Diskuze

Z bláta do louže. Bisfenol A se někdy nahrazuje jiným jedem

Bisfenol A je bezesporu nebezpečná látka a jeho používání by se mělo omezit, domnívá se biolog Jaroslav Petr. Ale stejně velký problém podle jeho názoru je, že v některých případech bisfenol A nahrazujeme látkami, které nemusí být o nic bezpečnější.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PHH

Mě někdy připadá,že někteří vědci z aplikovaného výzkumu dělají všechno proto, abynás conejvíc otrávili. Ně které jejich počiny jsou takového typu, že ježibabí jablko ve sněhurce je proti tomu ještě nevinná legrácka. DDT, Karbofuran,Glyfosát,Bisfenoly, polyfluorované uhlovodíky, ztužené tuky,...Co přijde pak?8-o

1 0
možnosti
JR

J67a38k55u62b 75R42o55u14s

8. 11. 2017 23:52

Je dobře, že se o tomhle konečně mluví a lidé, kteří na tyhle problémy upozorňují, přestávají být označování za eko-blázny. Perfektní článek, díky.

1 0
možnosti
Foto

J97i96ř39í 11E43r96b92e28n

7. 11. 2017 15:11

"Aby se těmto „politováníhodným záměnám“ předešlo, volají vědci po systému hodnocení zdravotních rizik, který by u nebezpečných látek zajistil tzv. informovanou náhradu. Při ní budeme o náhražkách škodlivých chemikálií vědět tolik, že se nestane, abychom sáhli po náhražce škodlivější než původně používaná látka.

- hm, takže Evropská chemická agentura bude mít zase o důvod víc polykat peníze a výrobci zase budou mít o to dražší certifikace. Ono to nařízení REACH a seznamy SVHC samovolně fungovat nebudou, natož nějací jejich nástupníci.

0 0
možnosti
SK

Proč se nepostaví k soudní odpovědnosti všichni ti jež v době socialistického Československa povolili a dovolili v průmyslu a čistírenství vynikající odmaštovací a čistící přípravek Perchlor z NSR ( v tomto případě se kapitalistům podařilo ohrozit dlouhodobě životní prostředí v Československu) domnívám se , že tento chemický přípravek, jenž mnozí vedoucí prádelen a čistíren prostě nechávali vyvážet na veřejné skládky, a následně tyto ohrožují vážně a nebezpečně pitnou vodu v prameništích !! Dnes si s tím mnozí starostové v krajích nevědí rady, a neutralizace a sanace těchto lokalit je velmi složitá nejistá. Obávám se, že tento problém je mnohem závažnějším než problém Roundup .

0 1
možnosti
MD

No jedno je jisté..chemie to všechno zabije. Už dnes se koupeme ve vodě s přísadami hormonů, léků a jiných chemických reziduí a historických svinstv (DDT, PCB), do toho papáme další různé hnusy (konzervanty, zvýrazňovače chuti a další náhražky + umělá barviva). Za chvíli budeme rodit děti jako v Sexmisi.

1 2
možnosti
Foto

J78i44ř34í 30E65r54b75e69n

7. 11. 2017 15:13

Chémie nás vobklíčila a chémie nás zabije. Všechno je popráškovaný! A tadleta kosmonautika, víte, ta tomu dá teprve na frak. A voni to furt vystřelujou. Voni si myslí, že se to tam nahoru všechno vodlifruje, že se to tam vejde - prdlajs vejde, dejte na mě, nevejde! Řikal starej Sadil, že to tak dlouho budou vystřelovat, blbci blbý, až to na ně na blbce spadne všecko.

.

(Šimek&Sobota, Čekárna na středisku)

1 1
možnosti
JN

Díky za výborně ozdrojovaný, děsivý článek. Dřív jsem dost pil minerálky z plastových lahví, může to být jedna z možných nakombinovaných příčin problému s plodností.

Začínám chápat posedlost bio stravou....

5 1
možnosti
Foto

A nejlepší je biostrava v plastovém obalu nebo v recyklovaném papíru. :-P

10 0
možnosti
MM

Konečně dobrý článek.

To se technetu stane tak jednou za měsíc.

4 3
možnosti
TT
JM

J35a68n 54M58a28c97e39k

7. 11. 2017 7:07

Je to zavádějící článek bulvárním způsobem překrucující fakta. Například se dočteme, že regulační úřady vyhlásily bisfenol A jako látku, která neškodí lidskému zdraví. A autor článku se to snaží zpochybnit například tím, že studie byly provedeny soukromými laboratořemi na zakázku výrobců plastů. Ale takhle pracuje třeba celý farmaceutický průmysl, cena těch studií je započtena v cenách léčiv (proto jsou tak drahé) a ty soukromé laboratoře (sám v jedné pracuji) jsou pod tak přísným dohledem státních orgánů, že manipulace s daty je vyloučena. Opravdu nemáme chuť se nechat zavřít do vězení za falšování dat nebo aspoň platit milionové pokuty.

Dále autor píše, že úřady berou v potaz jen tradičně provedené studie. Ano, protože tyto studie jsou vědecky ověřené a jsou s nimi dobré zkušenosti po dobu mnoha desítek let.

Pokud umíte anglicky, tak si přečtěte to hodnocení Evropského úřadu pro bezpečnost potravy (odkaz je pod slovy "neškodí lidskému zdraví) a uvidíte, že maximální povolené (a naměřené) koncentrace u lidí jsou 100x nižší než ty, které způsobily u zvířat nějaké nežádoucí účinky.

7 4
možnosti