavatele vypoklonkovala vláda. Řekla že stahování sice je nelegální, ale vydavatelům žádná škoda nevzniká a mají se přizpůsobit 21.století.

+1/0
18.2.2012 18:19

Ty ses jatro

Celý internet řídí Katano!

0/0
17.2.2012 18:41

Gamehoror

Re: Celý internet řídí Katano!

Neříkal jsi včera něco že jedeš zbourat ameriku ?

0/0
17.2.2012 18:58

Ty ses jatro

co to meleš?

0/0
17.2.2012 19:03Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.