Diskuze

Zásuvka Brio vás nezabije, ani když do ní vrazíte nůžky. Jiskřit umí

Elektrická zásuvka Brio sama pozná, zda je do ní připojen spotřebič, prstíky zvědavého dítěte, nebo šroubovák zapomnětlivého elektrikáře. Díky vestavěné elektronice má zabránit úrazům elektrickým proudem.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

A co se stane, když se elektronika pokazí a dítě to zabije?

Vsadím se, že výrobce to svede na uživatele.

Vše co funguje elektronicky může kdykoliv selhat, takže ten výrobek je nebezpečný.

V česku používáme mechanické ochrany na principu fyziky, která bude platit vždy.

Popřípadě jsou zásuvky chráněny ochrannými clonkami.

1 1
možnosti

Nezbývá doufat, že se to nerozšíří. Zase další kurvítko do tak jednoduchého zařízení, jako je zásuvka...

1 0
možnosti

To je pro USA. U nás se běžně používá proudový chránič.

1 1
možnosti

To nedává smysl. Asi je to špatně formulované nebo nesmysl. Po připojení si změří spotřebič a buď připojí plné napětí nebo ne. Jenže některé spotřebiče majé svůj vypínač. Takže by neměly jít zapnout. Jestli na nich je napětí, pak když tam dítě strčí třeba utrženou sňůru za izolaci a teprve pak si sáhne na dráty, zabije ho to. Jediná možnost, že tam bude pořád 24V a po zvýšení spotřeby se přepne. Jenže některé spotřebiče mají velmi malou spotřebu (hodiny), která je srovnatelná s proudem, který teče vypnutým vypínačem, pak se nikdy nezapne.

0 0
možnosti

Na většinu okruhů mám doma proudové chrániče (cca 40 okruhů), všechny zásuvky s integrovanými clonkami (ABB FutureLinear - musí se zasunout kolíky vždy současně). Ale rozumím, že amíci, kteří mají celý barák na jeden jistič, toto asi "potřebují"...

1 0
možnosti

Ja to drahá volovina, všichni velcí výrobci přístrojů-zásuvek třeba i největší výrobce přístrojů ABB vyrábí i zásuvky s clonkami, a to už 10 let!,díky kterým do sázuvek dítě nemá nejmeší šanci cokoli strčit. A může to klidně i olíznout nic se mu nestane. A cenový rozdíl od obyčejné zásuvky bez clonek a s clonkami je minimální.

Pár lidí tu psalo o proudových chráničích, několik let platí státní norma, že náhodně připojitelná zásuvka v objetku musí být ochráněna proudovým chráničem.

1 0
možnosti

A sakra. Jak se to dozví někdo v Bruselu, máme tu novou směrnici jak vyšitou. ;-)

6 0
možnosti

Ja myslim ze to je BOMBA napad. Ted uz jen par reklam s roztomilyma bejbatkama jak do toho smatraj tema svejma cute rucickama tutu nunu a maminy se pretrhnou aby utratili pristi vejplatu za tyhle cool zasuvecicky pro miminousky...

Je jedno jakou kravinu vymyslis, zalezi na tom jak ji prodas.... :-/

6 1
možnosti

Mám za to, že je to volovina. Už dnes jsou ty zásuvky chráněny před tím aby do nich dítě strčilo třeba šroubovák. A v nebezpečných prostorách, jako jsou koupelny, se povinně osazují proudové chrániče 30 mA. Akorát se ta zásuvka hodně prodraží.

A co se týká žárovkových objímek, tak lamentovat nad tím jak jsou nebezpečné, je taky hloupost. Nikdo normální přece nebude strkat prsty do objímky

3 0
možnosti

A co se stane když k této inteligentní zásuvce připojíte ještě inteligentnější spotřebič, který zpočátku nebude odebírat žádný proud protože bude zjišťovat jestli jste ho připojili na 220 nebo 120 V ?

5 0
možnosti

Mě by docela zajímalo, co s elektronikou provede spínaný zdroj.

1 0
možnosti