Diskuze

Tajné plány NATO odhaleny. Obrovský úspěch komunistické rozvědky

Na velvyslanectví ČSSR v Bonnu přinesl neznámý muž plnou obálku dokumentů. Jak se později ukázalo, obsahovaly tajné plány NATO včetně protivzdušné obrany západní Evropy, a plán sítě atomových min československo-německých hranicích. Únik informací, který smrtelně ohrozil celý svět.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

je to stejné, jako kdyby králíci v králíkárně mohli nakouknout do jídelníčku toho, kterého pokládají za dobrotivého chlebodárce.

0 0
možnosti
JK

Super článek . připomnělo mi to první díl Operation Flashpoint.. To asi tou zříceninou :))

4 0
možnosti
TH

Velmi zajímavé čtení by byly takové plány dnešního NATO.

7 0
možnosti
PK

P11a79v43e52l 85K32a31f26k64a

20. 10. 2017 11:44

Ostatně, jako kteréholiv jiného "subjektu" disponujího dostatečnou vojenskou silou ;-)

1 0
možnosti
KP

Nemyslím, že by Technet kdykoli otiskoval příběhy báječných špionů "socialistického tábora". Abych vytáhl tento příběh, mně požádali proto, že u nás vyšla kniha, která popisuje zákulisí této aféry z druhé strany. Je třeba říct, že případ amerických seržantů byl v 70.-80. letech (pokud nepočítáme Köchera) jediným význačným úspěchem čs. rozvědky, ale jenom proto, že tihle američtí kluci potřebovali peníze. Právě píši knihu Hořké konce vyzvědačů - dopsal jsme příběh lidí, kteří chtěli v 1918 zlikvidovat Lenina a teď se pouštím do osudu Američana, který měl koncem druhé světové války zastřelit prof.Heisenberga, aby pro Hitlera nevyrobil atomovou bombu. Takových podivuhodných příběhů, které zpravidla končily smrtí, tam bude víc.

26 0
možnosti

Výborné, díky za Vaši práci a články! Dan

12 0
možnosti
PF

P38e84t35r 11F79o98c35h23t

19. 10. 2017 13:56

Článek působí místy trochu bulvárně. . Cituji "Dokumenty, jejichž fotokopie Alan přinesl, byly tak důležité, že to vypadalo na zpravodajskou hru. ... Plány sítě malých atomových min na československo-německých hranicích" připomínám že se psal rok 1982.

Přičemž ČSLA již od poloviny 70 let cvičila speciální jednotky , které měly likvidovat právě ony atomové miny o kterých s hovoří a autor je v roce 1982 vydává za tak důležité. Přitom informace, které měla ČSLA k dispozici ̈ již v 70 letech byly tak podrobné, že vojáci ČSLA cvičili s cvičnými jadrnými minami na kterých se učili deaktivovat americké jaderné miny, ČSLA musela mít k dispozici jak konstrukční plány amerických min tak mapy s rozmístěním jejich předpřipravených míst použití. Protože makty nakterých vojáci cvičili byly fakticky stejné jako americké miny

V roce 1982 tedy nemohlo pro ČSLA jít o důležitou informaci. Mohlo jít o zpravodajskou hru protože američné věděli, že ČSLA stejně ví ,ale nemohlo jít o tak důležitou informci, že by z ní byli v šoku protože přináší zásadní nové informace což ze autor minimálně nepřímo snaží evokovat.

Informace je důležitá í z dnešního pohledu a měli by si jí všimnout především ti,kteří se domnívají, že USA a Německo jsou spojenci, nejsou americká armáda byla a je v Německu armádou okupační a s německým územím zacházela a zachází jako s nárazníkovým pásmem v kterém není problém odpálit stovky atomovek a pozabíjet místní jen proto aby se zastavilo pár tanku z ČSSR. Spojenci si navzájem chrání své území a své obyvatele , což není moc slučitelné s nejmasivnějším použitím jaderných zbraní na obydleném území jednoho ze "spojenců"

4 9
možnosti
JB

Ja som to pochopil tak, že išlo o plány rozmiestnenia(!) jadrových mín.Nie o skutočnosť, že sa o nich čs.rozviedka dozvedela. jedna vec mať poznatky a technické údaje o tejto zbrani - a cvičiť jej zneškodnenie (čo sa zrejme stalo už v 70.-tych rokoch...a druhá vec je vedieť KDE (!) ju hľadať.

8 0
možnosti
JP

Že nebyly valuty to chápu vyřizoval jsem devizák do Jugošky , ale že je neměla ani rozvědka - to čumím .

5 0
možnosti
TT

Měli, ale musely být pod kontrolou, aby si ti rozvědčíci nežili moc nad poměry. Taky je nutné zohlednit dimenze: 200 000,- DM, to bylo tenkrát tolik, co dnes 400 000,- eur. 100 000,- doláčů odpovídalo dnešním řekněme 700 000,- eurům. A to se prosím jednalo o socialistické Čechoslováky, kteří měli k dispozici nekonvertibilní měnu.

3 0
možnosti
Foto

K46a15r72e12l 58S24e25i90d77l

19. 10. 2017 13:28

Super článek, jen občas jsem se v tom trochu ztrácel. Třeba věta "Začátkem roku 1984 se opět podařilo navázat kontakt. Nejen s Alanem, ale i s Richardem." mi po informaci, že pátrání začalo od Richardova auta, přišla trochu podivná - celou dobu to vypadá, že jdou po Richardovi a on asi Alan (Szabó) vypůjčil auto a Richardovi ho předal.

"V roce 1974 si Conrad uvědomil, že seržant Zoltan Szabó žije nad poměry. ... Zoltan Szabó byl kapitánem americké armády a sloužil ve Vietnamu." Seržant ve spisovně nebo kapitán?

Patrně jde o zkrácenou verzi delšího článku?

A pobavil úsek "... dokonce ho jednou podezříval, že Szabó je přímo jejím důstojníkem. ... Maďaři ho zverbovali už v roce 1967." Takže se domníval správně.;-)

Ale to jsou drobnosti, díky za nové a navíc velice čtivě podané informace. Chtěl jsem se na článek jenom rychle mrknout a už jsem se od něj do konce neodtrhl.:-)

7 0
možnosti
TT

No Třicet případů majora Zemana hadra! :-)

4 0
možnosti
Foto

pakáž bolševická :-)

3 6
možnosti
TT

Válka je nestrannější než Spravedlnost.

1 0
možnosti
KP

Měl jsem možnost číst originální zprávy v archivu čs. rozvědky. Kniha Tři minuty je pohledem z druhé strany - výslechem jednoho ze seržantů.

12 0
možnosti
Foto

K98a64r93e29l 36S97e17i27d90l

19. 10. 2017 13:29

Díky za informaci.R^

1 0
možnosti