Diskuze

Revoluce vysoko nad námi. Telekomunikační družice výrazně hubnou

Některé technologické revoluce probíhají stranou zájmu širší veřejnosti – třeba proto, že jsou 36 tisíc kilometrů daleko. Zcela novou tvář tak právě dostává satelitní telekomunikační byznys.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

No je to zajímavější a praktičtější než utopie o letu na Mars

0 0
možnosti

Velmi zásadní a až humorná informace proběhla v Polsku: napřesrok poletí spolu s jinými družicemi od ESA také studentské družice těžké cca 1,5 kg. Je to platforma, na které komunikačním prostředkem bude prostě smartpfone :-) Záměrem je fotit a natáčet videa země s online přenosem, jestli tam budou i jiné programy, to je možné, ale ve zprávě to nebylo upřesněno.

0 0
možnosti

Cubesaty jsou stale castejsi format, hlavne mezi akademickymi tymy. Pouziti commercial of-the-shelf soucastek jako prave mobilni telefony je pak docela oblibene a dost si s phonesaty hrala i treba NASA. Konecne moderni smartphone jsou plne senzoru jako akcelerometry, magnetometry apod.

0 0
možnosti

Ono je to mozna trochu slozitejsi, kdy v odvetvi panuje urcita nejistota (nastup HTS, nadbytek kapacity v nekterych regionech, budovani MEO konstelaci, zmeny na nekterych trzích apod.), takze operatori se nechteji poustet do velkych investic.

0 0
možnosti

Krychle nemá délku, ale hranu. :-P

1 0
možnosti

Hubnou, zrychlují... ale prostě s tou latencí nic nenadělají.

0 0
možnosti

J66i96r86i 47D34o40b45r13ý

7. 12. 2016 11:07

S latenci se nic delat neda. Ale pro mnoho aplikaci neni podstatna. Navic je tu spousta zakazniku, kteri jsou chotni se s tou latenci smirit, protoze jine pripojeni je neokomicke. Typicky lode na volnem mori, letadla tamtez, osamele farmy (v klokanii napriklad s velikosti ceska) a dalsi.

3 0
možnosti

tak tohle je perfektní článek. přesně popisuje jak se vyvíjí nový trh a jak se tento nový trh přeměňuje na trh běžný....přesně toto se odehrálo v bledě modrém při vzniku trhu s osobními počítači na začátku 80.let

Jediný rozdíl a to dost zásadní je cena nákladů na výrobu osobního pc před 35 lety a náklady na výrobu rakety, která doletí až na GEO....takže se tohoto trhu nemohou účastnit všichni, tento trh...jako ostatně skoro všechny trhy ....má jednu základní barieru ..a to je výrobní cena....nebo jinak řečeno ..cena nákladů na výrobu....čím je vyšší, tím méně ekonomických subjektů se může na takový trh dostat....krom jiného....

je to skoro jako z učebnice ekonomie....R^

12 0
možnosti

PC sice teoreticky může skládat každý, ale výroba procesorů x86 je tak náročná, že výrobu zvládá pouze Intel a s odřenýma ušima AMD. Podobné je to s výrobu HDD. Ani základní desku PC nevyrobí každý. Dnes se situace na trhu výpočetní techniky mění díky mobilům, ale opět např. výrobu integrovaných obvodů 17 nm technologii zvládne na světě v komerčním měřítku jen pár firem.

1 0
možnosti

P34a49v75e66l 48H83e91k

7. 12. 2016 7:33

Hodně zajímavý článek, více takových autorů.

17 0
možnosti

Prosím opravte nesmysl, který v jinak velice pěkném článku je: "Takzvaná ionizace probíhá v ústrojí, v němž je vzniklé plazma následně urychleno v magnetickém poli a rychlostí až 50 km/s opouští trysku motoru" Magnetické pole může sice měnit směr pohybu nabité částice, ale nemůže ji urychlovat. V iontovém motoru urychluje ionty elektrické pole.

5 0
možnosti

Super článek, takový jsem již dlouho nečetl. (y)

9 0
možnosti

Díky, dobrý článek.

7 0
možnosti