Diskuze

Budoucnost: 3D je mrtvé, 4K se uchytí a velké firmy potřebují probudit

Je ohrožena neutralita internetu? Jaká je budoucnost virtuální reality? Vrátí se vinylové desky na výsluní? A co hudba ve vysokém rozlišení, zahnuté televize, 4K, 3D? Ptali jsme se Steva Koeniga, šéfa analytického oddělení americké organizace Consumer Electronics Association.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

M61a41r83t11i83n 19S60a30l79a

20. 12. 2014 0:50

Tak USA je s TV trhem vepředu,nic nového.zato moudra analytika o tom,ze se jednou dočkáme inovativniho uctovani internetu podle variabilní rychlosti stahování a rychlejšího uploadu,to je k smíchů.asi analytik nekouká za velkou louzi,anebo trhu datového připojení nerozumí...

1 0
možnosti

Dovolím si z vlastní zkušenosti učinit obecný závěr: Já se na 4k (přesněji UHD) dívám 42" (106cm) UHD TV použité jak PC monitor ani né z 0,5m!!

 Tedy už obecně: nevidět pixely a vytěžit tak na maximum detaily u 4k je možné ze vzdálenosti cca o 50% z úhlopříčky :-)

 Z toho plyne varování, že kdo chce sedět 2-3m od UHD TV a vidět opravdové 4k video, potřeboval by 4-6m!!!!!! úhlopříčku :-(. Jinak vyšší rozlišení nemá výrazný (nikoliv však žádný) smysl!

0 0
možnosti

hudba ve vysokém rozlišení??? Není hudba spíše o věrnosti zvuku (Hi-Fi - High Fidelity = Vysoká Věrnost), kvalitě zvuku a né rozlišení?! O rozlišení bych mluvil, psal spíše ve vstahu o kvalitě obrazu, tedy přesněji jen jednou z mnoha jeho parametrů! (ještě je rozlišení úrpvní barev, sampling a j.)

0 0
možnosti

úprvní = úrovní

0 0
možnosti

L60a23d47a 38N19o98v78a65k

13. 12. 2014 2:52

3D ani náhodou není mrtvé.., jen je momentálně nedokonalé a tak zákazníci spíše řeší obří obrazovky a rozlišení.. K 3D to prostě neodvratně směřuje, ať si analytici myslí co chtějí.

0 0
možnosti

souhlas! Obecně odsoudit 3D je nesmyl... A jen současný kompromis - narychlo horkou jehlou implantováno 3D do jen FullHD, kdy se rozdělilo n apolovinu!!!... rozlišení i fps na oba snímky..., je mrtvé, bych upřesnil.

 No jo no, ale hloupé omezenecké zobecňování vládne světem ( i medii;-€) :-(... (viz např: polské potraviny jsou závadné, namísto nezaujatého a přesnějšího: nektěré!!! výrobky nektěrého!!! výrobce z! Polska je závadné)

0 0
možnosti

Co tak pozoruji, většině lidí stačí 700MB DVD ripy (nejdůležitější je mít to co nejdřívRv). Ani na YT to skoro nikdo neřeší (nenastavuje HD, pokud se to nepřepne samo). 4K bude vyžadovat jen velmi úzká skupinka nadšenců, podobně jako FLACy. 4K TV/monitory jsou drahé, pro přehrání je potřeba hodně výkonný HW, zabírá to příliš mnoho místa / cucá konektivitu...

2 0
možnosti

Ale nutno přiznat jedno: s pokrokem kompresních algoritmů šla i kvalita těch 700MB ripů nesmírně nahoru. Řekl bych, že obraz dnešního moderního je lepší, než měla před pár lety verze 1400MB.

1 0
možnosti

3D porno si v kině fakt nepustíte...

0 0
možnosti

To si pustíte v jiném kulturním stánku - takříkajíc naživo.

0 0
možnosti

Nás když kdysi učili, jak psát HTML, tak byla jedna zásada: šetřit velikostí. Použít formát s kompresí (tehdy obrázku, představa videa byla víceméně nepředstavitelná), přemýšlet, co chce návštěvník vidět a co ne. Zajímavé, linky posílily XY násobně, ale šetřit s datys je rozumné stále. Polovina stránek člověka oblaží videem, které vidět nechce.

0 0
možnosti

to jo, dnešní designéři stránek jsou často klikači  ikonek a nevědí, jaký kód jim pod rukama vzniká

0 0
možnosti

L42u83k68á21š 92K64m46e53n76t

10. 12. 2014 21:15

Berte to tak, že výrobci televizí potřebují další vábničku. V podstatě se tu posledních deset let pouze marketingově recykluje zaostalá technologie jakou je LCD. Pouze se k tomu přidávají pozlátka typu led podsvícení místo trubic, mediální přehravač, internet, 3D a zvedne se rozlišení protože to není nic složitého ... najednou je to smart led 3D 4K televize. Pořád je to ale jenom obyčejné LCD se všemi neduhy LCD. Proto bude mít nakonec plazma vždy lepší obraz, ale neumíme udělat body dostatečně malé, takže nebude 4K plazma v rozumné velikosti, taky spotřeba a životnost byly problém. 

Skutečný pokrok jsou OLED displeje, které pracují na podobném principu jako plazma. Nicméně, proč by někdo stavěl továrny na OLED a snažil se je prosadit, když může pořád dokola recyklovat LCD a lidé mu za to trhají ruce. Když to netáhne, přidám tam další kousek tištáku za pár stovek a hned je to smart tv za dvojnásobnou cenu a lidi se hrnou do krámu. Bohužel po 4K už nějak nejsou další možnosti. 3D je opravdu mrtvé pro domácnosti, smart už jsou pomalu i kávovary a tak snad už budou muset ty OLED telky ve větším měřítku tlačit na trh.

2 1
možnosti
Foto

Zkuste si něco přečíst o tom jak na tom aktuálně OLED je, jaké jsou s tou technologií problémy a pak teprve vypouštějte moudra.

0 0
možnosti
Foto

3D je mrtvé a 4K se uchytí, až budou 4K televizory levnější, než FullHD. Vtip celého 4K hype je v tom, že 4K televizor pod 2 m úhlopříčku nemá skoro žádný smysl, snad pro pár lidí s výjimečným zrakem. Aby člověk s normálním zrakem rozeznal 4K od FHD, musí se dívat ze vzdálenosti menší, než je délka úhlopříčky.

U 42" 4K televizoru budete sedět metr daleko, jinak to nedává smysl! Ovšem sami, protože dva se už vedle sebe nevejdou. Sice budete mít potíže se zorným úhlem, ale sláva, uvidíte víc detailů - až seženete něco, co bude ve 4K k promítnutí. TV signál to určitě jen tak hned nebude.

A nebo si sednete dál a bude vás hřát pomyšlení, že jste za drahý peníz "in". :-)

2 0
možnosti

L24u21k73á22š 87K63m79e54n96t

10. 12. 2014 21:03

Tak vyšší rozlišení má smysl. Ono nad 42" už je 1080p málo. A berte to taky tak, že zatímco u nás si běžný člověk na Vánoce nese domů levný model velikosti 32-40 palců, tak na západě se ve velkém prodávají modely nad 50", hodně letí velikosti kolem 60" a tady prostě FullHD vypadá jako HDready na 32". Tedy žádná sláva.

Vyšší rozlišení rozhodně má smysl i právě pro 3D, kdy rozšířenější varianta efektivně snižuje počet řádků na polovinu a obraz s 540 řádky už není nic moc, je to prostě zubatý. U 4K se i při tomto 3D dostanete na 1080 řádků a to je znát.

Jediný problém je obsah. Hlavně tady v Evropě. Na BR nosiče je to moc datové náročné a se streamováním mají problém i v USA, kde služby jako Netflix vytvářejí obrovskou zátěž na síť ... až z toho vznikají spory, kdy se provideři snaží provoz těchto dat zpoplatnit nad rámec běžných poplatků za připojení. I tam jsou totiž lidé, kteří nechápou rozdíl mezi linkou s garantovanou rychlostí bez agregace a obyčejnou levnou linkou s agregací, která slibuje rychlost až něco něco ...

0 1
možnosti

Jaké jsou možnosti lidského oka , mozku?

1 0
možnosti
Foto

Dobrá otázka. Je to člověk od člověka, a dokonce i v rámci jednoho oka jsou velké rozdíly - uprostřed zorného pole je rozlišení výrazně vyšší. Teoreticky lidé dosahují rozlišení 28 úhlových vteřin. U rozlišení se udává (http://www.swift.ac.uk/about/files/vision.pdf) přes 14 milionů obrazových bodů (spíše bych se na to díval jako na teoretickou hodnotu).

1 0
možnosti