Diskuze

Hyperloop až do vesmíru. Vynálezce chce revoluci v cestování mimo Zemi

Cestování do vesmíru je drahé a raketový pohon má některá omezení. Hledají se proto alternativy. Jeden z vědců stojících za rychlovlaky na magnetickém „polštáři“ si myslí, že by se stejná technologie dala využít i pro cestování mimo Zemi. Chce využít podobné trubice jako Muskův Hyperloop.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Má to končit skoro ve vesmíru, takže změna tlaku žádná. Jen by mne zajímala ta desítky km vysoká konstrukce, která by to podpírala.

0 0
možnosti
Foto

J25i62ř84í 43R71e22j88n

10. 3. 2017 9:32

Efektivní zrychlení pomocí této technologie je ekologické, efektivní a mnohonásobně použitelné. Radikální změnou pak může projít nejen velikost plavidla, ale zejména množství využitelného paliva pro další zrychlení po úniku, nebo připojení dopravených palivových článků na oběžné dráze...., pomocí menších modulů tak bude možné přepravit relativně levně mnohem větší množství čehokoli... R^

0 0
možnosti

Hyperloop nemá být maglev. Má se pohybovat na vzduchovém polštáři. Takže zbytkový tlak v tubusu nejen nepůsobí problémy, ale je přímo nezbytný. V každé kapsli má být kompresor, který vzduch stlačený velkou rychlostí před kapslí bude posílat pod kapsli a tak udržovat vzduchový polštář. Podobnost s tímto návrhem se tedy týká pouze trubky a urychlování.

0 0
možnosti

Co chce nebo nechce vynálezce je šuma fuk. Fyzika je sviňa věc:

1. Udržet požadovaný podtlak v tubusu dlouhém několik kilometrů (desítek kilometrů?) není žádná sranda i pro naše "vyspělé" technologie

2. Musí se udržet tubus v rovině - jakýkoliv radius, v rychlostech blížící se únikové rychlosti ze Země, znamená obrovské přetížení pro posádku

3. Zrychlení z 0 na 7,9km/s. Pro srovnání s Muskovým hyperloopem je to 22x rychleji. Tedy ne na směšných 1 300 km/hod z Brna do Prahy ale na 28 000 km/hod z povrchu země ke konci trubice.

4. Přechod z podlakové trubice do atmosféry musí být plynulý jinak znamená obrovské zpomalení spíše však destrukci kapsle. Výstup tedy bude muset být ve výškách desítek kilometrů.

Mají těžký život vynálezci :-(

1 0
možnosti

Netřeba studovat matematiku, fyziku, letectví ani strojařinu.

Stačí se naučit dělat 3D animace ;-D;-D;-D

0 0
možnosti

S váma by si vynálezce vytřel .... Fšak víte co ;-D;-D;-D

0 0
možnosti

Možná bych šel do dokaře, je to přece jen výška :-P

0 0
možnosti

Není metoda kterou představil J. Verne jednodušší?8-o

3 0
možnosti

Je, ale nikdo by to nepřežil.

0 0
možnosti

Kinedryl asi nepomuze, tak lahev whisky.

0 0
možnosti

V Brně to bude startovat.

0 0
možnosti

A v Indii v Himalajich budou hermeticky uzaviratelna vrata na druhem konci tubusu.

2 0
možnosti