Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Diskuze

Uživatelé jako rukojmí: Google dá Microsoftu jen sedm dnů na opravu chyb

Vývojář firmy Google zveřejnil chybu Microsoftu dřív, než je obvyklé. Byl dlouhodobě nespokojen s tím, jak pomalu Microsoft chyby opravuje. Tím zároveň dal hackerům návod, jak Windows napadnout. Google uvedl, že sedm dnů od nahlášení je dostatek, ale námi oslovený odborník tak docela nesouhlasí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zajimave a velmi odvazne od guglu (pan, co to zverejnil ma asi velke koule a predpokladam, ze u guglu uz nepracuje) .... kdyz se ani ne mesic po te, provali megakriticka chyba androidu o ktere vi uz od zacatku roku:o) Skoda, ze jim taky nedali jen 7 dni:o) No, ale uz jen 20 dni do zverejneni na black hatu, takze androidu strihame metr .........

0 0
možnosti

Nevím na co si MS stěžuje, nemá vyrábět systémy děravé jako cedník.

1 0
možnosti

Vitalij Kamluk pracuje pro Kaspersky Lab. Ti mají důvod tvrdit, že nebezpečí je vždy velké. Ještě že jejich program nás může zachránit. :-/ Stačí se podívat na statistiku rychlosti oprav chyb v IE (Microsoft) a srovnat to s konkurencí FF (Mozilla), Chrome (Google). Myslíte, že to bude v rámci celých Windows jiné? Mimochodem podobné případy dokazují, že Microsoft dokáže přidat, ale jako by musel být k tomu přitlačen. Pak to jde. Takže nějaké rezervy musí být.

1 0
možnosti

Google, Mozilla maji jeden produkt. MS ma desitky produktu a ruzne varianty a verze. Melo by to byt 3 dni na analyzu (vcetne impact analysis), 3 dni na implementaci, 3 dni na otestovani a jeden den jako zaloha tedy 10 dni. Myslim si ze jakykoliv kratsi termin je pri vyznamu Windows a obecne operacniho systemu hazardem.

0 0
možnosti

Google se podle mně v poslední době usilovně snaží zcela popřít že není zlý....... "Don't be evil"je evidentně dávno minulostí je tady pouze zlý velký bratr, šmírující kde co, prosazující se silou (například neustálé donucování založit si G+ profil) a nyní přišlo na pořad dne hackování druhých....:-P

4 1
možnosti

Poprit, ze neni zly = dokazat, ze je zly.

0 0
možnosti

Jiz to neni ten dobry google co byl pred 15 lety. Dnes uz jeho slogan "Don't be evil" ignoruji cim dale tim vice. ;-(

3 4
možnosti

mrkvosoft ma dnes nakrkol - na troch ntb (xp, win7, w8) som (včera) inštaloval "opravy", nič zvláštne sa neudialo. ale na tomto stolnom mám originál xp, dnes som spustil xp (bežne ubuntu, aj teraz) a ajhľa, po inštalácii a reštarte hlásil chybu ... tak som vrátil (obnpva) o mesiac nazad. zrejme vypnem aktualizácie!

1 1
možnosti

Po takových zážitcích už pár let je mám vypnuté, vše běží rychle a bez starostí..

1 2
možnosti

SW od Microsoftu je neopravitelný. Téměř denně nám do počítačů cpou svoje opravy a nikdy po sobě neuklidí ten bordel. Aby vám počítač fungoval, musíte mít nainstalováno několik cleanerů, antivirů, firewallů, protože ty od MS jsou k ničemu.

Museli bychom dlouho hledat, abychom našli horší SW firmu, než je MS.

5 14
možnosti

Když je to tak špatný sw, proč ho tedy používáte? Nikdo Vás k tomu přece nenutí, takovýhle joudy mám nejradši, co pořád microsoft pomlouvají... Co když je problém ve Vaší maličkosti a nikoliv v sw?

13 3
možnosti

přesně tak....vydírají všechny výrobce Androidu, kradou peníze, takže je třeba světu ukázat, že Windows systémy jsou v zabezpečení velmi nebezepečné :)

3 3
možnosti

Tak to jsem zvědav jak tohle zajistí Google u Androidu. Nevidí si pánové u Googlu na špičku nosu a bohatě se jim tahle pitomost vrátí. ;-D

5 4
možnosti

v androidu když je chyba, tak se to uživatele téměř nedokne, je řešený na základě oprávnění a sandboxu, což je pro Windows budoucnost tak za 20 let ;)

4 1
možnosti
Foto

7 dní na opravu chyby u produktu, jako je Windows, je málo.

1) To, že MS dostane informace o bezpečnostní chybě a o tom, jak se projevuje navenek, neznamená, že do 5 minut může někdo sednout k PC a chybu opravit. Jen nalezení místa, které tu chybu způsobuje, může být nadlouho, navíc ta chyba nemusí být popsána úplně dokonale, např. projevuje se v mnoha dalších situacích.

2) Microsoft aktuálně podporuje několik klientských a několik serverových verzí Windows, na každé z nich se ta oprava musí pořádně otestovat.

3) To testování musí být velmi důkladné - je úplně něco jiného opravovat chybu v aplikaci, kterou používá 1000 uživatelů, a v aplikaci, kterou používá 100 milionů uživatelů, kde spousta z toho jsou velké firmy a organizace. Ta záplata se musí testovat minimálně na stovkách různých konfiguracích, aby byla aspoň nějaká rozumná pravděpodobnost, že ta aktualizace po nasazení nerozbije 10% počítačů.

4) Musí se i testovat, jestli ta záplata neovlivní činnost nejrůznějšího softwaru - jen MS kromě Windows dělá desítky dalších aplikací, aspoň ty nejdůležitější se otestovat musí také.

5) Je potřeba nějaký čas, aby se ta aktualizace dostala k lidem - aktualizace se neuvolní hned na všechny počítače, ale děje se to po etapách. Velké firmy automatické aktualizace povoleny nemají a typicky se instalují hromadně až poté, co se v rámci té firmy odzkouší. Můžete na tohle mít vyčleněny stovky zaměstnanců, ale týden je na to šibeniční termín. 30 dnů mi přijde už celkem reálných. Zveřejnit jakoukoliv bezpečnostní díru je nemorální a hnusné, i kdyby o ni nakrásně výrobce softwaru věděl už rok - tím se nepotrestá ten výrobce, ale především důsledky nesou ti uživatelé, kterým se počítač zaviruje, uniknou data atd.

15 7
možnosti

Čistě pro doplnění, u 4) se testuje i několik stovek až tisíc ne-MS aplikací. Některé z testů trvají i několik dní.

U bezpečnostních chyb mi pro dodržení 7 dnů přijde, že si to vyžádá odbytí testů. Distribuce desktopových patchů do nekorporátní sféry trvá 3 dny (1 den pro objevení ve Windows Update, 2 dny čekání na automatický restart). Dlouhodobé testy běží cca 3 až 4 dny. Nějak mi tam už nezbývá čas na realizaci samotné opravy. U korporátních instalací navíc nelze očekávat, že správci budou hromadně kvůli vydané opravě přerušovat víkendový pobyt u vody, takže s interním testováním začnou nejdříve nejbližší pracovní den; a po schválení může distribuce v korporátní sféře trvat i týden.

U Google už mne takové chlapácké tlachání ani nijak nepřekvapuje. Není to první případ, kdy Google dle mého názoru zbytečně machruje a kdy přestřelil. Dalším případem bylo například oznámení, že za cca dva měsíce (nestřílejte mně za konkrétní počet, není důležitý) ukončí podporu Exchange ActiveSync protokolu, takže své vlastní uživatele používající Windows Phone od svých služeb nemilosrdně odstřihne.

Osobně považuji za rozumnou délku avíza v případě EAS cca 1 rok - 2 - 3 měsíce na analýzu, vývoj a základní testování, 3 měsíce na dog fooding, 2 měsíce na přípravu distribuce uživatelům, 3 měsíce na samotnou distribuci, 1 až 2 měsíce rezerva, které se může mimo jiné využít například na to, aby se informovali uživatelé, že je třeba změnit si nastavení.

5 2
možnosti
  • Nejčtenější

Námořníci USA propašovali před 100 lety na palubu bitevní lodi prostitutku

v diskusi je 30 příspěvků

13. dubna 2024

V dubnu 1924 zažilo americké námořnictvo obrovský skandál, který se dostal na titulní stránky...

Uvidíme v budoucnu na obloze druhý Měsíc? Příčinou může být neobvyklá hvězda

v diskusi je 13 příspěvků

17. dubna 2024

Velmi neobvyklá hvězda éta Carinae v 19. století náhle zjasnila a stala se druhou nejjasnější...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Skvělý filmový zvuk bez velké instalace. Test nejzajímavějších soundbarů

v diskusi je 17 příspěvků

15. dubna 2024

Položíte jej na polici před televizor, propojíte kabelem, zapojíte do zásuvky a během pár chvil se...

OBRAZEM: Po zkušenostech s Moskvou neponechává Litva otázku výzbroje náhodě

v diskusi je 19 příspěvků

11. dubna 2024

Litva se stala členem obranné aliance NATO v roce 2004. Pro zajištění vlastní bezpečnosti v...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Dawesův plán na čas stabilizoval Německo, ale nástup Hitlera neodvrátil

v diskusi je 15 příspěvků

16. dubna 2024

Německá vláda přijala před 100 lety, v dubnu 1924, Dawesův plán. Byl to americký projekt na...

Lotyšská armáda je malá, materiálem nehýří, ale Ukrajině něco ze svého poslala

v diskusi je 5 příspěvků

18. dubna 2024

V roce 2004 vstoupilo Lotyšsko do NATO, přesto nemůže nechat svou případnou obranu pouze na bedrech...

Pes na Měsíci či Marsu už nemusí být fikce. NASA trénuje průzkumného robopsa

v diskusi jsou 2 příspěvky

17. dubna 2024  15:12

Vědci z projektu Lassie, sponzorovaném americkou NASA, zdokonalují robotického psa pro použití při...

Na dům mu spadl odpad z vesmíru. Nyní NASA potvrdila, že je to kus z baterie

v diskusi je 7 příspěvků

17. dubna 2024  11:50

Před několika týdny proběhla médii informace o varování německého Spolkového úřad pro civilní...

Uvidíme v budoucnu na obloze druhý Měsíc? Příčinou může být neobvyklá hvězda

v diskusi je 13 příspěvků

17. dubna 2024

Velmi neobvyklá hvězda éta Carinae v 19. století náhle zjasnila a stala se druhou nejjasnější...

Rodiny bez životního pojištění přicházejí o peníze
Rodiny bez životního pojištění přicházejí o peníze

Řada maminek řeší u dětí odřená kolena, škrábance, neštovice nebo třeba záněty středního ucha. Z těchto příhod se děti většinou velmi rychle...