Diskuze

Antibiotika poslední záchrany přestávají účinkovat. Bakterie se jim ubrání

Bakterie v Číně získaly rezistenci vůči jednomu z antibiotik „poslední záchrany“. Na vině je zřejmě nadužívání tohoto antibiotika při chovu prasat. Rezistentní bakterie s genem MCR-1 byly objeveny jak u prasat, tak u lidí a gen se prý velmi jednoduše šíří.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

co mě překvapuje, že při takto rozvinuté vědě, my nejsme schopni se těch bakterií zbavit přímo tam, kde jsou jejich kontaminace. Proč tu máme takovou záplavu bakterií a virů a k tomu ještě znečištění prostředí, které také není zanedbatelné a masivně ovlivňuje naši imunitu, že musíme se tak složitě léčit? Co děláme špatně, že se těchto prevítů nedokážeme zbavit jednou pro vždy?

0 0
možnosti

Naprostá většina baktérií nám neškodí a stojí na nich globální ekosystém. Není možné je jenom tak vyhubit. I ve vašich střevech žije nejmíň kilogram baktérií, které vaše tělo potřebuje. Teď jak mezi nimi rozlišit ty patogenní. Velká část z nich má svůj rezervoár v nakažených lidech, takže pokud byste je chtěla zničit přímo v jejich zdroji, jste přesně tam, kde je nynější věda - tj. jak se zbavit infekce. U virů je pak situace ještě složitější, protože zatímco baktérie jsou živé buňky, které lze zabít, viry jsou mimo buňky částice neschopné samostatného života. Množí se přímo v těch buňkách. Mnohé se zabudují přímo do jejich genomu, takže se nedají jenom tak snadno vyřadit. U virů navíc existuje značné množství virových rodin na úrovni živočišných kmenů, které mají zcela odlišné strategie přenosu či pomnožování, takže co bude fungovat na jednu skupinu, nebude fungovat na jinou.

0 0
možnosti

Lidí je moc, příroda si jen hledá cestu jak nás zredukovat, symbolicky to začíná v zemi která je ztělesněním přelidněnosti. Co k tomu dodat, naše civilizace si svým přístupem o něco takového říká už dlouho. Stačí se podívat do historie a zjistíme, že se to pravidelně opakuje. Vše zlé je pro něco dobré, naše planeta nemůže dlouhodobě uživit současnou lidskou populaci, je potřeba provést selekci a když toho naše vlastní civilizace pro svojí humánost není schopná, nechť se o to příroda postará sama.

1 2
možnosti

Kdepak. Rezistence patogenů k antibiotikům se rozvinula na základě klasického přírodního výběru. Prostě musíme hledat jiné antibakteriální látky. Není v tom žádné "hledání si cestiček, jak se zbavit přelidnění". Příroda nemá žádné vědomí.

0 0
možnosti

Ono to zas tak divné není. Člověk se přemnožil a příroda si bohužel cestu dřív nebo později najde. Pokud se dřív nezničíme sami.

1 1
možnosti

P31e78t30r 57J45a64r20o91š

25. 11. 2015 16:30

Ale to mate podobne i u lidi. Nedavno me nadzvedla zprava na TV Hov*a, ze lidi naduzivaji antibiotika. LIDI?!?! To doktori predepisujou antibiotika na kazdou pakarnu. Bylo to zrovna par dni po mem navratu od praktika:

- Dobry den, copak vas trapi?

- Mam suchy drazdivy kasel a rymu.

- Hmm. Mate mirne zvetsene i uzliny. Udelame vyter a nasadime antibiotika. Zitra si zavolejte pro vysledky.

...druhy den co uz bastim antibiotika

- Tak vyter je negativni. Bude to nejaka viroza. Ty antibiotika doberte a kdyby byl problem, prijde pristi tyden na kontrolu. Naschle....

0 0
možnosti

pokud je doberete a zachováte karanténní opatření, tak se nebezpečí minimalizuje. Nejhorší jsou ve skutečnosti ti "chytří", kteří si řeknou "tak to antibiotika teda užívat nebudu" + hned jak se jim trochu uleví jdou mezi lidi.

0 0
možnosti

Tak to abych si nekupoval ani čínskou vepřovou konzervu. Kdysi dávno, dávno to bylo to nejlepší co se tady v konzervách dalo sehnat. Kusy masa, sem tam sádlo  a hotovo.

0 0
možnosti

No jo no, tedka už nás zachráněj jenom nanoboti. Ty daj těm odolnejm bakteriím pěknou nakládačku ;-D

1 0
možnosti

Pokud se něco nevymkne kontrole a nezačnou se množit i ti boti. Za pár hodin by tu nemuselo být nic jiného :-).

0 0
možnosti

Když už se noviny zabývají antibiotiky, tak si měly zjistit něco o antibiotické politice obecně a antibiotické politice v jednotlivých regionech, protože např. v České republice se zmiňovaný kolistin používá jako antibiotikum první volby při průjmech u prasat.

0 0
možnosti

V16l62a65d62a 72M38u64s14i61l

25. 11. 2015 17:37

Hm no...Lecba  prujmuj  u   cleoveka/ homo  sapiens/ JE ZVLADANA  CHEMOTERAPEUTIKY JAKO eNDIARON.

klDYZ JE HODNE DEHYDROVANY, TAK INFUSE...

  nA PRUJEM SE MOC NEUMIRA

0 0
možnosti

S USA vpřed zářným zítřkům;-D

0 5
možnosti

J96a60n 54N75o84t17a

25. 11. 2015 10:57

Kdysi jsem viděl někde dokument o budoucnosti léků. Uvažovalo se o nějakém způsobu zabíjení infekce, jako u hmyzu. Kde je tenhle výzkum?

0 0
možnosti

Celkem veliký problém je ze v jižních státech jsou i antibiotika volne prodejna bez receptu. :(

4 0
možnosti

A spousty se jich cpou různým zvířatům. Sice mají jiné jméno, ale stejnou látku jako ty pro lidi. A bakterie pro zvíře běžná může být pro člověka smrtící a obráceně.

1 0
možnosti