Diskuze

Vláda Kerenského čelila před 100 lety údajnému vojenskému puči

Na začátku roku 1917 padl v Rusku carský režim. V zemi sice vznikaly zárodky demokracie, ale místo stabilizace se postupně dostavoval rozvrat. V srpnu se do složité situace vložila armáda, která vstoupila do Petrohradu. Údajný puč byl ale rychle potlačen Prozatímní vládou.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

No nevim... nazvat zarodky demokracie vladu, ktera se k moci dostala brutalne nasilnym prevratem, pri kterem brutalnim zpusobem zemrela spousta lidi, jak policistu, tak uredniku i dalsich lidi pozdeji rukama amnestovanych zlocincu, ktery je historiky nazyvan zednarskym, protoze se k moci dostala vlada sponzorovana bankeri z USA, tvorene vesmes zednari, ze kterych Kerensky patril k tem vysoce postavenym...

1 0
možnosti

Kerenskij nemohl - rozdal našim legionářům metály za Zborov, slíbil TGM oficiální výstavbu čs. armády v Rusku (to se stalo). Ruská armáda ale byla totálně v rozkladu - oni se divili, proč naši bojují proti Rakušanům a Němcům. Rusové dezertovali po desetitisících, rozkrádali vojen. zásoby [>-]

0 0
možnosti

Škoda, že to ta Kerenského vláda nějak neukočírovala a dopustila nástup bolševiků. Mohli jsme tu mít normální ruský stát a nemuseli naopak mít problémy s Ukrajinou a dalšími bývalými svazovými republikami, které vznikly následně jako velmi umělé a nestabilní subjekty.

0 1
možnosti

No údajný vojenský puč ... gen. L.G.Kornilov pouze navrhoval nasazení jeho jednotek k eliminaci levicového živlu.

0 0
možnosti

Kdepak, Kornilov, ten generálek bez kapky modré krve, který pozoruhodně stoupal díky svým průšvihům, 'pouze' tlačil Kerenského k tomu, aby mu dal plné pravomoci. Ale Kerenskij se šprajcnul.

0 0
možnosti