Diskuze

Zemřel muž, který vymyslel, jak letět na Měsíc. Nikdo mu nevěřil

Zemřel Dr. John Houbolt, jeden z architektů projektu Apollo. Bylo mu 95 let. Tento aerodynamik vymyslel způsob letu na Měsíc, který zpočátku ostatní odborníci považovali za nemožný. Spočíval v setkání dvou strojů na oběžné dráze Měsíce.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JK

J85a20n 51K32o55z28á93k

23. 4. 2014 12:08

Musím přiznat, že popírání autentičnosti přistání na Měsíci je jedna z těch úsměvnějších konspiračních teorií:-) Ale co už - jsou lidé, co nikdy neuvěří, že na Měsíci opravdu byli lidé a všechny předložené důkazy a vysvětlení případných nejasností odvrhnou jako falešné. A taky jsou lidé, co si dodnes myslí, že je země placatá, že Titanic byl pojišťovací podvod, že v Roswellu přistáli mimozemšťané, že celý svět ovládají ještěři a že na orbitě na nás vesele kouká Aštar Šeran :-) 

Aspoň je na tom internetu sranda.

3 0
možnosti
AZ

mě zas příjdou vtipné důkazy typu - umístili tam odrážeč, přivezli horninu, vyfotili povrch :-P

0 0
možnosti
PK

Myslím, že se najde dost lidí, kteří mu nevěří ani dnes :-)

0 0
možnosti
RS

R29e24n36e 31S72t92o72š47e92k

22. 4. 2014 22:16

think tank = stredisko expertu, ne myslenkovy tank 8-o

0 0
možnosti
PK

taky by to mohlo být něco jako "tenko-tlustý tank" :-)

0 1
možnosti
JS

Zajímavý článek. Trochu jsem ale nepochopil, jaké jsou hlavní výhody a rizika spojení na oběžné dráze Měsíce. Vše je zde: http://en.wikipedia.org/wiki/Lunar_orbit_rendezvous

Hlavní výhodou je, že palivo potřebné na odpoutání z oběžné dráhy Měsíce zpět k Zemi nemusí "na Měsíci přistávat" (tj. výrazná úspora paliva --> stačí jeden start rakety Saturn 5). Hlavní nevýhoda je, že loď musí obsahovat dva moduly (jeden pro transport Země - oběžná dráha Měsíce a zpět; a druhý - lunární - pro přistání na Měsíci). Hlavním rizikem je, že nejsložitější operace (přesedání mezi moduly, rozpojení a hlavně spojení) se dějí na oběžné dráze Měsíce bez jakékoli možnosti záchrany astronautů v případě selhání. Technetu zdar!

2 0
možnosti
JS

Doplněk: Neméně důležitou výhodou je, že Lunární modul, který nemusel obsahovat palivo na celý návrat na Zemi (ale jen na oběžnou dráhu Měsíce) mohl být výrazně menší, což výrazně usnadňuje "měkké" přistání na Měsíci.

1 0
možnosti
FL

Z titulku vyplývá, že mu nikdo nevěřil, že zemřel.

4 1
možnosti

A tak nakonec se jim to podařilo nafilmovat celkem dobře, jediný větší průšvih byla ta tisková konference Apolla 11 po návratu z Měsíce. 

Neil Armstrong a jeho kolegové přece jen nejsou profesionální herci a měli malé problémy to ustát...

-

Apollo 11 Press Conference

http://www.youtube.com/watch?v=BI_ZehPOMwI

0 15
možnosti
JK

Inu - komu není shůry dáno... ;-D

4 0
možnosti
Foto

Díky za velmi zajímavý článek.

1 0
možnosti
KP

Nějak jsem nepobral jak vymyslel let na měsíc, když chtěl aby k měsící letěly dva stroje a tam se spojily a přitom tam letěl jeden stroj s výsadkovým modulem.:-P

0 4
možnosti
FV

Asi se setkaly po startu z mesice...

3 0
možnosti
OK
LW

On, von Braun, Faget a další jsou důkazem, že USA měly v závodě o Měsíc náskok nejen v technice, ale i v lidech. Rusům zemřel Koroljov a nikdo ho nedokázal plně nahradit.

5 0
možnosti
MS

Mne to pripadne logicke ze vedci co pracovali pro nacisticke Nemecko utikali radeji do US nez do Ruska.

2 2
možnosti