Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Dohodu ACTA přezkoumá evropský Soudní dvůr

Evropská komise nakonec ustoupila tlaku a předá Soudnímu dvoru Evropské unie k posouzení dohodu ACTA. Její zastánci se takového postupu obávali, protože to podle nich může zpomalit přijetí smlouvy až o několik roků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

bmolly

petice - zpráva k tomuto projednávání

http://www.avaaz.org/en/acta_time_to_win_eu/?fpla

už podepsalo téměř půl milionu lidí...

0/0
3.3.2012 13:23

Gemars Moše Dajan

Nikdy ACTA, nikdy cenzuře svobodu projevu.

A pokud ano, tak EU se v Diktraturu obátí.

0/0
28.2.2012 12:33

Deliveres

Ještě dodám, že není pochyb

že Soudní dvůr Evropské unie dohodu ACTA odmítne jako cár papíru pokoušející se zavést cenzuru internetu a porušování práv všech lidí. To že ji odmítne naznačuje již proběhlý soudní spor Belgického ochranného svazu a jednoho poskytovatele úložiště dat, od kterého chtěl tento svaz cenzuru obsahu serveru. Soudní dvůr Evropské unie jakoukoliv cenzuru serverů označil jako za porušování práv občanů a zakázal ji. Tato cenzura serverů je rovněž součástí ACTA.

+1/0
23.2.2012 1:44

Deliveres

To že se zastánci ACTA

obávali, že ACTA bude posuzovat Soudní dvůr Evropské unie jasně naznačuje, že ACTA obsahuje pasáže porušující zákony mnoha zemí a lobisté za ACTA si mysleli, že když to státy prosadí do svých zákonů, že do toho Evropská unie již nebude moci mluvit. Pro autory ACTA bych to viděl na několik let tvrdého žaláře o chlebu a vodě, protože chtěli ohrozit naši svobodu a zavést na internetu cenzuru.

+2/0
23.2.2012 1:39

Gamehoror

Re: To že se zastánci ACTA

Tak jasno máme, teď proti tomu prostě jen zkoušet bojovat :-)

tak 25 únor je k tomu zase vhodná příležitost :-)

http://www.piratskenoviny.cz/?c_id=33629

0/0
23.2.2012 1:46

Deliveres

Re: To že se zastánci ACTA

My jasno máme, ale ti zaprodanci vlastního národa se neštítí jakékoliv podlosti, která poškodí mnoho lidí. Viděl bych to na doživotí pro každého, kdo dohodu ACTA vypracoval a podepsal.

0/0
23.2.2012 1:52

Gamehoror

Re: To že se zastánci ACTA

Bez revoluce to nehrozí že by byl někdo potrestán :-)

A na revoluci už nějak nevěřim když vidim ochtu lidí s tim něco dělat víc aktivně s osobní účastní někde na Václaváku :-)

0/0
23.2.2012 2:15

Deliveres

Re: To že se zastánci ACTA

Při dalším převratu obnovíme trest smrti, tak by si zaprodanci tohoto národa měli dobře rozmyslet, čím nás chtějí poškodit. A mohou si být jisti, že se žádnými demagogy o lásce a pravdě již nenecháme oblbovat.

0/0
23.2.2012 11:56

Deliveres

Dohoda ACTA by chtěla údajné

porušování Autorského práva dosáhnout absolutním zrušením práva na soukromí a dosáhnout presumpce viny, kdy nějaký chytrák z ciziny na vás ukáže, že porušujete jeho Autorské právo a ještě před tím, než proběhne jakékoliv vyšetřování, tak bude mít tento chytrák od vašeho poskytovatele internetu informace o vás. Bude vám zabaven počítač a bude se "hledat" rozuměj, kopírovat na váš počítač nějaké autorské dílo, aby byl důvod proč vám pokutovat. Takže tady nejde o nějaké nesmyslné doživotní právo parazita, kterému se nechce pracovat, ale o právo na svobodu internetu a presumpci neviny.

+1/0
23.2.2012 1:32

Deliveres

Autoři jsou zvláštní sorta parazitů

kterým smrdí normální práce, proto prohlašují že jimi vytvořený šmejd je něco lepšího než práce slušných lidí. A protože si to necháme líbit, diktují nám údajní autoři, že jim ze jejich šmejd musíme platit po celý jejich život. Každý má dostat za svoji práci zaplaceno jen jednou, kdo chce za jednu práci platit opakovaně je nemorální parazit.

0/0
23.2.2012 1:31

Deliveres

Paraziti, kteří vytvářejí údajná

autorská díla si myslí, že jsou něco lepšího, než zbytek světa a proto by chtěli svoje nároky na trvalý zisk uzákonit s těžkými postihy pro ty, kteří jim ten zisk nebudou dopřávat. Máme se stát otroky hrstky vychcánků, kteří si myslí, že jsme hlupáci a proto na nás musí používat bič? Ukažme jim, že se mýlí a o zisk se musí přičinit každodenní prací a ne jen tím, že jednou vytvoří nějaký šmejd a nazvou ho autorským dílem a pak jen natahují ruce pro peníze po celý život. Pokud vstoupí v platnost zákony podle ACTA přestaňte kupovat jakýkoliv autorský obsah. Ať jim jejich nekonečný tok peněz vyschne.

0/0
23.2.2012 1:30

Deliveres

K čemu všemu může ACTA vést

pokud bude uplatněno a zavedeno všechno, co ACTA umožňuje:

(1) ISP budou nadále a ještě více identifikovat a sledovat uživatele, (2) ACTA v řadě případů staví ladící programy mimo zákon, (3) ACTA staví obcházení DRM mimo zákon, ať už ho využijete či poskytnete jako program či službu,(4) Kopie DVD pro osobní potřebu může být trestným činem, (5) Půjčíte-li čtečku s knihou omezenou DRM někomu dalšímu, porušíte zákon, (6) Porušení autorského zákona jste povinní hlásit, (7) Na hranicích vám mohou prohlédnout telefon, tablet, e-čtečku i přehrávač, (8) DVD přehrávač ignorující nastavení regionu je nelegální, (9) Převést e-knihu omezenou DRM z jedné čtečky do jiné je nelegální, (10) ISP hostující "nelegální" obsah je plně zodpovědný, (11) Celní orgány musí prohledávat obsah zasílané elektroniky, (12) Na hranicích vám mohou zabavit mobil, e-čtečku, tablet, (13) Software na vytvoření kopie DVD je (opět) nelegální, (14) Nestanete-li se udavačem, budete porušovat zákon.

0/0
23.2.2012 1:30

Gamehoror

Shrnutí přípravy CERT o kybernet bezpečnosti

http://www.nbu.cz/cs/aktuality/592-pripominkove-rizeni-k-navrhu-vecneho-zameru-zakona-o-kyberneticke-bezpecnosti-/

Prostudováno a nevíme nic jen že na to vymezili kolektiv a peníze. Neni zřejmé co maj považovat za hrozbu, koho maj pronásledovat, co je a co neni kyber zločin, šikana, obtěžování.

NBÚ má tomu šéfovat a všichni maj NBÚ žalovat.

Tak provozovatel, poskytovatel nebo nějaký admin fora, webu nebo servru má nejspíš všechno hlásit NBÚ když tam asi někdo spamuje, mluví sprostě, nebo chystá atentát :-)

0/0
23.2.2012 0:21

noboty666

A zase

iDnes opetovne zminuje pi Roithovou, ale na stanovisko nasi jedine relane pravicove strany (TM) cudne zapomina.

Takze pro pripomenuti: Pan europoslanec za ODS Jan Zahradil byl a je jednim z prednich zastancu ratifikac e dohody ACTA - pokud mozno bez rozpravy v (euro)parlamentu. At zije "pravice"!! Bleeeeee

0/0
22.2.2012 22:36

Gamehoror

tak už se na nás chystaj :-)

http://www.nbu.cz/cs/aktuality/592-pripominkove-rizeni-k-navrhu-vecneho-zameru-zakona-o-kyberneticke-bezpecnosti-/

Tak kdo chcete mít přehled o CERT tak nahládněte.

0/0
22.2.2012 22:35

Gamehoror

Re: tak už se na nás chystaj :-)

Kurnik, to jsou bláboly ... už jsem v třetině a furt čtu o kybernetické bezpečnosti a kyber ůtocích a ještě jsem se nedozvěděl co je to kybernetická nebezpečnost nebo kyberůtok.

Furt jen kecy jak je potřeba investovat do monitorování hrozeb ůtoků a prevence školením a vzdělávání.

No jdu číst .. jen jsem si potřeboval ulevit :-)

0/0
22.2.2012 23:07

Gamehoror

Re: tak už se na nás chystaj :-)

Tak co je to kyber útok, zločin, šikana furt nic ale už vědí kolik to má atát to jejich zavádění represí.

Podle usnesení vlády České republiky ze dne 19. října 2011 č. 781 je pro NBÚ stanoveno, že v oblasti personální bude průběžné navýšení, a to o 8 funkčních míst v roce 2012, o 10 funkčních míst v roce 2013, o 10 funkčních míst v roce 2014 a o 5 funkčních míst v roce 2015, a s tím související navýšení rozpočtu Národního bezpečnostního úřadu pro zajištění činnosti Národního centra kybernetické bezpečnosti o 51,5 mil. Kč v roce 2012, o 61 mil. Kč v roce 2013, o 61 mil. Kč v roce 2014 a o 65 mil. Kč v roce 2015.

0/0
22.2.2012 23:19

Gamehoror

Re: tak už se na nás chystaj :-)

Vzhledem k charakteru NBÚ je rovněž nutno definovat formou zvláštního zákona specifické kompetence NBÚ jako ústředního orgánu státní správy na úseku kybernetické bezpečnosti včetně rozhodovacích, kontrolních a sankčních pravomocí a vymezit vztah NBÚ k dalším orgánům veřejné moci. Rovněž je nutno založit NBÚ možnost spolupráce se soukromoprávními a zahraničními subjekty, jakož i působit v oblasti kybernetické bezpečnosti metodicky a osvětově.

0/0
22.2.2012 23:32

Gamehoror

Re: Vynucování

Povinnost poskytovatelů služeb elektronických komunikací a subjektů zajišťující sítě elektronických komunikací hlásit kontaktní údaje pro předávání informací o kybernetických bezpečnostních událostech a povinnost vybraných poskytovatelů služeb elektronických komunikací a vybraných subjektů zajišťující sítě elektronických komunikací hlásit kybernetické bezpečnostní události: kontroluje a sankcionuje ČTÚ. Povinnost provádět protiopatření stanovená NBÚ ve stavu kybernetického nebezpečí: kontroluje a sankcionuje NBÚ.

0/0
22.2.2012 23:35

Gamehoror

Re: Vynucování

Povinnosti správců kritické komunikační infrastruktury hlásit kontaktní údaje pro předávání informací o kybernetických bezpečnostních událostech a hlásit kybernetické bezpečnostní události se vztahem ke kritické komunikační infrastruktuře: kontroluje a sankcionuje ČTÚ. Povinnost chránit systémy zařazené do kritické komunikační infrastruktury (tj. prvky kritické komunikační infrastruktury) bezpečnostními opatřeními: kontroluje a sankcionuje NBÚ. Povinnost provádět protiopatření stanovená NBÚ: kontroluje a sankcionuje NBÚ.

0/0
22.2.2012 23:35

Gamehoror

Re: Vynucování

Povinnosti správců informačních systémů kritické informační infrastruktury hlásit kontaktní údaje pro předávání informací o kybernetických bezpečnostních událostech, hlásit kybernetické bezpečnostní události se vztahem k informačním systémům kritické informační infrastruktury a provádět protiopatření stanovená NBÚ: kontroluje a sankcionuje NBÚ. Povinnost chránit systémy zařazené do kritické informační infrastruktury (tj. prvky kritické informační infrastruktury) bezpečnostními opatřeními: kontroluje a sankcionuje NBÚ.

0/0
22.2.2012 23:36

Gamehoror

Re: Vynucování

Povinnosti správců informačních systémů veřejné správy hlásit kontaktní údaje pro předávání informací o kybernetických bezpečnostních událostech, hlásit kybernetické bezpečnostní incidenty a provádět protiopatření stanovená NBÚ: kontroluje a sankcionuje NBÚ.

Kontrolní kompetence budou upraveny v návaznosti na zákon o státní kontrole. Sankční aparát bude zahrnovat ukládání opatření k nápravě a pokuty.

0/0
22.2.2012 23:36

Gamehoror

Re: Pravomoce.

Pravomoc kontrolovat správce informačních systémů zařazených do kritické informační infrastruktury (kontrole podléhá nasazení a používání předepsaných bezpečnostních opatření u prvků kritické informační infrastruktury) včetně ukládání opatření k nápravě a sankcí (s vyšší úrovní ve stavu kybernetického nebezpečí).

0/0
22.2.2012 23:49

Gamehoror

Re: Pravomoce.

Pravomoc ukládat opatření k nápravě a sankce při neprovedení protiopatření nařízeného správci informačního systému zařazeného do kritické informační infrastruktury (s vyšší úrovní ve stavu kybernetického nebezpečí).

0/0
22.2.2012 23:49

Gamehoror

Re: Pravomoce.

Pravomoc ukládat opatření k nápravě a sankce při neprovedení protiopatření nařízeného správcům informačních systémů veřejné správy (s vyšší úrovní ve stavu kybernetického nebezpečí).

0/0
22.2.2012 23:49

Gamehoror

Re: Pravomoce.

Pravomoc ukládat opatření k nápravě a sankce při neprovedení protiopatření nařízeného správci systému kritické komunikační infrastruktury (s vyšší úrovní ve stavu kybernetického nebezpečí).

0/0
22.2.2012 23:50

Gamehoror

Re: Pravomoce.

Pravomoc ukládat opatření k nápravě a sankce při neprovedení protiopatření nařízeného NBÚ poskytovateli služeb elektronických komunikací nebo subjektu zajišťujícímu síť elektronických komunikací ve stavu kybernetického nebezpečí.

0/0
22.2.2012 23:50

Gamehoror

Re: Pravomoce.

Pravomoc kontrolovat a sankcionovat správce informačních systémů veřejné správy, přičemž kontrole a sankcím podléhá oznámení kontaktních údajů pro předávání informací o kybernetických bezpečnostních událostech a povinnost hlásit kybernetické bezpečnostní incidenty a provádět protiopatření stanovená NBÚ.

0/0
22.2.2012 23:50

Gamehoror

Re: Pravomoce.

Pravomoc kontrolovat a sankcionovat správce systémů kritické komunikační infrastruktury (kontrole a sankcím podléhá oznámení kontaktních údajů pro předávání informací o kybernetických bezpečnostních událostech a povinnost hlásit kybernetické bezpečnostní události se vztahem ke kritické informační infrastruktuře).

0/0
22.2.2012 23:51

Gamehoror

Re: Pravomoce.

Pravomoc kontrolovat a sankcionovat poskytovatele služeb elektronických komunikací a subjekty zajišťující sítě elektronických komunikací (kontrole podléhá oznámení kontaktních údajů pro předávání informací o kybernetických bezpečnostních událostech a u vybraných poskytovatelů služeb elektronických komunikací a vybraných subjektů zajišťujících sítě oznamování kybernetických bezpečnostních událostí formou předepsanou ve vyhlášce NBÚ).

MV (formou novely zákona č. 365/2000 Sb.):

0/0
22.2.2012 23:51

Gamehoror

Re: Pravomoce.

Pravomoc kontrolovat správce informačních systémů veřejné správy včetně ukládání opatření k nápravě a sankcí (kontrole podléhá nasazení a používání předepsaných bezpečnostních opatření).

Výkon kontrolních pravomocí bude probíhat podle obecných ustanovení zákona o státní kontrole50) s přihlédnutím k chystané právní úpravě. Informace o skutečnostech nasvědčujících tomu, že subjekty, jimž ukládají povinnosti zákon o kybernetické bezpečnosti a zákon č. 127/2005 Sb., tyto povinnosti neplní, budou mít nejčastěji povahu vadných nebo chybějících hlášení o kybernetických bezpečnostních událostech, které bude vyhodnocovat Národní centrum kybernetické bezpečnosti. Z tohoto důvodu bude zákon o kybernetické bezpečnosti explicitně upravovat možnost NBÚ dávat podněty ČTÚ k provedení kontroly.

0/0
22.2.2012 23:52

Gamehoror

Re: Pravomoce.

Tak dostudováno a nevíme nic ... Mlátil bych takovýhle pisálky co napíšou dalouhej dokument naproto o ničem.

Co je kyber bezpečnost, před kym je se potřeba chránit se nedočteme. Jen že je potřeba zařizovat a financovat dozor s tim že maj ostatní povinnost všechno hlásit co by mohlo mít charakter kyber narušení bezpečnosti ničeho.

Neni totiž definováno ce je nebezpečí a jestli hack webu je něco špatnýho nebo užitečnýho.

Tak děkuji .. zráta času studia něčeho o ničem.

0/0
23.2.2012 0:00

kremace tilapie

totalitní

zprasek jaok je ACTA nemá ve svobodné zemi co dělat. Je to čistý korporátní fašismus a jen tupá ovce to podporuje. Pryč s tím jako celek.

+1/0
22.2.2012 19:39

l.g

Re: totalitní

Klid. ACTA možná EU smete ze stolu, ale obratem vyrobí něco velmi podobného v bleděmodrém a buďte si jist, že to nakonec protlačí. Vzpomeňte na Lisabonskou smlouvu. Když to neprojde referendem, nevadí - bude se referendum tak dlouho opakovat, až to nakonec projde.

V případě ochrany autorských práv má téma navíc dostatečnou morální záštitu a žádný politik si nemůže dovolit říct, že autorská práva chránit nechce. Takže to bude nejspíš dříve, než si myslíme.

0/0
22.2.2012 22:47

rob_kteryten

Re: totalitní

Tak proti ochrane autorskych prav snad nikdo nic nema. Vetsina lidi zde se boji, ze ACTA zasadne omezi jejich svobody. Debata nize byla docela ohniva.

0/0
22.2.2012 22:51

kremace tilapie

Re: totalitní

SNad jenom úplné jahodě, která přistála včera z Marsu není jasné, že o nějakou ochranu práv vůbec nejde. Jde pouze o spoutání jediného média, které nemůžou kontrolovat a používat jako mozkodlab po vzoru televize a novin.

0/0
22.2.2012 23:26

tango na třech hodinách

ten

Vanislav je ale blbec.

0/0
22.2.2012 19:34

kremace tilapie

výstižné

http://www.daftpixel.com/wp-content/uploads/2012/01/daft.jpg

0/0
22.2.2012 19:33

Gamehoror

Re: výstižné

jen to pro nás mohlo být v češtině :-)

0/0
22.2.2012 20:19

kremace tilapie

Re: výstižné

Za upload hudby Jacksona 5 let basy, za zabití Michaela Jacksona 4 roky basy.

0/0
22.2.2012 20:24

l.g

Re: výstižné

Vzhledem k tomu, že Jackson se v podstatě zabil sám a ten jeho felčar byl jen nebohá figurka, na kterou to Jacksonovi právníci hodili, aby Jackson nebyl za úplného dementa, to zas až tak překvapivé není. Kdyby ho opravdu zabil, tak podle amerických zákonů dostane nejméně 20 let. A tam už bych jakousi proporci viděl.

0/0
22.2.2012 22:32

net.Xtreme se nevzdává

Re: výstižné

Jako máš pravdu, ale je to jen vtip;-)

0/0
22.2.2012 22:44

rob_kteryten

Re: výstižné

No me hlavne fascinuje, ze nikdo nevzal eutanazii ani v potaz. Jackson podle vsech posledni dobou trpel jako pes, nespal, nejedl, v kuse byl pod praskama jinak se nomhl ani hnout. Vyhlidky do budoucna nic moc. K tomu podani nekolikrat smrtici davky leku a zadne pokusy o ozivovani. Jsem blazen ja nebo novinari?

0/0
22.2.2012 22:46

kremace tilapie

Re: výstižné

Vanislavovy koniny na pokračování. Blázen nejsi, jenom osel, který neví co žvaní.

0/0
22.2.2012 23:28

kremace tilapie

Re: výstižné

Ne nezabil se sám. Byl zavražděn.

0/0
22.2.2012 23:27

Leinad

Re: výstižné

;-D

0/0
22.2.2012 20:24

Leinad

Ať si ji přezkoumá

Pokud neobsahuje nic protiprávního, tak přece nějaký soud neuškodí. :-P

+1/0
22.2.2012 19:06

Gamehoror

Re: Ať si ji přezkoumá

To jo, Ale zatim do prozkoumání je potřeba Acta odmítnout.

Tušim tam bylo půl roku na odstoupení.

Pak po půlroce by měli začít v rámci Acta represe a stavět zákony podle podepsaných smluv nezávysle na EU.

0/0
22.2.2012 19:38

net.Xtreme se nevzdává

Re: Ať si ji přezkoumá

Tomu moc nevěřím, bez ratifikace je ta smlouva v podstatě neplatná, nanejvýš po šesti měsících může padnout, ale platit nezačne...

0/0
22.2.2012 19:58

Gamehoror

Re: Ať si ji přezkoumá

Nerad bych zjistil, že se to vezme jako platná s tim že jednotlivé státy začnou dělat zákony nezávysle na EU.

Prevence je zamítnout to a ať zkusí přijít s něčím novým a nejlépe s posvěcením referendy lidí u všech států.

Lidi podle toho mají žít a v demokracii by měli rozhodovat občané co chtějí a co ne a do jaké míry.

0/0
22.2.2012 20:14Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.