Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Správný správce souborů dokáže s obsahem vašeho PC zázraky

Souborový manažer Total Commander s číslovkou 8 zlepšuje synchronizaci složek a podporuje 64 bitové rozhraní. Zajímavé funkce mají i tři konkurenti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pečlivý čtenář

Někdo se tu rozčiloval

že TC dává složky do hranatých závorek. Náhodou je to, zřejmě neplánovaně, skvělá funkce proti sociálnímu inženýrství. Již nejednou jsem se setkal se zástupcem, který měl ikonu složky a dělal nepěkné věci. TC však takového zástupce identifikuje stále jako soubor, tedy nedá ji do hranatých závorek. A pokud člověk není úplně nepozorný, tak si téhle změny všimne;-)

0/0
28.5.2012 17:42

MartinNe

Altap Salamander (dříve Servant Salamander)

Je to jeden z nejpropracovanějších nástrojú pro práci se soubory.

A vzhledem k tomu, že mám zakoupenu licenci využívám funkce, o kterých si uživatelé (click on 1-2-3) neumí nechat ani zdát, protože vůbec netuší, že je něco takového možné...

Nejsem "klikoidní" a proto mi právě, jako jeden z mála, tento manažer vyhovuje.

JIž jsem si zvykl na to, že je v rúzných testech opomíjen. Těžko říct, zda-li záměrně, či pouhou neznalostí lidí, kteří by jej však měli znát -  minimálně alespoň nalézt - tedy pokud se již snaží  takovéto a různé jiné "testy"  nejen provádět, ale hlavně publikovat veřejnosti. !!!

0/0
28.5.2012 14:13

pečlivý čtenář

Re: Altap Salamander (dříve Servant Salamander)

Například?

Nechci se hádat, jen mě zajímají ty funkce. Možná budou stát za zkoušku.

0/0
28.5.2012 17:23

Funso

Pro alternativce doporučuji

Krusader (pomalejší, ale jinak super)

DoubleCMD - není špatný, ale moc jednoduchý a přijde mi takový "nedodělaný"

TuxCMD to samé jako double, ale ještě víc a hlavně se už myslím nevyvíjí

mc - pro fanatiky, já se bez GUI neobejdu, ale v textovém režimu k nezaplacení

TC ve WINE - i tak se dá ;-)

0/0
28.5.2012 13:05

Tolik chuti a tak málo času

Móóóc hezká uživatelka souborového manageru,

V ale nerad bych byl označen za pedofila 8-o

+2/0
28.5.2012 10:57

Fogacer

Re: Móóóc hezká uživatelka souborového manageru,

R^

0/0
28.5.2012 11:10

P8000

Re: Móóóc hezká uživatelka souborového manageru,

Za pár let to bude mazel R^

0/0
28.5.2012 13:06

Lord Helma

Double Commander

Je zadara a umí pracovat s příchlastky z Total Commanderu. Některé věci jsou v něm trochu kostrbatější, ale dá se na to zvyknout. Z hlediska ceny nemá chybu. je fakt, že ho používám teprve půl roku, ale TC mi plně nahradil.

0/0
28.5.2012 8:55

mpixel

všechny funkce má Altap salamander taky.

TC si člověk musí jedině hooodně dlouho přizpůsobovat aby vypadal o něco lépe.

Složky v hranatých závorkách.....no to je jak za dob krále klacka. 100 zbytečných znaků na obrazovce. No, naštěstí se to prý dá vypnout. Ale nikdo ze zarytých přiznivců si to nevypíná.

Na pravé tlačíko myši se nezobrazuje kontextová nabídka. To je také dost tragédie od tvůrců TC. Ale skalní příznivci zřejmě na počítači nemají jiný program než TC....No naštěstí se to dá také někde v menu zapnout.

Chcete najít rychle složku máčknete na první písmeno a ejhle ...píše se dosovský příkaz. Hotová tragédie ten TC.

A takto bych mohl pokračovat.  Chcete si zkopírovat prázdnou strukturu složek. tj bez souborů? Například chcete na flešku seznam filmů, aby jste si je mohli procházet? V Salamadru stačí při kopírování zatrhnout že chcete kopírovat soubory max 0kB. TC nic takového nemá. Příznivcům TC vzkazuji .... poznávejte nové věci....

+1/0
27.5.2012 22:52

doktor_bota

Re: všechny funkce má Altap salamander taky.

Trololo...

+2/0
27.5.2012 23:17

flames828

Re: všechny funkce má Altap salamander taky.

Troly tu ze sebe dělají fanatici TC, Altap je momentálně o krok napřed ve všech funkcích. A např. ftp klient v TC je těžká mizérie.

+1/0
27.5.2012 23:40

vad

Re: všechny funkce má Altap salamander taky.

Ono je dost jedno jestli TC nebo něco jiného podobného. Běžně se totiž ty vyšperkované funkce nepoužívají. Každému stačí dvě okna a  F5 F6 F7.

+1/0
28.5.2012 0:41

flames828

Re: všechny funkce má Altap salamander taky.

Ano, většina lidí je nepoužívá, ale já např. často a používám oba - a jelikož na rdp většinou bývá právě tc, tak na něj začínám být v poslední době poměrně vysazený právě pro některé nedotažené detaily. Tak například - jak v TC co nejrychleji okopírovat celou cestu aktuálního adresáře nebo co nejjednodušeji přidat jiný sloupec do okna? Mor...

0/0
28.5.2012 1:08

pečlivý čtenář

Re: všechny funkce má Altap salamander taky.

okopírování cesty adresáře? Prkotina, stačí jeden klik levým myšítkem na cestu k adresáři nad sloupcovou lištou.

Přidání sloupce, pravým myšítkem kliknu na libovolný sloupec a skočím do manažeru vlastních sloupců.

Jak a kdy jsem na to přišel? Právě teď, při odpovídání na tu tvojí debilitinu. Až tak je Windows commander intuitivní, nejlogičtější postup fungoval.

+4/0
28.5.2012 4:11

doktor_bota

Re: všechny funkce má Altap salamander taky.

Ne na cestu, ale vpravo od cesty. Jinak souhlas - nejlepší jsou prudiči, jejichž čas je příliš drahý na to, aby se něco učili, tak ho tráví pomlouváním nezvládnutého produktu na netu.

0/0
28.5.2012 13:17

pečlivý čtenář

Re: všechny funkce má Altap salamander taky.

no jo, pravda, když kliknu na nějaký adresář v cestě, tak mi to okamžitě skočí do něj. No musím uznat, že to má za ty roky promakaný.

K druhé části příspěvku - přesně tak.

0/0
28.5.2012 13:21

flames828

Re: všechny funkce má Altap salamander taky.

Na tvé body jsem reagoval - vyvrátil jejich lepší zvládnutí v TC proti Altapu a k dobru ti další přidal, ty experte. Nejlepší jsou takoví machři jako ty - za dlouhé roky se naučili používat JEDEN manažer a hážou kolem sebe moudra. Pravidelně používám jak TC, tak Altap, využívám zcela pravidelně jejich pokročilých funkcí a naprosto objektivně tvrdím, že je Altap momentálně ve většině bodů vymakanější produkt.

0/0
28.5.2012 16:44

pečlivý čtenář

Re: všechny funkce má Altap salamander taky.

Ty trhulíku, já používal Shell a M602 v době, kdy tobě nejspíše mléko teklo po bradě. Tak mně tady nementoruj.

Kvůli tobě jsem si Altapa nainstaloval. První co mě trklo, je velikost instalace. Druhá věc, že to okamžitě natahá pluginy, ani se mě to nezeptá (a pokud srovnáváš pluginovaného salamandera s nepluginovaným TC, tak jsi prostě mimoň). A první co mně do očí praštilo, je že jaksi taksi na mojí zmutované verzi windows (anglická, počeštěná) to jako znakovou sadu používá cokoliv jen ne středoevropskou. Takže teď budu muset koumat jak ho správně počeštit. To je výborný bonus do začátku°;-) O otravném okně při startu trial verze (copak bude za 30 dní? smolík? nebo jako v TC půjde pokračovat?).

Salší príma věc. Chci-li kliknout na soubor, musím kliknout na název. kliknout na datum, velikost a tak mi nepomůže. Je to vcelku fajn, když mám adresář "!".

Byl jsem ochoten uznat, že AS je rovný TC, nyní si už nejsem tak jistý a to mi stačilo 30 vteřin. Hm...

0/0
28.5.2012 17:20

flames828

Re: všechny funkce má Altap salamander taky.

Neházej tady invektivama, zrychluje ti to puls a pácháš překlepy. Porovnávám placené verze. Po 30 dnech můžeš samo pokračovat dál. Počeštit? Ale ale, používám Altap na woknech českých, anglických, anglických počeštěných a italských poslovenštěných a žádný problém nemám, asi bude problém někde jinde, co?. A vida, přejmenování souboru v TC stále konstantně otravný proces.

0/0
28.5.2012 17:37

pečlivý čtenář

Re: všechny funkce má Altap salamander taky.

To neokecáš. TC po instalaci zobrazí češtinu korektně, Salamander ne. 1:0 pro TC. Jestli vidíš nějaký zásadní rozdíl mezi F2 a shift+F6, pak ti to nelze vysvětlit. Masturbuj dále na Salamanderem a mně už neoblažuj. Zůstanu v temné nevědomosti.

0/0
28.5.2012 17:50

flames828

Re: všechny funkce má Altap salamander taky.

Na všechny výše zmíněné počítače jsem Salamander instaloval a s češtinou problém neměl, takže neověřeno. Zásadní rozdíl mezi F2 a shiftF6 vidím v tom, že F2 mi defaultně předoznačí název souboru BEZ přípony, zatímco shiftF6 mě nechá zfleku přepsat soubor i s příponou, či příponu při stejném přístupu smazat.

0/0
28.5.2012 17:58

flames828

Re: všechny funkce má Altap salamander taky.

Já tady nemasturbuju, TC masturbátorů je tady v diskuzi hned několik, ty sis taky tady s doktorem botou pěkně pohonil kvedlák na ´prudičích pomlouvajících nezvládnutý produkt´ , přitom sám nejseš schopný rozchodit češtinu a soudíš produkt po 30ti sekundách používání (těch 30 sekund cituji). No to ses teda na mě vytáhl, to ti povím. Že ti to stojí za to, to se divím (teď bys mohl napsat, že nestojí a ještě mě nějak shodit, jaká to byla ztráta času atd.).

0/0
28.5.2012 18:05

flames828

Re: všechny funkce má Altap salamander taky.

Ne, v TC klikneš VPRAVO od cesty(nesmíš 2x!), pak ji musíš ještě ručně okopírovat. V Altapu dám pravým a copy, rozumíš - DVA kliky ušetřím proti tvé majestátní dokonalosti. Sloupce? To jako myslíš, že tak neskonale rychle otevřeš Custom columns a teprve poté si složitě nový sloupec musíš nadefinovat? Oujé, tos mi to nandal!!! A jak jinak ti to jede? Už TC zvládá bezchybně diakritiku a nestandardní znaky na FTP, nebo je stále jejich zobrazení spíš věcí náhody? A ta hesla k ftp taky již doufám neukládá někde do obyčejného texťáku na disku, jak to bylo zvykem x verzích za sebou. Jo a doufám, že už v nové verzi bude tak samozřejmá věc, jako možnost přímo a rychle (tj. bez použití win kontextu) přejmenovat soubor (něco jako v Altapu F2). Prostě nevíš, co ti budu říkat.

0/0
28.5.2012 16:39

pečlivý čtenář

Re: všechny funkce má Altap salamander taky.

Dáš pravým = 1 klik, najedeš na kopírovat = práce (a na touchpadu k nezaplacení;) a pak další klik na zkopírování. V TC dáš levý = 1 klik a pak dáš ctrl+c. Nevím jak tobě, ale každému normálnímu člověku to nepřijde o nic složitější.

Sloupce - otázka byla zda to jde. A to jde. Myslím, že jsem profík na práci se soubory, ale ještě nikdy jsem neměl potřebu třídit jinak, než v rámci názvu, času či velikosti.

Diakritiku nezvládá úplně nejlépe, ani speciální znaky. Ale jen naprostý buran ji používá na FTP, HTTP a podobné protokoly;-)

A hesla na FTP šifrovat :-) No když to nutně potřebuješ, tak si TC nepořídíš. Od toho máš Salamander ;-)

A přejmenování souboru? Shift-F6 nebo prostě klikneš dvakrát s drobnou pauzou na ten soubor. Tak co, máš ještě něco, extra důležitého, co ten dementní TC neumí? Nebo prostě uznáš, že TC je jeden z nejlepších a tom, že s ním neumíš na tom nic nezmění?!

0/0
28.5.2012 17:06

flames828

Re: všechny funkce má Altap salamander taky.

Tou myší v TC ale na ten panel už tak musíš najet, není liž pravda? Tak jakýpak složitý pohyb navíc, hlavně pro člověka, který na soubory chce klikat myší (jo aha, on TC stále trpí tou super vlastností, že po napsání písmene místo vyhledání dle prvního písmena souboru začne z nějakého egoistického důvodu psát tento text do řádky - to je ´dost´ užitečné, hlavně když chceš potom dát třeba enter na tom souboru a tak). Sloupce jsou k ničemu, s těmi jen tak ryju ;-D. Teď kouká, že vyhledávání je v TC taky docela slabší (to oceníš při vyhledávání ve zdrojácích).

0/0
28.5.2012 17:47

doktor_bota

Re: všechny funkce má Altap salamander taky.

Zkus někdy v TC v nějaké komplikované cestě stisknout Shift+Ctrl+Enter, budeš zírat.

0/0
28.5.2012 13:20

flames828

Re: všechny funkce má Altap salamander taky.

Funkce jak cyp - nakopíruje aktuální cestu fakticky do příkazové řádky. Padám na zadek, teď už nebudu používat nic, než tuhle totálně geniální funkci, která mi ze současných DVOU kliků udělá kliků 4, z toho dvě klávesové zkratky.

0/0
28.5.2012 16:46

doktor_bota

Re: všechny funkce má Altap salamander taky.

Patla je v napřed jen v ceně.Rv

0/0
28.5.2012 13:18

GabrielVH

Re: všechny funkce má Altap salamander taky.

Zalezi na skillu.... Slozky v hranatych zavorkach se daji vypnout ne jenom pry, ale urcite. Prave krysitko se da nastavit na kontextovou ponuku taky, urcite. Rychle hledani se da nastavit na macknuti pismena taky. Presne tak to mam nastaveno, fakt je to jen o tom projit si nastaveni :D

Prazdnou strukturu slozek kopiruji naprosto v klidu, staci si nechat v TC vyhledat soubory o velikosti mensi nez 0kB a je to. Takhle bych mohl pokracovat... Proste nekdo pouziva salamander a neumi v TC, ja zas pouzivamm TC a neumim v salamanderu. Proc bych ale mel tim padem hanit salamander? ;-D

+4/0
28.5.2012 1:13

Podivný Atraktor

Re: všechny funkce má Altap salamander taky.

R^

0/0
28.5.2012 10:51

igamenir

Re: všechny funkce má Altap salamander taky.

Doplním, že i bez nastavování funguje menu na pravé myšítko - jen je potřeba ho cca jednu vteřinu podržet.

0/0
28.5.2012 11:03

CZMiki

Re: všechny funkce má Altap salamander taky.

Gratuluju, asi půl roku jsem tě tu neviděl, ale stále tě nikdo nepřekoná. Bezesporu držíš pevně v rukou titul i*d*i*o*t technetu a to již několik let po sobě. O ostatních rubrikách radši ani nemluvím;-D

+2/0
28.5.2012 8:40

Pavel Kasík - Technet.cz

Re: všechny funkce má Altap salamander taky.

A já myslel, že je ten titul doživotně vyhrazen redaktorům :-)

+1/0
28.5.2012 9:35

CZMiki

Re: všechny funkce má Altap salamander taky.

To byste museli klesnout někam na úroveň mobil.cz. A k tomu máte naštěstí ještě hodně daleko. Myslím, že funkci obecně-technicko-populárního webu plníte naprosto v pohodě. A díky za vtipnou reakci i na ten ne zrovna košer příspěvek;-)

0/0
28.5.2012 9:47

Své dukáty věnuji na chudé psy

Souborové manažery jsou nutné proto, že MS

NECHCE, aby lidi pracovali se soubory.

Standardně si prosím pěkně nacpěte soubůrky do příslušných knihoven Hudba, Obrázky, Video... a hlavně se nehrabejte v tom, co máte na disku ;-O;-O;-O

OK, pro 90% uživatelů je to v pořádku, protože by si akorát nadělali v počítači bordel, ale pro ty, kdo chtějí TROCHU víc, nenabízí MS vůbec nic

+2/0
27.5.2012 22:39

mire

Re: Souborové manažery jsou nutné proto, že MS

WTF? vždyť v nastevení souborového manageru jde vše potřebné pozapínat. jako zobrazování skrytých souborů či přístup do win32 a mnoho dalšího.

0/0
27.5.2012 23:22

AstorLights

Re: Souborové manažery jsou nutné proto, že MS

prej MS ;-D zkuste si používat Applí produkty je to úplně to samé né-li horší ...

0/0
28.5.2012 10:57

Funso

Re: Souborové manažery jsou nutné proto, že MS

Žádný rozumný tvůrce systému nechce, aby se člověk, co tomu nerozumí hrabal někde. Ten člověk má mít svůj home adresář (ať už v C:\Users\... C:\Doc. and sett.\  nebo /home/...) do ve kterém má veškeré konfig. soubory (kterým nerozumí) a svoje data. Do systému má mít přístup pouze admin nebo osoba poučená (člověk, který, když mu na mail přijde hoax, že rundll v system32 je vir a musí ho rychle smazat, to neudělá) a schopná něco nainstalovat (nejlépe tak, že odznačí ty toolbary a vlezlý chrome).

Lidi kteří mi řeknou, jestli bych jim nespravil PC a na otázku co s ním je řeknou, že to něco napsalo, tak to odkliknuli a od té doby to nefunguje, bych zabíjel.

V dnešní době vzdálených ploch a podobných fičur je administrace OS uživatelem pitomost, obvzláště pokud uživatel s PC umí akorát dvojklik a najet na seznam, odkud potom přez vyhledávání poznává internet (typická historka, najet na seznam, tam napsat do vyhledávání google, najet na google, tam vyhledávat). Prostě uživatel není admin.

+1/0
28.5.2012 13:01

nasson

Re: Souborové manažery jsou nutné proto, že MS

No, vidite to. Ja zase nemam rad, kdyz lidi, co mi reknou, zda bych jim nespravil PC, maji jenom jeden disk, na ktery vsechno ukladaji. Preinstalovani systemu (pro me jednoduche a rychlejsi, nez hledat, kde ta chyba je - co mi je po ni, to necham na expertech vaseho typu, ja to delam pro kamarada zadarmo) trva 20 min + par minut na nainstalovani potrebneho softwaru a jde se na pivo. Naproti tomu zalohovani a hledani jeho dat je pekny opruz.

Ten Vas posledni odstavec plati ve firmach, ale v domacnosti asi tezko. Nemam na to, abych si pravidelne zval IT experta k sobe domu, kvuli instalaci ekvivalentu poznamkoveho bloku, apod.

0/0
28.5.2012 13:51

examinor1

Nejlepším na tomto clanku

Je ta pedofilni fotka na uvodu... :-)

+6/0
27.5.2012 22:01

phi

Re: Nejlepším na tomto clanku

ale no tak, to neni pedofilie :)

0/0
27.5.2012 22:37

Své dukáty věnuji na chudé psy

Re: Nejlepším na tomto clanku

Zdravá nedočkavost?

0/0
27.5.2012 22:40

Montgomery

Re: Nejlepším na tomto clanku

Chtěl bych být souborový manažer té lolitky :-)

0/0
27.5.2012 23:13

cckk

Re: Nejlepším na tomto clanku

nebo sborový? ;-D jo jeden takovej už tu byl...

0/0
28.5.2012 10:59

Pavel Kasík - Technet.cz

Všeobecná odpověď

K opakujícím se tématům v diskusi (nebudu tentokrát reagovat u jednotlivých vláken):

1) Souboroví manažeři - ano, ten životný rod tam nesedí, neživotný ale provokuje taky, titulek jsem přeformuloval.

2) Doplnil jsem betu FreeCommander.

3) Výběr fotky mi taky přijde diskutabilní, u svého článku bych ji asi nechtěl, pokud by článek nebyl o fanoušcích Harryho Pottery na internetu :-)

0/0
27.5.2012 21:53

Labaro

Re: Všeobecná odpověď

;-)

0/0
27.5.2012 21:58

+Asterisk

hmm

A DOS HELL pro windows by nebyl ? Xtree-gold ? Volkov ?

0/0
27.5.2012 20:31

Titan.no1

Re: hmm

Mohu vám z hlavy vyjmenovat dvacet dalších. Jestli vám váš vyhovuje, tak s čím máte problém? Že článek nemá patnáct stran na výšku?

+1/0
27.5.2012 22:06

duch zavražděného iuose

hmm

pěkná fotka

+1/0
27.5.2012 20:25

Mrhamotý Krdlebný Kňukvulín v2.2

To vypadá,

že lidi se dělí na ty, co pamatují DOS, a pak na ty co nemají rádi dvouokenné filemanagery...

Na Win bez TCmd nebo ekvivalentu (je to jedno, klávesové zkratky jsou už minimálně 20 let stejné) jsem jak bez ruky, všechno zbytečně složitý.

+3/0
27.5.2012 20:16Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.