Diskuze

První potomci ve 150 letech. Vědci objevili nejdéle žijícího obratlovce

Možná i více než půl tisíciletí žila v severním Atlantiku jedna samice žraloka grónského, ukazuje nově zveřejněná studie. Tento málo známý druh milující chladné vody je tedy zřejmě věkovým rekordman mezi obratlovci.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VN

Touto komplikovanou a velice nákladnou metodou zjistil, pokud tedy Cimrman v těchto botách do Liptákova přišel, že se tak stalo na podzim roku 1906 plus mínus 200 let.

Zdroj: http://liberecky.denik.cz/kultura_region/cimrman-v-liptakove-humor-opet-slavil-uspech.html

1 0
možnosti
MZ

Žraloci mě asi nikdy nepřestanou fascinovat. Stejně jako úroveň korekce článků.

0 0
možnosti
IP

Fajn, tak to mám na děti ještě čas.

1 0
možnosti
RK

Tak sipředstavte, že na ten žraločí výzkum musely být vynaložené miliony. Člověk bypředpokládal, že budou studovat vliv studené vody, potravy, buňky, ktere se jenpomalu obnovují atd. Prostě něco co přinese něco pro lidstvo. A oni se chlubíjen tím, že našli starého žraloka.

0 11
možnosti

To jo no, chleba levnější nebude. Ale pořád je to zajímavější než mise na Mars nebo nějaká exoplaneta bůhvíkde.

1 4
možnosti
EM

E56m91i21l 78M16i13n51á32ř

13. 8. 2016 11:22

Žralok je obratlovec? Jsem se učil něco jiného.

0 0
možnosti

Co by to mělo být jiného? :-)

4 0
možnosti
MJ

Proč je v nadpisu něco, co totálně nekoresponduje s obsahem článku? O potomstvu totiž píše jen BOMBASTICKÝ titulek.

2 1
možnosti
HJ

Třetí odstavec odspodu.

3 0
možnosti
MV

M31a49r42e47k 72V97o54k13á98l

13. 8. 2016 10:00

" .... tedy pokud to JSOU Cimrmanovy boty ... .. +- 200 let !! " ;-D

4 0
možnosti
DH

Chyby hned v prvním odstavci: nejdelší známý jedince měřil přes šest metrů; ale mnoho o tom něm nevíme.Míchání tázací a oznamovací věty podle anglického vzoru (čeština má jiná pravidla, doporučuju nastudovat): Harpuny nás přivádí k problému, jak vědci mohli žralokovi stáří určit a také proč je toto rozmezí tak veliké? (Podle českých pravidel by buď musela být za slovem „problému" dvojtečka, a na konci by pak byl otazník, a nebo musí být na konci věty tečka, protože se nejedná o tázací, ale oznamovací větu).

měli alespoň díky svým předchůdcům docela dobrou jistotu; který je specialistou na určování stáří podle metodu radioaktivního uhlíku (tj. radiokarbonovou); sháněli (...) a vyjímaly; V bílkovinách z čoček zvířat menší než zhruba dva metry; Bohužel v těchto desetiletí;ale ne z rozsáhlejších sérii testů v 50. a 60. letech;

Na článek, který nereaguje na aktuální události, a proto by mu šlo odpustit, že je šit horkou jehlou, je to tolik chyb, že by za něj autor dostal na základní škole v nejlepším případě 2-. A takovíto tvorové se živí novinařinou. Gratuluji.VVV

8 2
možnosti
JH

Vy byste, pane Herzáne, snad chtěl, aby písálci uměli česky.

Ó, jaká troufalost!

0 0
možnosti
TD

Kdyby vědci vylovili mne v roce 1981 a ještě jednou teď, tak by zjistili, že jsem za 35 let vyrostl o centimetr... Jako novorozeně jsem měřil +/- 50cm. Takže teď mám jako 4410let... Kontrolní otázka : kolik měřím ?

5 1
možnosti

V článku je jasně napsáno, že věk byl určen uhlíkovou metodou.

0 0
možnosti
ZV

A poučení pro člověka ? Pohybujte se pomalu a otužujte se, ať se dožijete vysokého věku. :-)

5 0
možnosti

Pro člověka to neplatí. Naopak prodlužuje život svižný pohyb, který rozproudí krev. A to hned dvěma efekty: zaprvé se trénuje srdce, které bývá častou příčinou úmrtí "na sešlost věkem" a zadruhé fyzická námaha aktivuje celkovou regeneraci.

0 0
možnosti