Diskuze

Křehkým ledovým modelkám zasvětil „Vločka“ život. Podváděl při focení?

V roce 1885 vyfotil mladý Wilson „Sněhová vločka“ Bentley první detailní snímek sněhové vločky. Za život jich pořídil více než pět tisíc. Sněhem žil a kvůli sněhové vánici zemřel. Vědci však jeho metody zpochybnili: fotil prý pouze vločky dokonalé a ne takové, jaké skutečně padají z nebe.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Promiňte, ale mýtus, že dvě vločky nikdy nejsou stejné byl už dávno popřen.

0 0
možnosti
Foto

Nikde nepíšu, že to tak, je, jen že se to "běžně ví" a že s tím poprvé přišel právě Bentley. Jinak záleží na komplikovanosti vloček - ty hodně komplikované jsou skutečně s největší pravděpodobností každá jedinečná, protože těch kombinací je tam opravdu hodně :-)

0 0
možnosti

B73e24n 33P66a51v78k51a

31. 12. 2014 12:42

"Každé malé dítě ví, že sněhová vločka má šest ramen, která se dále komplikovaně a souměrně větví."

Tak hlavně, aby to taky věděli čeští učitelé.;-D

0 0
možnosti
Foto

Zrovna včera jsem sepisoval návod jak se takové fotky dají fotit. Třeba se to bude někomu hodit http://fotorady.cz/jak-fotit/jak-fotit-snehove-vlocky

0 0
možnosti

Voda má paměť. Jsou i experimenty, jaké krystaly voda vytváří, pokud se jí pustí krásná, melodická hudba nebo nějaká kakofonie stylu grindcore.  Zrovna tak reaguje na mluvené slovo. Experimentuje s tím nějaký japonec, na jméno si nevzpomenu. Takže klidně v době, kdy tento pán fotil vločky v USA tam mohly padat krásné a pravidelné a v Evropě, bolestně zasažené válkou a poválečnou bídou pokroucené a nevzhledné.

1 4
možnosti
Foto

Paměť vody není více než okrajová hypotéza, a nejslavnější experiment, který ji údajně potvrzoval, je zároveň nejslavnější ukázkou vědeckého podvodu (viz http://goo.gl/1E7Lcw ). Problém s tím konceptem je především v tom, že nejde o hypotézu vycházející z pozorování, ale ze snahy dokázat nějakým způsobem údajnou účinnost homeopatik. A o tom, že homeopatie je především glorifikovaný (a zatajený) placebo efekt, už jsme psali zde: http://goo.gl/BZwVmN . Na strukturu vločky má větší vliv okolí, teplota, vlhkost, rychlost apod. Což víme i díky laboratorním pokusům: http://goo.gl/UgLt6m

2 0
možnosti

Opravdu poučný článek. Mně osobně připadá, že nešlo ani tak o učenou rozepři, jako spíše o rozdíl mezi uměním a vědeckým naturalismem. Ty fotografie jsou opravdu krásné a je vidět, že je Bentley pořizoval s velkou láskou a zaujetím. Podobně jako i Kljatov, viz další článek, který dělá totéž, jde hlavně o zachycení krásy určitého fenoménu.

1 0
možnosti
Foto

Děkuji autorovi za pěkný a zajímavý článek.

1 0
možnosti
Foto

Krásný článek.. Hlavně také proto, že není o mobilech, na které je na iDnes rubrika a stejné články jsou často publikovány v obou rubrikách.

4 0
možnosti
Foto

Děkuji. Jinak na homepage Technet řadíme i odkazy na zajímavé články z rubriky Mobil, které by mohly naše čtenáře zajímat. Děláme to už dlouho. Takže článek není "publikován dvakrát", pokaždé vede odkaz na stejné místo.

1 0
možnosti

Průkopník photoshopu, aneb je pravda krásná, či krása pravdivá. Pěkný článek.

2 2
možnosti
Foto

Díky. "Photoshop" doslova znamená fotografická dílna, takže ano, Benltey ve "photoshopu" pracoval :-) No a dneska už si to málokdo pamatuje, ale fotografové tehdy byly se svými fotkami v mnohem "intimnějším" kontaktu - kvůli dlouhé expoziční době byly úpravy v postprodukci nejen běžné, ale i nutné.

0 0
možnosti
Foto

Kritizovat fotografa za nevědecký přístup při výběru modelů je pořádná pitomost.

11 0
možnosti

jistě, v anatomickém atlase taky není zobrazen typický vzorek populace

2 0
možnosti