Diskuze

Smrtící ocelový déšť. Šipky shazované z letadel naháněly hrůzu pěšákům

Před sto lety byla v plném proudu Velká válka, později známá jako první světová. Do té doby nejstrašnější válečný konflikt v dějinách lidstva poskytl prostor k masivnímu použití nových zbraní. Jedna z nich připomínala svou primitivností středověk. Efektivitu měřenou docílenými zásahy příliš velikou neměla, ale o to větší měla účinek psychologický.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

No jen bych podotkl ze Aderuv let uspesny byl i kdyz slo jen o skok ve vysce ani ne pul metru. Bylo to prvni odpoutani se stroje tezsiho vzduchu od zeme vlastni silou. Nebyl ponekud absurdne uznan jen kvuli faktu ze stroj nebyl riditelny. Nicmene ani Wrightuv prvni let nebyl ukazkou riditelnosti stroje. Spravne by mel byt uvaden on a jeho stroj jako prvni letadlo.

0 0
možnosti
RF

Otázka je, co pro Vás znamená úspěch. I samotný Ader očekával od svých pokusů mnohem více.

Není pravda, že let (zde panuje otázka: Byl to vůbec let?) nebyl uznán kvůli neřiditelnosti. Nebly uznán, protože nebyl v té době potvrzen nezávislou autoritou. Pravděpodobně jedinými "důkazy" jsou pozdější písemná vyjádření samotného Adera.

Ano, Ader svými letadly ukázal kudy ne. I to bylo do jisté míry potřebné. A právě ukázání jedné slepé cesty vývoje letectví, by se teoreticky dalo považovat za úspěch. Za nesrovnatelně větší úspěch lze považovat sepsání L’Aviation Militaire.

0 0
možnosti
IP

technet je asi jedina rubrika na lupe, ktere nelze vytknout vubec nic R^

2 0
možnosti
RB

No to je vlastně nástroj předcházející kobercovému bombardování. Pak ovšem každou šipku reprezentovala čtvrt až jedno tunová bomba :-/.

1 0
možnosti
PD

Vydržel jsem číst od začátku do konce.Skvělý článek, pane Folprechte, má to strukturu, informace, poutavost, díky.

6 0
možnosti
FS

F61i97l42i29p 51S49o87k33o11l

27. 9. 2016 18:58

Doživotně zneškodnit tu zrůdu, která to vymyslela.

Ne ty hlupáky, kteří to sypali, ale tu zrůdu.

0 1
možnosti
RB

S touto myšlenkou bys musel naplnit hodně rakví ;-). Bohužel, likvidaci sebe sama máme v genech pravděpodobně po opicích (týká se některých druhů), které se také můžou až zabíjet mezi sebou - v bojích mezi klany - bylo to v jednom dokumentu. Bohužel, s lidskou vynalézavostí jsme toto posunuli o několik likvidačních úrovní víš :-(.

6 0
možnosti
HF

H38o82n52z76a 34F69á47t21o42r

27. 9. 2016 16:20

Moc nechápu odpor k "tichosti" této zbraně. Vždyť vojáci museli slyšet alespoň letadlo, které šipky vypustilo. On takový granát taky nenadělá moc rachotu - dokud není na zemi teda.

2 0
možnosti
LB

Berte to tak, že na počátku války se letadla používala takřka výhradně k průzkumu. Takže vrčící stroj na obloze vojáky zas tak neznepokojoval. A pak začalo padat tohle...

0 0
možnosti
BH

Nyní se nám to vrací jako obohacení v podobě hřebíkových bomb...

2 0
možnosti
JK

Budu sice po x-té psát to co tu již je, ale nedá mi to. Prostě skvělý článek! R^

Když se něco takového objeví na technetu, tak si udělám dobré kafe, vybalím kousek buchty od manželky a zahájím v práci pauzu;-)

8 0
možnosti
PC

Velmi dobrý článek, díky autorovi. Velmi dobře novinářsky zpracováno. Článek o smutném tématu.

7 0
možnosti
PC

A na okraj - proč Velká válka? Přeci - První světová válka. Termín Vv byl používaný do roku 1939, resp. stejně s ním se používalo názvu Světová válka do tohoto období.

2 7
možnosti
JM

J60a37n 53M25a24l34ý

25. 9. 2016 21:11

Tak při nosnosti současných letadel by bylo zajímavý, kdyby takový An-225 po koule nacpaný šipkama, začal "práškovat".

6 1
možnosti
LF

L84u38d45ě53k 13F62u98x42a

26. 9. 2016 3:50

Neefektivní. Kazetová munice je mnohem účinější.

6 1
možnosti