Diskuze

Nejpopulárnější multimediální přehrávače, které nepotřebují filtry

Notebook, stolní PC či další zařízení mohou sloužit jako zdroj hudby či videa. Kterým programům svěřit tento úkol a vymačkat z nich co možná nejvíce bez nutnosti instalovat filtry pro jejich přehrávání? Vybrali jsme deset nejlepších, zdarma dostupných multimediálních přehrávačů.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MN

Pro fandy KMPlayeru - posl. použitelná verze, ve které fungují zvukové kodeky bez licenčního omezení, je 3.5 (aspoň podle mých zkušeností).

0 0
možnosti
JK

Gom Player na ten jste trochu zapomneli :-P

0 0
možnosti
MK

Foobar2000 je open source? Fakt? Tak schválně mi dejte odkaz na source code. Díky.

0 0
možnosti
TB

Chybí mi tady GOM player, který používám už léta k naprosté spokojenosti.

Na hudbu pak Foobar2000 s Wasapi a Asio pluginy.

2 0
možnosti
OS

jen dodat, že KMPlayer je taky na Linux, foobar2000 taky, ale jinak hezký článek

0 0
možnosti
MD

Uvedený žebříček asi odpovídá realitě, jen si nemohu odpustit poznámku: Přestože chápu potřebu idnesu propagovat si server slunecnice.cz, doporučuji všem sáhnot po oficiálním zdroji (webu výrobce programu). Něco ze slunečnice (a ostatních downlaod náhražkách) bych už nikdy neinstaloval bez čistého reportu z virustotal.com

Dále k věci: Používám VLC a MPC. VLC umí "boost" audia intuitivně při přidávání hlasitosti, v MPC se to musí napevno nastavit jinde. A MPC zase umí krásně jednoduše měnit velikost videa přes numerickou klávesnici, což hodně usnadná zvětšení "podivných" formátů na celou obrazovku, což je u VLC docela problém. Kdyby ty dvě věci od sebe odkoukali, to by bylo super :)

2 0
možnosti
MM

taky pouzivam MPC a VLC jako zalohu. Boost audia mam nastaveny o 25% a v naproste vetsine pripadu to staci, ale hlavne oproti VLC mi prijde v ramci klavesovych zkratek, posouvani titulku apod intuitivnejsi.

PS: S oficialnim odkazem na program stoprocentni souhlas

0 0
možnosti
RRS

Ještě mi v tom přehledu chybí "těžká váha" Kodi (ex-XBMC).

3 0
možnosti
TP

přesně . také používám Kodiho . je nej

0 0
možnosti
Foto

V30á79c41l43a90v 91P64t25á82k

15. 12. 2015 13:51

Filtry nebo kodeky, vždyť je to jedno, hlavně že to hraje, ne? :)

Ale na Technetu bych tyto nepřesnosti nečekal.

Ať tak či onak, VLC mi učarovalo právě svou jednoduchostí, kdy jeho instalaci mohu svěřit i naprostému laikovi a vím, že na 99% vše dopadne skvěle. Stabilita, jednoduchost ovládání a přitom hromada pokročilých funkcí dělají z tohoto přehrávače pro mne jasnou jedničku.

Jedinou slabinou je provoz na netboocích či jiných strojích se slabým procesorem a slušnější grafikou (netbook Lenovo S12 s Atomem a NVidia Ion je typickým příkladem), kdy musím sáhnout pro Media Player Classic Home Cinema, který umí většinu zkoušených videí přehrát za použití grafického čipu, čímž se, v případě Lenova S12, dýchavičnému Atomu velice uleví a video netrpí trháním či jinými neduhy.

1 0
možnosti
DD

D29a69v11i25d 64D53o37b91e74š

15. 12. 2015 22:01

Tak tak, kde má VLC problém s plynulostí (typicky vyšší rozlišení nebo snímkování), tam MPC-HC běhá bez záškubu. Ale moc mi na něm chybí přehrávání URL zdroje - to je na VLC skvělé.

1 0
možnosti
ZF

používám BSPlayer, protože mi po spuštění videa sám na internetu vyhledá, stáhne a spustí titulky. Umí to nějaký další přehrávač ? U BSPlayeru zůstávám vlastně pouze kvůli této funkci...

0 0
možnosti
AK

Umí to i nějaký plugin do VLC.

0 0
možnosti
JP

J85a37n 85P61a91v40e72l89k69a

15. 12. 2015 12:53

Není špatný SMPlayer. Rychle nabíhá, dobře se ovládá.

1 0
možnosti
RM

SMPlayer jsem objevil (před tím VLC), když jsem potřeboval zpomalovat a krokovat videa. Na VLC jsem se nevrátil. SMPlayer se mi zdá intuitivnější na ovládání, lepší zobrazení a lepší na audio.R^

0 0
možnosti