Diskuze

OBRAZEM: Letecká válka začala na apríla a brzy se změnila v jatka

Za první světové války, která probíhala před sto lety, se začaly používat nové druhy zbraní, které posunuly lidstvo v oboru zabíjení zase o krok vpřed. Dokonce jedna z těch zbraní měla částečný punc jakési romantiky a rytířskosti: stíhací letectvo, jehož počátek můžeme datovat k 1. dubnu 1915.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Včera tenhle článek (fotky) měl mnohem poetičtější název, něco o rytířích nebes! Proč milé iDnes takhle manipulujete??

2 1
možnosti

Zamlžený oko... můj děda sloužil za Velké války u letectva, nikoli stíhač, ale mechanik ... ale taky si zalétal... mám pár ohmataných fotek, a vzpomínky když mi jako klukovi vyprávěl.... , a originál vrtuli .. lepenou ze šesti vrstev cca 2,6 m , na koncí náběžná hrana oplátovaná mosazí. Jediná identifikace je že je na ní vypáleno číslo 723 tuším..., Až půjdu (za chvíli) do důchodu, tak se pokusím zjistit z jakého éra to je...(s brožovaným Biglesem pod polštářem jsem často usínal - spousta jeho vyprávění byla jak z těchto sešitů , i když děda byl na opačné straně)...

9 0
možnosti

"...Velmi také trpěl motor mechanickými rázy přenášenými od do deflektorů bubnujících střel..."

Tahle věta je skutečně žurnalistická "perla" hodna redaktorů iDnesu. :-/

0 0
možnosti
Foto

Nostalgie... několik z nich jsem měl jako kluk slepené (1:72, 1:48). :-)

2 0
možnosti

Chtěl bych se vžít do pocitů lidí, kteří měli k dispozici tehdejší výkřiky techniky. Dneska jsme obklopeni nejmoderněšími technologiemi a nikco nad tím ani nehne brvou :-)

1 0
možnosti

Tahle technika byla vidět i ve filmu Rudý baron. Kožená bunda, brýle šátek a šlo se bojovat. Ze začátku  platilo, že se má sestřelit letadlo a ne pilot. Takové skoro rytířské souboje, které touto válkou skončili.

0 0
možnosti

No, vzhledem k tomu, že Němci měli padáky někdy od roku 1917 a Britové vůbec, tak sestřelit letadlo většinou znamenalo i zabít pilota.

8 0
možnosti

Hezký článek, děkuji.

Jen jsem nepochopil ten "jídelní vůz, čekající na příležitost" u obr.27 - není to nějaká bota?

1 2
možnosti

To je ten vagón, ve kterém Německo podepsalo kapitulaci.

7 0
možnosti