Dokažte nebo popřete přírodní zákony a vyhrajte paintball pro všechny

aktualizováno  18. října 11:43
Pošlete nám krátké, vtipné a výstižné video které zajímavým způsobem potvrzuje přírodní zákony nebo vyvrací fámy z oblasti fyziky a chemie. Nejlepší videa uveřejníme na Technet.cz a vítěz získá paintball pro celou třídu.

Natočte fyziku a chemii na video

Žasnete nad tím, jak se fyzikální zákony projevují v běžném životě kolem nás? A jak jsou k nim lidé obvykle neteční? Věříte, že byste je z jejich letargie dokázali probudit vtipným videem? Obdivujete ulítlost Mythbusters, Sheldonovu pohotovost a výřečnost slavného fyzika Feynmana?

Týden vědy a techniky

největší akce popularizující vědu

Pak se na váš vtipný, výstižný a samozřejmě vědecky přesný výtvor těšíme v soutěži „Natoč fyziku a chemii na video“ v rámci akce Týden vědy a techniky, který pořádá Akademie věd. Server Technet.cz je mediálním partnerem akce.

Hlavní hrdinou se může stát padající kufr, do vody ponořený profesor, destilovaný alkohol z červeného zelí… Zkrátka jakýkoli vizuálně zajímavý počin, který dokazuje přírodní zákony nebo vyvrací fámy z oblasti fyziky a chemie. Vítěz, kterého vybere odborná porota, získá paintball pro celou třídu na hřišti dle svého výběru. 

Kreativita si žádá dostatečný prostor, proto vám nedáváme časové omezení na délku videa. Nemusíte ale vyčerpat téma, a už vůbec ne diváka. Cení se naopak kreativita, příběhovost a uchopení fyziky z netradičního úhlu pohledu.

Týden vědy a techniky

Týden vědy a techniky - server Technet.cz je mediálním partnerem akce

Výhra: Paintball pro všechny

Pokud se zúčastníte jako třída (určeno pro studenty základních, středních a dalších škol), získá celá třída (kruh) voucher na paintballovou bitvu od společnosti Paintball-hřiště.cz. Každý dostane vše potřebné včetně nabité zbraně, ochranné masky a obleku. Hra může proběhnout na jakémkoliv hřišti v okolí Prahy včetně kryté haly ve Vraném nad Vltavou. Všechna hřiště jsou dostupná MHD.

Pravidla soutěže

  • Video nahrajte na některou z následujících služeb: YouTube.com, Vimeo.com, Ulozto.cz, DropBox.com nebo Box.net a odkaz na sdílené video pošlete na adresu soutez@technet.cz.
  • Uzávěrka prodloužena do 11. listopadu, rozhoduje datum přijetí e-mailu.
  • Posílejte pouze své původní výtvory. Ve své tvorbě využívejte pouze materiály, ke kterým disponujete autorskými právy. Pokud připojíte jako doprovod zvuk či skladbu, jejichž nejste majiteli nebo jejichž použití není možné, bude tento doprovod možná muset být změněn, aby nedošlo k porušení autorských práv. Do vašeho díla nezasáhneme bez vašeho vědomí a souhlasu.
  • Vaše autorská práva nejsou dotčena - jste stále vlastníkem svého videa. Účastí v soutěži dáváte společnosti MAFRA, a. s., právo použít video v článku na Technet.cz při vyhlášení vítězů.
  • Redakce si vyhrazuje právo vyřadit podezřelé, urážlivé nebo nezákonné materiály ze soutěže, a to bez jakéhokoli upozornění.

Autor:

Nejčtenější

Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

„Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

Samopal vz. 58, který není samopalem, má vyšší kadenci než kalašnikov

Československý samopal vz. 58 V - verze pro výsadkáře se sklopnou opěrkou.

V Československu vzniklo několik typů palných pěchotních zbraní, které se mohly směle rovnat se zahraniční konkurencí....

Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

Nové implantáty dovedou zlepšit paměť, ale nesmí se k nim dostat hacker

DBS

Elektronické implantáty by mohly podle neurovědců již v příštím desetiletí pomáhat vylepšovat paměť, zejména pacientům...

Změna v TV vysílání se blíží. Vše, co musíte vědět o přechodu na DVB-T2

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Informační kampaň k přechodu na nový standard pozemního televizního vysílání DVB-T2 může stát až 350 milionů korun. V...

Další z rubriky

Začínal v krabičkách od krému na boty. Kardiostimulátor pomáhá už 60 let

Dva „otcové“ prvního kardiostimulátoru. Zleva: primář Ăke Senning, který vedl...

Před šedesáti lety implantovali ve Švédsku první kardiostimulátor, tedy přístroj odstraňující poruchy srdečního rytmu....

Před 40 lety odstartoval Magion. My si na něj nedávno sáhli

Před čtyřiceti lety letěla do kosmu první československá družice Magion 1

V úterý 24. října 1978 odstartovala do kosmického prostoru první československá družice, 15 kilogramů vážící Magion....

Nejdelší obratlovec všech dob se srazil. Nahradit jej musel menší

Gigantická kostra titanosaurního sauropoda druhu Argentinosaurus huinculensis v...

Doposud nejdelší obratlovec, který kdy na zemi podle našich poznatků žil, musel být přeřazen do jiné čeledi. Tím se...

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova
Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát rozvedené samoživitelky tří dětí by vydal na několikadílný román. Ačkoliv poslední rok nebyl pro paní Janu jednoduchý, potkalo ji i štěstí splnil se jí její velký sen. V soutěži společnosti Wüstenrot totiž vyhrála hlavní cenu – novou kuchyni v hodnotě 150 000 Kč. Konečně to tedy vypadá, že už se blýská na lepší časy. A že to bylo potřeba…

Najdete na iDNES.cz