Diskuze

Budeme znovu intenzivně hledat mimozemšťany. Zaplatí to jeden člověk

Otázka, zda jsme ve vesmíru sami, zajímala odedávna. Miliardář ruského původu Jurij Milner se rozhodl, že mu její zodpovězení stojí za sto milionů dolarů a oznámil financování zatím největšího projektu hledání mimozemské inteligence.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J36a11n 13H10l60e70d45í86k

21. 7. 2015 22:02

je to vyhazování peněz a ideově to harmonizuje s válkou na Ukrajině, s tsunami afrických vetřelců, Bruselské snahy o socializmus, také s děsivým přelidněním, úpadkem veřejné i privátní morálky a v podstatě je to projev vulgárního materializmu, který si vytváří náhradní program, aby nemusel přiznat existenci Boha.-----  V nekonečném vesmíru musí být nekonečné množství inteligentních tvorů, z jehož nekonečného množství mělo nekonečnou dobu nás kdykoli navštívit, tedy ne v noci šlapáním v obilí,- , nýbrž za bílého dne, nekonečné množství Ufonů. Málokdo chápe správně  čas, prostor, rychlost a smysl vesmírných geniálních zákonů. Při vědomí  miliardy roků je lidský život méně než sekunda, zloba, nenávist, agresivita, lež, podvod, násilí jsou tresty za pýchu, lenost, hrabivost, sex, nenažranost, trestání probíhá podle zákonů přírody, ne dle soudu lidí.

1 6
možnosti

uz tie huby nezerte lezu vam na mozog...

2 0
možnosti

L96i31b78o67r 63Ž56á68k

21. 7. 2015 9:27

Myslím, že celý projekt je postavený na mylných předpokladech. Lidstvo používá radiové frekvence nějakých 100 let a už hledá možnosti, jak jej nahradit. Pokud by v blízkém vesmíru byla civilizace schopná stavět technologie, tak bychom se museli trefit do jejich 100 -200 let okna.

Chytat radiové frekvence ze vzdálených galaxií, je ještě větší utopie. Tyto galaxie jsou vzdáleny i několik miliard světelných let. Pokud platí teorie vývoje vesmíru podle velkého třesku, pro vznik moderních solárních systémů bylo nejdříve potřeba, aby zaniklo pár obřích protohvězd v původních protogalaxiích. Těžší prvky, bez kterých více méně není možný život, jak ho známe vznikly relativně nedávno. Takže v dobách, ze kterých k nám z těch galaxií letí světlo, tam nebyl ještě dostatek času aby pokročilý život vznikl (pokud se vyvíjel podobnou rychlostí, jako u nás)

Třetí argument je, že komunikace v jiných světech nemusí být limitovaná stejným smyslovým vnímáním, jaké máme my. Inteligentní bytosti tam mohou mít vyvinutý biologický systém komunikace, který si nemusíme být schopni představit. 

Takže bych spíše sázel na jiné způsoby pátrání po exosolárních civilizacích, než je poslouchání "rádia".

2 2
možnosti

Myslím, že jsme sami. Taková spousta náhod, která zde vedla ku vzniku života, se asi těko bude někde jinde opakovat (?)

0 1
možnosti

O83t40a 26J87e50l21í27n66e15k

21. 7. 2015 10:27

No když si vezmeš, že počet galaxií se odhaduje na více než 100 miliard, přičemž galaxie má v průměru cca 10 miliard hvězd, u nichž existuje v průměru 10 planet, tak mi vychází, že ve vesmíru je odhadem více než 100 triliard planet (číselně 100 000 000 000 000 000 000 000 planet).

Teorie o jedinečnosti Země pocházejí podle mne ze středověku, pravděpodobnost, že život vznikl pouze na Zemi, odhaduji asi stejně jako tu, že Židé jsou Bohem vyvolený národ ;-)

0 0
možnosti

Zkuste to v našem parlamentu... tam jich je, zvlášť, když je v provozu kantýna a alkáč za pár kaček....;-D

0 0
možnosti

Mám jednu myšlenku, když tak mne opravte:

Projekt SETI využívá dobrovolnické PC (neboli distribuované výpočty) zejména kvůli tomu, že zachycených dat má tolik, že by je superpočítač počítal neskutečně dlouho (podstatně déle než takto rozděleně)

Tedy ano, máme lepší techniku, takže budeme mít více dat... (dle článku)

No v tom já problém zastaralé techniky teda nevidím. Kdo je asi tak zanalyzuje to větší množství dat? Ano, i pc jsou výkonější, ale i tak nestíhala analyzovat těch méně dat od SETI....

0 0
možnosti

Projekt SETI@home pouziva crowd-computing ano - ale nie kvoli tomu ze by bol problem postavit superpocitac co by to pocital, pripadne ze by neexistovali superpocitace ktore to pocitat mozu aj teraz - problem je vo financovani - zatial co ked si platite neskutocne mnozstva vypoctoveho casu na nejakom superpocitaci tak to stoji slusne vela penazi, ked to rozdistribuujete medzi dobrovolnikov tak to je viac menej zadarmo

1 0
možnosti

J78a76k26u89b 74K46o84s

20. 7. 2015 22:45

Při současné úrovni poznání těžko někoho najdeme. Ale to neznanemaná, že někdo nenajde nás.

1 0
možnosti

O tom to není, pokud dotyční vysílají v předpokládaném pásmu, tak je najdete i se správně naladěnou "krystalkou".

Zde spíše jde o to, se vůbec trefit do správného místa a také v ten pravý čas. A ten čas se zde u těch vzdáleností počítá jinak. Klidně někdo mohl vysílat tak, že to tu hrálo před 3000 lety... ;-)

Asi stejně jako kdybych já teď zavolal z okna, a vy tu nebyl, tak taky nic neslyšíte, ikdyž techniku na to máte...

Stejně to je i obráceně: V roce 1974 byla pomocí radioteleskopu o průměru 305 metrů v Arecibu do kulové hvězdokupy M13 v souhvězdí Herkula vyslána symbolická zpráva, obsahující základní informace o Sluneční soustavě.

No,  teď si představte, že nevíme zda tam v těch místech někdo je (nebo bude), kdo by to mohl slyšet, a pokud ano, zda bude poslouchat naši galaxii v době, kdy to k němu doletí;-)

0 0
možnosti
Foto

Překvapují mě mínusy zde vcelku rozumně argumentujícím skeptikům.;-)

0 0
možnosti
Foto

Omluva, ten náboženský blouznil níže jich má víc. Tak to s lidmi nebude tak hrozný;-)

2 0
možnosti

Lodní telefon vyrobený pomocí náústku, zvukovodu (obyčejná trubka) a naslouchátka se dá odposlouchávat přiložením stetoskopu na potrubí. Lodní talefon ale má malý dosah a pomalý datový tok (můžete ho přetaktovat, když na oba konce posadíte Ostravaky :D).

Obdobně rádiové vlny. V rámci jedné hvězdné soustavy je umíme využít, což je od doby lodního telefonu značky pokrok. Bez ironie. Ale ukazuje se, že tak jako lodní telefon je pro interkontinentální spojení krajně nevhodný, tak rádiová komunikace pro intergalaktické spojení nebude to pravé.

Sám počítám SETI a taky nechci nikomu brát nadšení. Jenže mám dojem, že odposlouchávání případné intergalaktické komunikace radioteleskopem je jako odposlouchávání optického kabelu (který se pro interkontinentální spojení hodí) pomocí stetoskopu. Možná něco uslyšíme, předem nevíme co vlastně to bude. Ale pokud někdo používá mezigalaktickou komunikaci, tak to nejspíš bude jiná, nám neznámá (ještě nezvládnutá) technologie. Viz první pokusy s teleportací kvantových stavů. A tohle by mohlo přinést stejný pokrok jako rádio namísto vlajkové abecedy.

0 0
možnosti

To je jeden pohled na věc. Druhý je, jestli bychom tu komunikaci poznali, i kdyby reálně existovala. I to co, používáme my, se v důsledku kompresí a mechanismů na zvýšení odolnosti proti rušení podobá náhodnému šumu. Pokud člověk neví, co hledá, tak by třeba neodhalil ani naši vlastní komunikaci.

A nakonec se ani nemusí používat rádiová komunikace, spekulovalo se třeba o použití laseru. Ten je úzce směrový s malým rozptylem, takže ho zachytí jenom příjemce a ne celé okolí.

0 0
možnosti