Diskuze

Lidstvo poprvé „zaparkovalo“ u trpasličí planety. A hned u té nejtajemnější

Planetka Ceres zaujala astronomy už koncem února, kdy na ní sonda Dawn vyfotografovala dva velmi světlé body, jejichž původ dosud nebyl objasněn. Od pátku sonda krouží na oběžné dráze planety a vědci počítají s tím, že bude posílat další podrobná data o tomto pásu asteroidů.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PV

takže sonda je už na orbitu a o světlých bodech žádné zprávy a žádné fotky?

4 0
možnosti
OD

Dawn teď bude pár měsíců brzdit na nižší orbitu, aby mohl fotit  tak se musí otočit a spotřebovat další hydrazin do trysek viz komentáře níže. Další fotky prý budou v dubnu.

3 0
možnosti
JK

a co když ty světlé body nejsou na planetce, ale před ní :-)...

1 0
možnosti
JK

J10i53ř27í 75K12o91s

9. 3. 2015 9:27

Skvělý úspěch, který bude ještě pokračovat. Zajímalo by mne, co bude následovat po skončení plánovaného programu u Ceresu (nebo u Cerery?). Zda NASA sondu nasměruje na planetku nebo se pokusí o přelet k nějakému dalšímu asteroidu, kterých tam létají mraky. Záleží to samozřejmě na zásobě iontového paliva.

1 0
možnosti
MB

No povodny plan bol poslat ju do pasu asteroidov a omrknut Pallas ale kvoli tomu ze jej odisli 2 z troch rekacnych kolies nebude mat dostatok hydrazinu(ktory sa teda vcil pouziva na jemne manevrovanie) na to aby sa z Ceres dostala este niekam dalej.. btw je o tom aj nieco na wiki https://en.wikipedia.org/wiki/Dawn_(spacecraft)#Mission_conclusion

0 0
možnosti
MP

Neprijde mi uplne nejvhodnejsi oznacovat za inovativni pohon, ktery se pouziva uz minimalne nejakych 17 let. Ale jinak pekny clanek.

1 0
možnosti
Foto

Hm. A odkdy že je ta sonda na cestě? Není to náhodou asi tak 18 let?

0 1
možnosti
JS

Bila mista, ktera vedce zaskocila. To misto.

0 0
možnosti
GH

Jistě. To místo, ta místa.

2 0
možnosti
RZ

Vot ťéchnika...

0 0
možnosti
LK

Diky za informace a gratuluji k uspechu.

1 0
možnosti