Diskuze

Vývojáře zadrželi na americkém letišti. Dostal test z programování

Programátor Celestine Omin byl na cestě z Nigérie do USA zadržen na letišti v New Yorku. Přestože měl vyřízené vízum, pohraniční stráž jej pustila až poté, co otestovali jeho programátorské znalosti.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Proč je v článku napsané, že měl zkontrolovat vyváženost stromu, ale v tom tweetu je, že ho měl vyvážit?

0 0
možnosti

Chudáci studenti, ti aby se připravili na maturitu nanečisto, pokud chtějí vstoupit na půdu USA ;-D

0 0
možnosti

Uh, vyvazit binarni strom bych asi zvladl jeste tesne po VS, ale ted s odstupem nekolika let bych uz ten algoritmus z hlavy asi nedal...

Jesteze nejsem programator, tak mi snad podobne otazky nehrozi :-D

1 0
možnosti

Kéž by se podobné dotazy kladly i na Letišti VH. Rozhodně bych se cítil bezpečněji.

1 1
možnosti

J37a39n 11W93a63c70l71a74v

3. 3. 2017 7:37

Myslím, že americký imigrační úředník a český policajt Cizinecké policie by úspěšně mohly zkoušet programátory na stejné odborné úrovni.

0 1
možnosti

Ještě štěstí, že do USA cestují jen vzdělaní lidé. Jinak by bylo velice zajímavé, jak by asi ověřovali např. dlaždiče nebo popeláře .

1 0
možnosti

Tak hlavne dlazdici ci popelari moc na pracovni pobyty do USA nejezdi ze...

Jinak nevidim nic spatneho pokud si nekdo kdo prijde na navstevu a neco o sobe tvrdi si to overit. Ke me taky kdyz prijde chlapik zkontrolovat elektromer a vypada jak bezdomovec (ani nemusi) tak chci videt karticku od CEZu nez ho pustim dal. A pokud by se i to nezdalo tak take zavolam na CEZ a necham si to overit.

4 0
možnosti

Dost mě zaráží, jak hodně diskutérů (a bohužel asi i programátorů) tvrdí, že by nedokázali napsat kontrolu vyváženosti binárního stromu...

Odhlédnu-li od absurdity samotného nápadu testovat programátora úředníkem, přijdou mi ty dvě úlohy vcelku vhodně zvolené:

1. Binární strom - jedná se o velmi primitivní úlohu, jejíž řešení je rychlé a prakticky nic na to nepotřebujete znát, schopný programátor to napíše jako nic i v případě, že o tom slyšel poprvé v životě (maximálně si nechá vysvětlit, co je to binární strom a co znamená vyváženost, ale to je celkem zřejmé už ze samotných pojmů). Tato úloha tedy testuje schopnost logického myšlení a tvorby algoritmů.

2. Abstraktní třída - poměrně často používaná záležitost v OOP, tj. prakticky každý programátor používající vyšší programovací jazyky tento pojem zná. Na druhou stranu se nejedná o úplně základní věc, se kterou se potká začátečník při zběžném nastudování základů programování. Úloha tedy testuje samotný fakt, jestli dotyčný opravdu má zkušenosti s programováním.

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale programátor, který by takovým testem neprošel, není programátor. Bohužel musím potvrdit, že takových "programátorů" jsem už potkal dost.Rv

A teď do mě - prosím jen malé kameny.;-)

8 0
možnosti

Tak jo, hned házím do Vás. Bod 2. - souhlas. Jen s tím rozdílem, že neznalost OOP se dnes neodpouští - vlastně se ani nemůžete programováním jako takovým živit.

Bod 1. - pokud není možno si najít např. na netu, co je to za úlohu - konkrétně co je to vyváženost binárního stromu, tak smůla. Ten úředník úlohu nevysvětlí, pokud už není nějaké vysvětlení už v zadání. Trochu nespravedlivé. Přece to už je nějaký pátek, co jsme promovali, že?

Přidám bod tři - jak vyhotovený kód ten úředník zkontroluje?

2 0
možnosti

No prostě úředníčkům udělalo dobře že si můžou zabuzerovat cizince.

5 4
možnosti

Naprosto v pohode. Duveřuj, ale proveřuj.

4 1
možnosti

Co ti Čečenci v Bostonu?

A programuju skoro 30 let a tohle jsem nepotkal.

2 0
možnosti

J29a64n 71W67a76c36l35a54v

3. 3. 2017 7:44

O těch věděly i tajné služby. Jen si bláhově myslely, že oni chystají akci proti Rusům, proto jim daly pokoj (nebo snad i podporu???)

0 0
možnosti