Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: Vytvořte si jedno obrovské cloudové úložiště

aktualizováno 
Používáte více cloudových úložišť? A nechtěli byste je spojit dohromady a obsluhovat je najednou z jednoho rozhraní? Potom zkuste MultCloud.com. Na Wunderground.com zjistíte, jaké bylo počasí na vybraném místě i několik let dozadu. A nabídky práce s informací o platových podmínkách přináší portál ProJobs.cz.

MultCloud.com | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Centrální úložiště

MultCloud.com – www.multCloud.com

Cloudové úložiště. Pro řadu uživatelů nepostradatelný pomocník, který umožnuje přistupovat k datům odkudkoliv a kdykoliv. Jeho výhoda spočívá i v tom, že je stále po ruce a umožňuje rozšířit si kapacitu lokálního úložiště. Používáte-li i vy hned několik takovýchto úložišť, možná byste uvítali možnost propojit je a přistupovat k nim z jednoho místa. Využijte služeb MultCloud.com.

Přes webové rozhraní poskytuje plný přístup k více cloudovým úložištím jako je Dropbox, Google Drive, OneDrive, Amazon, Box apod. a všechna je propojuje. Celkem lze propojit 25 služeb a to včetně možnosti připojit FTP či WebDAV. V praxi to znamená, že umožní snadné vyhledávání (ve všech službách najednou, či pouze ve vybrané), kopírování, přesouvání mezi službami a to bez nutnosti hlásit se do každé zvlášť či si instalovat klientskou aplikaci. Po registraci, či přihlášení účtem u Google či Facebooku na uživatele čeká další krok a to sice připojit používané služby. Stačí si vybrat ikonou, zadat uživatelské přihlašovací údaje konkrétní služby, či pokud jste k ní v PC ji přihlášeni, tak povolit přístup a to je vše. Následně se objeví v seznamu cloudových úložišť. Nyní už lze manipulovat s daty a vyhledávat v nich. Užitečnou funkcí je možnost využít přenos dat mezi službami, která má plánovač a tak je možné nastavit přesný čas, kdy ke kopírování má dojít a také, které formáty a případně jména souborů mají být vynechány (tato funkce se hodí například při zálohování). Ve službě je zabudovaný i on-line prohlížeč, který umožní náhled třeba na JPG, PDF, DOCX apod. Komunikace je šifrovaná. Služba je zdarma, ale má nastavený limit pro přenos dat. Ten je 2 TB za měsíc, ale sdílením služby na sociální síti či webu ji lze rozšířit na 10 TB.

MultCloud.com
Podobné weby
AirExplorernet.net – přistupujte k úložištím z jednoho programu
Otixo.com – spojuje úložiště a umožňuje vytvořit virtuální složky

Jaké bylo počasí

Wunderground.com – www.wunderground.com

Ne jaké je aktuální počasí či jaké snad bude, ale jaké bylo. Zajímáte-li se o to, jaké počasí panuje v konkrétním období ve vybraných místech světa – třeba místě vaší budoucí dovolené – potom zkuste jednu z funkcí meteoportálu Wunderground.com.

Vyberete si dovolenkovou destinaci a nejste si jisti, zda ještě v říjnu v ní bude počasí na koupání? Typická situace, která je jak stvořena proto, obrátit se na funkci History na tomto portále. Po zadání lokace, města, směrovacího čísla či zkratky letiště, ještě vyberete datum a informace odešlete. Zobrazí se informace o nejvyšších, nejnižších, ale také průměrných teplotách, rekordní teploty, dále o vlhkosti, tlaku či rychlosti větru. Tyto informace jsou přehledně vyjádřeny také v grafu. Dále je možno nechat si zobrazit informace jak pro týden, tak celý měsíc či zadané rozpětí data.

Wunderground.com
Podobné weby
Weather.org – podrobná historie počasí
Seatemperature.org – teploty moří

Práce v ČR s informací o platu

ProJobs.cz – www.projobs.cz

Nastal-li čas najít si novou práci, potom jistě zamíříte na známé portály zprostředkovávající příležitosti. Jestliže nenabízí práci, kterou hledáte, jejich ovládání je složité a vy byste chtěli získat informaci o platových podmínkách, potom zkuste ProJobs.cz.

Na jednom místě soustředí přes 25 tisíc pracovních nabídek. Kombinací dvou formulářů se doberte nejrychleji k cíli. Stačí zadat, o jakou pozici máte zájem (např. zedník) a v jakém městě (např. Tábor). Vzápětí se zobrazí seznam nabídek, kde na první pohled vidíte název pozice, její popis, okres a také nabízené platové ohodnocení. V detailu nabídky potom jsou další informace jako požadavky a možnost kontaktovat zaměstnavatele. Samozřejmostí je možnost vytvořit si vlastní uchazečský profil, který mohou vidět vámi kontaktovaní zaměstnavatelé a udělat si ihned představu o tom, zda byste na pozici byli vhodní.

ProJobs.cz
Podobné weby
Jobdness.cz – nabídky zaměstnání
AirJobs.cz – Navrženo personalisty pro pracovníky

Uwwwízlo v síti

Zoologické zahrady nejsou jen ve velkých městech. Na našem území včetně zookoutků jich existuje celá řada a možná i ve vašem okolí a vy o tom nevíte. Tento web přináší přehled těch nejpopulárnějších z nich.

Máte rádi gadgety? Pokud ano a chtěli byste si o nich číst na anglickém internetu, potom díky této stránce máte možnost získat na ně adresy, ale také se dozvědět, kterých 15 webů píšící o nich je mezi uživateli těch nejpopulárnějších.

Ještě než si koupíte nový fotoaparát, můžete použít online službu s názvem CameraSize.com, která vám umožní porovnat jeho rozměry a zobrazit je 1:1. Prohlídnout si je můžete z různých stran a dokonce zvolit i druhý model pro porovnání. Uvedeny jsou i některé technické informace o modelech.

CameraSize.comNejčtenější

Prchající migy mířily na ostrov dánský. Američané jim chtěli dát letiště

MiG-15bis (s číslem 346 na přídi) na ostrově Bornholm. S letounem uprchl...

Během studené války se u Američanů vyvinula intenzivní touha po sovětských stíhačkách mig. Ne snad, že by je chtěli...

Proč na faktech nezáleží? Náš mozek panikaří a brání se cizím názorům

Souboj racionality a emocí (ilustrační foto)

Dohodnout se s tím, kdo s vámi nesouhlasí, je nesmírně těžké. Fakta budou dost možná překřičena emocionální reakcí....Přelomové osmičky: Neúspěšná ofenziva Vietkongu přispěla k jeho vítězství

Vojáci vyvádí posledního útočníka z řad Vietkongu z půdy americké ambasády v...

Před 50 lety, v lednu 1968, zahájily severovietnamské síly mohutný útok známý jako Ofenziva Tet. Přestože šlo o...

Japonský astronaut nečekaně „vyrostl“ o devět centimetrů, pak se omluvil

Japonský astronaut Norishige (Norišige) Kanai

Japonský astronaut Norišige Kanai, který v současné době pobývá na Mezinárodní vesmírné stanici, uvedl, že za pouhé tři...

Vyfotíte papírovou fotku a tu přefotíte mobilem na Instagram. On-line CES

CES 2018

Letošní veletrh CES přinesl tradičně mnoho novinek. Představily je například společnosti Samsung, Sony, TCL a řada...

Další z rubriky

Vynašeč Snowden představil svou aplikaci. Má chránit majetek a svobodu

Edward Snowden představil aplikaci Haven.

Edward Snowden, známý tím, že vynesl dokumenty z americké tajné služby NSA, představil aplikaci Haven. Využívá senzorů...

Přes Facebook Messenger se šíří kód, který tajně těží kryptoměnu

Schéma šíření automatického těžaře kryptoměny Monero Digimine.

Bezpečnostní firma Trend Micro objevila nového „těžebního“ robota označovaného jako Digimine. Na počítačích obětí se...

Lednová očista
Lednová očista

5 zdravých receptů, na kterých si opravdu pochutnáte

Najdete na iDNES.cz