Diskuze

Estonci umí posílat data světlem. Li-fi je stokrát rychlejší než wi-fi

Technologie, kdy k přenosu dat stačí na jedné straně zdroj světla, jako je například lampička, a na druhé světločivný prvek, není nová. Estonská firma vyzkoušela tento systém označovaný jako Li-Fi v reálném provozu a dosáhla zajímavých výsledků.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Není nad laser, který umí vypalovat :-)

1 0
možnosti

Je to fajn alternativa pro pevně uložený vysílač a přijímač. Pravděpodobně nebude hrozit zarušení ostatními Li-fi. Otázkou je cena a možnost plošného / řetězeného vysílání.

0 0
možnosti

Firma Velemenni při testech využila LED světla, která byla schopna blikat s nanosekundovou frekvencí. Světlo přitom slouží jen jako nosič dat. Technologii jejich zpracování si výzkumníci vypůjčili u wi-fi. Firma si slibuje, že systém komerčně nabídne do tří až čtyř let. Již nyní lze ale pořídit základní sady pro nadšence, které nabízí především čínští koumáci. Upraveno ze zdroje mnou. :-)

0 0
možnosti

Vylepsena Ronja?? R^

0 0
možnosti

J66a74n 83W57a22c14l53a47v

1. 12. 2015 8:36

Podobné pokusy se dělaly na Elektrofakultě v Bratislavě před 20 lety. Tehdy s laserovou diodou. Dokonce na to byla diplomová práce. Problémem je déšť, mlha, sněžení.

2 0
možnosti

Nastesti u me doma a v nasem kanclu, dest, mlha ani snezeni nehrozi :-)

5 0
možnosti

Nic nového pod sluncem. Už v dřevních dobách, někdy v 50tých letech, byl v Amatérském rádiu návod na světelné pojítko. Docela jsme o tom s kamarádem uvažovali, protože na telefon se čekalo taky 20 i více let. Ostatně, doma vám "mluví" každá žárovka a zářivka. :-)

0 0
možnosti
Foto

Je to něco absolutně nového. Ty pojítka uměly spojit vždy jen dva body. Toto řešení pokryje "signálem" celou místnost najednou a poradí si se světelným rušením. Bohužel to z článku opravdu nevyplývá. Jeden z těch horších zde na Technetu.

0 0
možnosti

To je nějaká novinka? Optické spoje bezkabelové, resp. bez světlovodičů, se používají aspoň 10 let. Kluci z czfree to kdysi dělali na koleni pro přenosy 10 Mbps FD. http://access.feld.cvut.cz/view.php?cisloclanku=2010120004

Ale komerčně dostupné to bylo už před pořádnou dobou.

1 0
možnosti

nadpis spíše budí dojem, že Litevci 100x překonali rychlost světla /přibližně/

0 0
možnosti

Alkotest Draeger takto komunikoval s tiskárnou už před víc než 10 léty

0 0
možnosti

J50a29n 80B42á62r64t52a

30. 11. 2015 19:11

Není to zas tak nová technologie. Infračervený port pracoval v podstatě taky se světlem. Spíš než novinka je to tedy jen vylepšení.

3 0
možnosti

Ona prekvapive drtiva vetsina datovych prenosu na vetsi vzdalenost jede na stejnem principu (opticke kabely).

3 0
možnosti

http://www.root.cz/clanky/ronja-dcera-matfyzaka/

Publikováno 2002. I s návodem na výrobu. Principiálně velmi obdobné.

9 0
možnosti