Diskuze

Vznikly inteligentní „supermyši“. Dostaly lidské mozkové buňky

Při hledání odpovědi na otázku, jak se lidský mozek dopracoval evolucí svých jedinečných schopností, věda dlouho tápala. Teď začínáme tajemství lidského mozku pomalu odhalovat. A na pohled překvapivě k tomu výrazně přispívají pokusy na hlodavcích.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PM

Víte jak se chovají rakovinové buňky? To jsou na začátku obyčejné buňky jako všechny ostatní, fungují jako celek a doplňují práci ostatních buněk.

Pak celé tělo funguje jako celek bezvadně.

Jednoho dne se ale některé buňky začnou opájet vlastní výjmečností a vyhlásí v těle vlastní území, které rozšiřují, buňky se rychle množí, likvidují ostatní a vůbec nekomunikují a nespolupracují s ostatními buňkami, ale naopak je všechny ničí.

Rakovinové buňky si ale neuvědomují, že čím větší mají území, čím víc jich je, tím víc toho zničí kolem sebe, a tím vlastně oslabují i zdroj své energie, což je tělo. Nakonec tělo uplně oslabí a zabijí. Tím zničí i vlastní území a sami sebe zahubí.

A člověk si v opěvování vlastní výjmečnosti ani neuvědomuje, že se chová přesně jako ty rakovinové buňky.

Je to už hodně dávno, co si člověk na Zemi vyhlásil vlastní území a přestal patřit do fungujícího celku Země. Díky tomu už ostatní tvorové ani žádnou evoluci nestihnou.

2 2
možnosti
JP

J73o74s45e21f 86P45o64t59r

2. 3. 2015 21:04

Světová muzea jsou přeplněna kostí dinosaurů a ostatních zvířat starých stamiliony let (dinosauři 140 až 70 milionů), přitom  vědci nejsou schopni identifikovat přímého předka Homo sapiens z doby 200 tisíc let. Tvrdí se, že to byl vějíř předků, až vznikla mitochodriální Eva, jediná pramáti všech současných lidí.

Lidský ,mozek má na 80 miliard mozkových buněk a až triliony dendrických spojů.Bezpochyby tato stuktura nám dává vědomí a je pevně zabudována v genech, protože všichni lidé myslí stejně.

Kdy byl čas  na  náhodné genetické mutace,  podle vývojové teorie,  80 miliard mozkových buněk a triliony dendrických spojů, včetně třeba genu ARHGAP 11B, když není k dispozici žádný hominid  ? A to se neptám  na evoluci od "krku dolu" čistě náhodné mutace ( jinak to ve vývojové teorii nejde)- vzpřímená postava, změna nohy, pánve, pletence rameního, ruky, hrudníku, lebky.

1 3
možnosti

Když je těch 100 000 000 000 neuronů a 100 000 000 000 000 synapsí tak pevně zakódováno v genech, jaktože jich stačí 23 000? ;-D Sám si odporujete a ty vaše výplody nemá cenu dále komentovat. Rv

2 0
možnosti
MJ

Na Měsíc se ale nelétá. Zvládlo se to na přelomu 60. a 70. let a dnes není k dispozici technika, která by to zvládla. BTW, zajímavé by bylo zkusit přidat pár myších genů lidem.

1 1
možnosti
MC

Hlavně chybí důvod. Za studené války to byla otázka prestiže, potřeba ukázat druhé straně, že na to mají a šla na to spousta peněz. To už dneska není zajímavé a už před lety měla NASA menší rozpočet, než vojáci v Iráku a Afghanistánu na klimatizaci.

2 0
možnosti
JJ

Růže pro Algernon...

1 0
možnosti
LP

Tohle hraní si na Boha není dobré. Daleko za etikou.

1 3
možnosti
OJ

No já beru většinu náboženství ze současného vědeckého pohledu za vysoce nepravděpodobnou či přímo vyvrácenou teorii, proto nevím, co přesně si představuješ pod pojmem Bůh, ale zato si dokážu představit, že daný výzkum může opravdu znamenat značný přínos při léčbách mozkových nemocí typu Alzheimera R^

8 0
možnosti
RH

Při čtení článku jsem si vzpomněla na Růže pro Algernon.

2 0
možnosti
JN

Hezký. Ještě porovnat s umělou sítí v IT oboru či studí o mozku z hlediska lékařství a jsme dál... .

0 0
možnosti
PM

Jak chceš porovnávat mrtvou a živou síť;-)

0 0
možnosti
BP

B84e17n 95P20a11v85k32a

2. 3. 2015 7:47

A já si vždy myslel, že je to de.il. A on má jenom málo glií:-P

0 0
možnosti
PK

on je de.il protože má málo glií :D

3 0
možnosti
JV

Co budeme delat dnes vecer? To co kazdy vecer, pokusime se ovladnout svet! :-)

3 0
možnosti