Diskuze

Lego představilo novou řadu Boost, děti budou stavět i programovat

Stavebnice na učení programování jsou na technologických veletrzích populární. V případě Lega výjimečně nemáme obavy, že by se jí bavili tvůrci více než děti.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

J33i12ř86í 11R75a90j97s

13. 1. 2017 11:13

Já stejně radši Merkur a podobné, kde to člověk staví od nejmenších detailů. Chceš lanovku? Tak tady máš pytlíček šroubků, provázek, atd... Vsadím se, že u tohohle Lega by mě jako malého nejvíce zajímalo, jak to vypadá uvnitř té kamery nebo řídící jednotky a stavebnice by dlouho nepřežila :-)

0 0
možnosti
PK

Vypadá to cool, jen nevím, jak velká bude dětská cílová skupina, která si s tím opravdu bude delší dobu hrát. Naše děti třeba z Lega staví nejradši cokoli jiného, než co bylo výrobcem inzerováno na krabici. Jsme IT rodina, takže programovat je učíme s manželem od cca 7-8mi let na "Kočičce" viz zde: http://byob.berkeley.edu nebo česky zde http://snap.programovaniprodeti.cz/snap.html#lang:cs. Jsou nadprůměrně inteligentní, algoritmické myšlení jim nedělá žádné potíže, ale stejně je to moc nechytlo. Každý udělali jednu hru a tím to skončilo. Snažíme se to občas připomenout doufajíc, že jednou třeba nastane ten čas, ale asi nejsou cílová skupina. Obávám se, že s tímto Legem by to dopadlo stejně.. hrál by si tatínek. ;)

0 0
možnosti
TD

Máte tam pravopisnou chybu, přece: "motorci a různí převodi byli"

2 0
možnosti
MV

Chtěl jsem kdysi podpořit tvůrčí schopnosti děti koupí 'filmového studia' Lego. Ač jsem měl nadprůměrný plat, padla by na to polovina mé hrubé mzdy (a babiččin důchod by na to také nestačil). To si prostě v Česku moc rodin s malými dětmi dovolit nemůže.

4 0
možnosti
JZ

J93i63ř34í 43Z98ý64k67a

8. 1. 2017 0:37

ten článek je zkreslený neznalostí autora. Programování LEGO není nic nového. První programovatelná stavebnice vyšla, pokud se nemýlím, v roce 1998. A ano obsahovala řídící jednotku RCX, senzory, motůrky atp. Při troše snahy(tatínkovo) to umělo komunikovat i s mobilem přes infra.

V roce 2006 vyšla vylepšená verze NXT, která už uměla nativně komunikovat s mobilem přes bluetooth. Nejprve s jablečným, pak i s androidem.

Jediný rozdíl mezi touto stavebnicí a novým Boostem je ten, že Boost je uzpůsoben mnohem mladším dětem. Tato informace v článku jaksi chybí, resp. článek se tváří jako kdyby šlo o první programovatelnou Lego stavebnici.

6 0
možnosti
Foto

Na zacílení na mladší děti jsme při psaní zapomněli, díky za doplnění.

0 0
možnosti
Foto

A co deti, ktere se daji programovat a funguje na ne dalkovy ovladac. Takove by nebyli ?

1 0
možnosti
VJ

Naprogramovat na usnutí v osm a hlavně možnost ztlumit..taky bych brala ��

3 0
možnosti