Diskuze

Nejstarší televizní vysílání začalo před 80 lety. Pro pár stovek diváků

Před obrazovkami se usadili zvědaví diváci a představení mohlo začít. Psal se 2. listopad 1936 a v Londýně zahájila společnost BBC Television pravidelné televizní vysílání pro asi několik set osobních televizorů a 20 přijímačů na veřejných místech. Byla to první opravdu pravidelná televizní stanice na světě.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Joo, 405 řádků, to bylo něco ! Nenáročný signál, prolezl skoro všude.

Ale to už je bohužel dávná historíe když jsem to lovil.

0 0
možnosti

Ten Bairdův děrovaný disk byl Nipkowův kotouč!

2 0
možnosti

To není pravda! První tel. vysilani provadeli nemci při prilezitosti letnich olympijskych her v Berline v lete 1936. Dokonce zajistovali primy prenos z jednotlivých soutezi. Obraz se snimal klasickou klasickou kamerou na strese přenosového vozu, film bezel z kamery trubkou dovnitř vozu kde byl prubezne vyvolan a dnes bychom rekli scenovan a vysilan přes retranslacni stanici do studia a dal k par koncecionarum. Bylo leto 1936

1 3
možnosti

Tady se píše o pravidelném tv vysílání.

3 0
možnosti

Aj keď je to nuveriteľné , ale niekde dávnejšie som čital , že aj sovietskom Rusku sa robili pred ll. svetovou vojnou pokusy s pravideľným TV vysielaním.

TAk či tak , pre rozvoj TV urobil najviac nemci. Málokto vie , že robili pokusy a boli to úspešné pokusy , televízným navádzaním bômb. NAjcennejšia vojnová korisť bola pre rusov bola fabrika niekde pri Rožňove , kde ukoristili stovky telvízorov , kamier a hlavne strojov na ich výrobu . Odviezli do Ruska všetko to poslednej skrutky! Aj keď ČSR bol spojenec a nie okupovaný štát!

1 0
možnosti

J85i43ř32í 29Ř22e53h45o56ř

3. 11. 2016 10:05

no pokud nešlo o předválečnou československou továrnu. Ale německé zařízení pro vojenské účely vzniklé za války. Tak se definici válečná kořist nedá nic vytknout. A měli to právo odvézt. Stejně tak jako ukořistěné zbraně, tanky a rakety a zařízení na jejich výrobu.

0 0
možnosti

První byl Rus Televizor Obrazovič Televiziněnko, který již ve 14. století bezporuchově přenášel obraz z pokoje do pokoje.

4 0
možnosti

...potom niekto ukradol striebornú tácku a bolo po prenosoch ! ;-D

2 0
možnosti

Nesmysl že první.

TV vysílala o min.10 let dřív jinde na světě. V Japonsku, USA i Anglii se nemechanická ale elektronická podoba TV pohyblivého obrazu, zkoušela dávno ve 20.letech minulého století.

V tehdejším československu se pokusně vysílalo od května 1953, a pravidlně někdy od konce února 1954. Trvalo dalších 16 let než se uvedl do chodu II.program ČST. První sportovní přímý přenos se uskutečnil v r. 1955 (hokej).

Barevně se vysílalo od roku 1970 a v USA už v r. 1953.

Dnes TV signál nepoužívá analogické systémy jako NTSC, PAL nebo SECAM a jsou kompatibilní navzájem.

2 1
možnosti
Foto

Máte pravdu, je potřeba to upřesnit. Doplnil jsem.

1 0
možnosti

na to, ze iDnes pise nesmysly jsem si zu zvykl, ovsem Technet mne timto clankem dost prekvapil.

0 4
možnosti

Asi by mělo být v nadpisu První britské televizní ... Jinak článek nereflektuje dění na tomto poli v ostatních státech.

0 0
možnosti

Nějak si to v těch částkách protiřečí. BBC má příjem 118mld Kč, ale rozpočet 72mld Kč? Rozpočet má 2 strany - příjmovou a výdajovou. Možná, ze jsou myšleny výdaje 72mld, ale to by pak nebyl celý rozpočet, ale jen náklady.

2 0
možnosti

Ovsem vubec prvni pravidelne televizni vyslani zahajila spolecnost CBS 21. 7. 1931 v New Yorku.

0 0
možnosti