Diskuze

Didaktik Gama nebo TNS za 200 000. Podívejte se na PC minulého století

Až stovky tisíc korun stály v minulém století počítače, které v současné době nemají ani výkon mobilního telefonu. Podívat se na ně, a možná i zavzpomínat, můžete na výstavě Století informace – počítačový svět na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
IV

Dnes to vypadá jako čiré zoufalství:

http://www.iva-w.org/ZXS/sinclair_zx_spectrum.htm

ale taková byla doba, je to dodnes funkční.

2 0
možnosti
JH

Ale ten dobrý pocit! Ten je k nezaplacení. ;-)

0 0
možnosti
JN

J23a84n 95N59o65v95á88k

21. 6. 2016 7:59

Výkon počítačů sice vzrostl o mnoho řádů, ale MS office se od windowsu 3.11 spouští pořád stejně dlouho ;-D

1 0
možnosti

Holt pokrok nezastavíš ;) A proto jsou přes všechny vylepšení tabulkové a textové procesory stále tak rychlé a "komfortní" jako kdysi a raděj se poté prodávají v drahých balících , aby se nedalo říct , že zlepšení v jednom z produktů balíku za tu cenu nestojí . :DDDD

0 0
možnosti
Foto

Doma mám stále PMD-85 1 a 3. Ale asi 15 rokov som ich nezapol. A v 95-tom som mal od otca z práce Amstrad..

1 0
možnosti
Foto

Chudák Gates, akého vola z neho na výstave spravili. On hovoril o operačnej RAMke, oni to porovnali so záznamovými médiami...Rv

1 0
možnosti
OU
Uživatel požádal o vymazání
2 2
možnosti

Přesně o tom je PC ... Množina seriózní práce, kterou od stávajícího systému vyžadujete se s velkou pravděpodnobností již pár let po opuštěšní školních škamen ustálí a roste jen minimálně . Časem a vývojem nedochází k razantnímu zefektivnění kancelářské práce (MS "ribbon" je svým způsobem spíš zmatení , stejně jako prostředí WIN 8 či WIN 10 ) a při užití v domácnosti vás nechávají chladné i pokroky ve správě rozsáhlých databází a katalogizaci. Takže pro trvalý rozvoj a prodeje dalších sestav není vhodné vyrábnět za každou cenu něco jako application killer , přesný opak marketingu videoherních studií a prodejců grafického HW .

0 0
možnosti
JE

J37i97ř11í 64E55u73l44e84r

16. 6. 2016 9:50

Sinclair Spectrum by si zasloužil být umístěn do galerie!

3 0
možnosti
MB

Jo, Atari to je legenda. Vzpomínám na něj velmi rád. Nechal jsem si u něj rozšířit paměť na 512 kB. Jo, to už bylo něco. Vlezlo se do něj více her a pak se jenom pomocí jednoduchého manažera (tuším, že se jmenoval Ramtur nebo tak nějak podobně) přepínaly. A programování v Atari Basicu bylo velmi jednoduché a pro mé tehdejší studijní účely plně dostačující. Ale jak píše pan Řezníček, doba jde dál ale vzpomínky na tento legendární stroj zůstanou.

3 0
možnosti

Škoda , že se s takovou pompou opustil BASIC . Většině "počítačově gramotných" sekretářek by dokázal usnadnit život i dnes , krásně a logicky strukturovaný zápis - na automatizaci podle mne mnohem praktičtější než dnešní makronahrávače , kliksbírky a slepence podružných kódů .

1 0
možnosti
TM

T10i88b96o85r 64M88a10s15n18ý

15. 6. 2016 23:02

Byla to úžasná doba. Alespoň ta vzpomínka zůstane.

3 0
možnosti
DV

Jó, TEMS80, to je ten kufřík s elektronikou a malou klávesničkou, na tom jsem se vyřádil v hodinách mikroprocesorů a programování v assembleru na střední škole těsně po revoluci :-). Ale zase jako výuková pomůcka pro automatisaci to nebylo úplně marné.

1 0
možnosti
JK

Tak to pozor, ja taky neznam duvod, proc by nekdo chtel mit pocitac doma. Stejne na nem lidi akorat porad zevlujou. A az mi tu decka naklikaji minusy tak se zamyslete, ze to tak je.

0 10
možnosti