Diskuze

Léky na pomalý start Windows

Jestli je nějaký software pro ladění Windows opravdu užitečný, tak je to ten, co pomůže zrychlit start počítače. Představujeme deset nejlepších programů pro zrušení automaticky se načítajících aplikací, nebo jejich pozdější spuštění.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

A co třeba jen to povypínat v msconfig8-o? Nastavit v tom start na šechny jádra, ne jen na jedno8-o? A takhle bych mohl ještě pokračovat...

Toto je jen další balast do kompu a takovej nemá u mě v kompu co dělat!!

0 0
možnosti
Foto

Muj "lek" je az jednoduse prosty: moje PC bezi 24/7...

0 0
možnosti

Mě připadají tyhle články spíše že přilévají olej do ohně :-) Laik tomu nerozumí a bojí se to nainstalovat, protože je to beztak anglicky ... amater uz ma v pc tech programu davno 3x vic, nejlepe s dvema aktivnima resident stitama antiviru a v kazde diskusi jen opakuje, ze jeho wokna jsou pomaly a na nic a ze linux is the best .... zkuseni uzivatele clanek zbezne prolitnou a jdou do diskuse spis machrovat a profici se vubec temato clankama nezabyvaji.

3 0
možnosti

J93a30n 44P49a26v22e96l30k11a

29. 1. 2014 15:03

Dobrým lékem na pomalé starty je nezkoušet hned všechno ze Slunečnice, co tady reklamují.

22 1
možnosti

Nikoliv. SSD disk je nutnost, nikoliv lék. I čas spuštěné OS na SSD disku lze poladit.

0 0
možnosti
Foto

Ja pouzivam program Codestuff Starter.

0 0
možnosti

Dobře, i kdyby to místo 20 sekund bylo 15, tak co z toho?!

4 0
možnosti

na pět vteřin máš VOLNO;-D

3 0
možnosti

Lék na pomalý start Visty a Sedmiček, když nemáš SSD? Nevypínat, ale HIBERNOVAT!

Jak prosté - po probuzení z hibernace se nemusí spouštět všechny procesy, které se spouští (a některé po provedení dokonce i záhy ukončují) po startu z vypnutí, protože už dávno spuštěny jsou (a kompletní obsah ramky se všema procesama a aplikacema se přece celkem rychle načte z hiberfil.sys, rychlejš, než jednotlivý aplikace a služby spouštět zvlášť). Takže se po probuzení akorát inicializuje síť (to chvíli trvá, je to vidět, když zahibernuju se spuštěnýma dvěma pingama, na router a ven do netu, že odpovídat začnou až tak po půlminutě), pak se srovnaj hodiny a za pár momentů zkontrolujou aktualizace, což ale už nezdržuje, jako to zdržuje při startu z vypnutí.

Kompletní restart stačí provést 1-2x měsíčně, po aktualizační druhý středě, případně v posledním týdnu měsíce, kdy někdy taky vycházejí mimořádný aktualizace.

...

A hlavně - při instalaci programů pořádně sledovat (dávat custom volbu, pokud existuje), co všechno se s nima chce instalovat a měnit (většinou toolbary a změny domovských stránek) a odškrtávat vše, co nechceš.

7 2
možnosti

Kdyby hibernace VŽDY proběhla korektě, tak byste měl jistě pravdu. Potíž je v tom, že Windows tohle příliš neumí a máte tak 50% šanci, že se počítač bude po probuzení z hibernace chovat minimálně "divně" a dojde nakonec stejně na restart, čímž ztratíte ve výsledku víc času než zapínáním a vypínáním. :-)

Pochopitelně také záleží na tom, co máte za železo a jaké aplikace pouštíte.

3 3
možnosti

Jestlipak tyto prográmky také ukazují, kolik času zabere při stratu spuštění jich samotných? To je totiž nezbytná podmínka jejich fungování.

Pak mě ještě napadá, k čemu je mi dobré vědět, že se nějaký program zavádí dlouho, když ho stejně potřebuji mít spuštěný a nic jiného mi tedy nezbývá.

1 0
možnosti

Přesně tak, firemní wokna mi po stratu a i za běhu nejvíc brzdí antivirus, který nesmím odinstalovat ani zastavit. No ale vím to :-)

0 0
možnosti
Foto

Když už je někdo tak tupý, že neumí použít funkčnost Správce úloh, najde tutéž možnost i v CCleaneru, který na pecku určitě má a je taky česky. Jo, nejlepší je mít na všechno třicet osm nástrojů. ;-D

2 0
možnosti

Naco msconfig, kdyz to od w8 umoznuje nastavit rovnou taskmanager a to rovnou vcetne zhodnoceni dopadu na spousteni PC?

0 0
možnosti