Diskuze

První GMO maso na talíři. V Kanadě se prodalo 4,5 tuny upravených lososů

Společnost AquaBounty oznámila, že na kanadském trhu prodala prvních několik tun masa geneticky upravených lososů. Tyto GMO ryby rostou rychleji a do větších rozměrů než běžné ryby.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Čo z toho má spotrebiteľ? Nič, len riziko. Dejiny sú plné "bezpečných" vecí, ktoré sa neskôr ukázali ako mimoriadne nebezpečné. Stačí uviesť pár z minulého storočia:

1. na začiatku 20.storočia sa rádioaktívne rádium používalo ako medicína - dokonca sa pilo ako liek - kým ľuďom nezačali vypadávať zuby a nezačali zomierať

2 DDT bolo super hnojivo, pokiaľ sa neprišlo na to, aké škodlivé účinky má na vývoj detí

3. Azbest bol zase super izolačný a bezpečný materiál. Len sa neskôr prišlo na to, že má rakovinotvorné účinky.

4. V 50. a 60. rokoch sa objavilo viacero super liekov, ale tehotným matkám, ktoré ho brali, sa často narodili zdegenerované deti.

Takže ak niekto vyhlasuje, že nejaká nová technológia je bezpečná., tak mu neverím ani nos medzi očami. Áno, môže byť bezpečná, ale len z pohľadu súčasných poznatkov a poznania sveta. Lenže objem informácií o svete okolo nás rastie geometrickým radom.

Takže nevidím žiadny dôvod, prečo riskovať konzumáciou geneticky upravených lososov.

A ešte jedna informácia je podľa mňa v článku nezmyselná - tá o znížení náročnosti na potravu o 25 %. Videl som dokument, ako chovajú lososov na morských farmách v Nórsku, a tam uviedli veľmi zaujímavé číslo: a síce že u lososov stačí na 1 kg prírastku hmotnosti len 1,2 kg potravy. U bravčového /vepřového/ a hovädzieho je to 2 až 3 kilogramy.

Takže ak z tých 1,2 kg uberú 25 %, tak dosahujú rozprávkový prírastok 1 kilogramu len s 0,9 kg potravy.. :-)

0 3
možnosti
Foto

Kde a kdy bylo DDT super hnojivo ? Zbytek komentáře má zhruba stejnou ůroveň.

P.S, Tak na toto je potřeba asi hodně něčeho ( odvahy, nebo neznalosti(( dá se to nazvat i jinak, vulgárně )) ). :

Videl som dokument, ako chovajú lososov na morských farmách v Nórsku, a tam uviedli veľmi zaujímavé číslo: a síce že u lososov stačí na 1 kg prírastku hmotnosti len 1,2 kg potravy. U bravčového /vepřového/ a hovädzieho je to 2 až 3 kilogramy.

0 0
možnosti
Foto

Už vidím ty děti po dvou generacích živených lososem s GMO růstovým hormonem. Dvě hlavičky, šest prstů ale výrobce jejich dědečkovi tvrdil, že je to bezpečné.

0 4
možnosti
Foto

Ale možná budou mít minimálně jeden funkční mozek. A to může být výhodou.

0 0
možnosti

Vytloukání klínu klínem!

0 1
možnosti

Začátek konce klasického lososa.

0 0
možnosti

A to jako proč? Jak ovlivní klasického lososa, že se někde v sádkách pěstuje něco podobného? Snad jedině že se klasický losos přestane lovit.

1 0
možnosti
Foto

všechno se dělá na začátku v dobré víře,ale přírodu nelze obelhat má větší moc než člověk. Penicilin zachránil miliony lidí, byl to převratný objev, kdo by si ale tenkrát pomyslel že dá vzniknout novým rezistentním druhům bakterií na které nic nezabírá a jednou budou možná tak odolné že vyhladí celé lidstvo.

3 8
možnosti

J85a43n 20M37a78c96e57k

15. 8. 2017 21:23

Rezistentní bakterie ne můžou způsobit nic horšího, než že se částečně vrátíme do doby před penicilínem.

4 0
možnosti

Takže jak si vypěstovat skvělé hráče košíkové, trhače jablek, třešní, natěrače stropů bez štaflí atd. už víme, jen se do toho s chutí pustit.

1 0
možnosti

M69i93r90e58k 40G60a78j93e97r

15. 8. 2017 13:13

Vsechno, co roste rychle, ma horsi chut a mene zdravi prospesnych slozek nez to, co roste pomaleji. Pokud GMO lososy nebudou oznacene, prestanu jist lososy vubec.

3 8
možnosti

No, alespoň neubude. To já si dám rád. :-)

8 0
možnosti

Ještě mě napadá: Naši předkové přece nemohli nikdy jíst kiwi, ani brambory. Před 600 léty začali jíst brambory, které zcela jistě jejich organismus neznal. Před 100 léty se do Evropy začalo vozit kiwi.

Jak brambory, tak kiwi mají svoje geny. A najednou je problém jíst něco, co má jiné geny? Kór když jsou to sekvence přírodního původu...

10 2
možnosti

M11i53r28e23k 63G94a83j78e76r

15. 8. 2017 13:16

Kazdy at si ji, co chce. Ja jim jen to, co mne chutna a po cem se citim dobre. Zatim zadna GMO zelenina, ci ovoce mne nechutnalo. Je mozne, ze nejake chutnat bude, ale doposud jsou ty geneticke upravy motivovany tim, aby zbozi dlouho vydrzelo a nekazilo se a plody aby byly odolne vuci skudcum. Zatim zadne geneticke modifikace nebyly provedeny proto, aby zlepsily chut!

0 6
možnosti

Víte, že roubování stromů znamená přenos živé tkáně jednoho organismu na druhý, geneticky odlišný?

8 0
možnosti

M18i55r95e41k 12G94a44j61e10r

15. 8. 2017 13:19

Roubovani ovsem nema s genetickymi zmenami nic spolecneho.

0 4
možnosti

už od pravěku konzumujeme GMO...a teď so toho teprve někdo všimnul a hned je to špatně :-)

7 2
možnosti