Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Doména warez.cz je na prodej. Nemáte zájem?

aktualizováno 
Zajímá vás, na kolik si vlastník doménu cení? Co by se na ní asi dalo provozovat, aby neskončil její majitel za mřížemi? Co si o využitelnosti stránek warez.cz myslíte vy? Nebudou i nadále prázdné?

Doména warez.cz je na prodej. Provozovatel si ji cení na pětimístné číslo, představa obdržené sumy je minimálně 20 tisíc korun. V případě, že se do konce letošního září nenajde zájemce, bude doména dražena s vyvolávací cenou 1680 korun (tedy standardní registrační poplatek).

Na webu se lze dozvědět, že warez.cz je "TOP doména českého internetu, která bude generovat návštěvnost pouze svým názvem a je synonymem internetového podsvětí".
S touto informací se ovšem rozcházejí statistiky návštěvnosti této domény. Z nich je patrné, že měsíčně se na stránky podívá maximálně 100 lidí.

K čemu vlastně warez.cz? Již název asociuje něco nelegálního, kradeného. Takový výklad pochází i z herního slovníku na serveru Bonusweb, warez = nelegální, tzv. pirátský software. Drtivá většina uživatelů tedy na nabízenou doménu půjde za účelem hledání právě nelegálního softwaru, připadně registračních čísel, cracků... Doménu by si tedy mohl koupit člověk, který chce generovat vysokou návštěvnost na serveru, na němž budou uživatelé warez a vše s ním související vyhledávat. Takováto doména by ovšem dříve či později mohla začít vadit orgánům činným v trestním řízení a provozovatel by s nabízením obsahu na hraně zákona rychle skončil.
Pro warez je tedy doména nepříliš použitelná.

Doména warez.cz je na prodej. Nemáte zájem?

Další možností je odkazování na ostatní servery s nelegálním obsahem. Denně jsou v první dvacítce podle statistik Navrcholu.cz dva podobné - http://terrorists.cz a czechwarez. Uživatel se obsahu, po kterém touží, většinou stejně nedočká, spíše skončí tak, že na něj povyskáče deset oken.
Posledním způsobem využití je propagace jiného webu či služby. Pokud zadáte do vyhledávače kupříkladu konopi.cz či marihuana.cz, zjistíte, že domény má zaregistrovaná tatáž firma, která za ně již třetí rok odvádí poplatky a praktické využití není žádné. U webů s podobným jménem v názvu je prostě problém - těžko kdy bude v doméně propagující něco nelegálního také nabízený obsah nelegální.

Je tedy možné, že, a to v případě pokud se doména prodá, bude opět zít prázdnotou. Nebo na ní bude provozován sexshop, jak už tomu bylo v minulosti (viz screenshot zde).

Autor:Nejčtenější

Fotky z letecké nehody ukazují, že cestující se neumějí zachránit

Poškozený motor letounu spolešnosti Southwest Airlines

Jestli někdo potřeboval důkaz, že cestující nesledují bezpečnostní instruktáž posádky, čerstvá nehoda letadla...

Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Apple uvedl nový iPad. Je určený pro školy a dražší, než se čekalo

Nový iPad 2018 se snaží prosadit do škol

Apple v úterý uvedl nový iPad s úhlopříčkou 9,7 palce. Model nahrazuje klasický starší iPad a nově do této kategorie...

Spotify zřejmě představí přehrávač do auta. Půjde ovládat hlasem

Chytrý reproduktor od Spotify

Hudební služba Spotify podle zatím neověřených spekulací představí na konci dubna svůj první hardware. Dle dostupných...

AMD musí opravit chyby u svých procesorů

Dlouho očekávané procesory AMD Ryzen 7 přišly na trh.

Společnost AMD potvrdila více než deset bezpečnostních nedostatků, které objevila jedna izraelská firma. Ta byla...

Najdete na iDNES.cz