Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: Oháčkování a očárkování textu bez námahy

aktualizováno 
Automatické doplnění diakritiky do textu, který ji neměl, tedy oháčkování a očárkování, zařídí Nechybujte.cz. Najít diagnózu či nemoc pomocí příznaků z našeptávače umožní LékařPlus.cz. A máme i něco pro zájemce vesmíru, upravených fotografií a omylů ve filmu.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Oháčkujte a očárkujte

Nechybujte.cz – www.nechybujte.cz

Že jste dostali e-mail či text, ve kterém chybí diakritika a vám se ji nechce doplňovat? Potom pro vás máme tip na výbornou internetovou službu, díky které ho nebudete muset přepisovat a háčky a čárky tak zbytečně ručně doplňovat.

Jmenuje se Doplnění diakritiky. Stačí do ní vložit text bez diakritiky, kliknout na Doplnit a během chvilky se u něj objeví diakritická znaménka. Sporné případy zůstanou červeně podbarveny. Po kliknutí na označené slovo se otevře nabídka možných variant, zvolenou formu potvrdíte kliknutím. Výsledný text můžete dále editovat a poté vložit zpět do původního dokumentu. Mimochodem, na tomto webu jsou i další češtinářské nástroje, které vám pomohou ověřit, jak se co píše.

Galerie-autobusů.cz
Podobné weby
Nlp.fi.muni.cz – oháčkování textu
Diakritika.brm.sk – doplnění diakritiky do slovenského textu

Nemoci a diagnózy dle příznaků

LékařPlus.cz – www.lekarplus.cz

Při čekání ve frontě u lékaře strávíte zbytečně mnoho času. Přitom váš problém může být banální, a tudíž by jeho návštěva byla možná zbytečná a stačil by vám volně dostupný lék. Zkuste na to jít jinak.

Na LékařPlus.cz najdete službu, která vám pomůže se stanovením diagnózy, s vyhledáním nemoci či lékárny, můžete si přečíst články o zdraví anebo využít některou ze zdravotnických kalkulaček. Web nabízí možnost zjistit zdravotní stav zadáváním jednotlivých příznaků do vyhledávacího pole, které obsahuje také našeptávač, takže vám napoví. Po vybrání konkrétní nemoci se objeví její stručný popis a seznam dalších příznaků, které se u nemoci mohou projevit. Pokud potřebujete zjistit informace o konkrétní nemoci, stačí navštívit Katalog nemocí, kde můžete vyhledávat onemocnění podle abecedního pořádku. V nástrojích nechybí kalkulačka BMI, darování krve, stanovení data porodu, plodných dní atd.

LékařPlus.cz
Podobné weby
Ulékaře.cz – vše o zdraví a nemoci
Ordinace.cz – informace o nemocích

Encyklopedie kosmonautiky

Mek.kosmo.cz – http://mek.kosmo.cz

Co víte o kosmonautice? Jestliže toho moc není a chtěli byste to změnit, zabrouzdejte na stránky Mek.kosmo.cz.

Naleznete zde malou encyklopedii kosmonautiky. Autor ji vytvořil ze tří důvodů. Za prvé je velký nadšenec pro kosmonautiku a na českém internetu žádné stránky, které by o ní pojednávaly, nenašel. Za druhé chtěl najít nějaké další zájemce o kosmonautiku u nás a za třetí chtěl nějak vrátit ostatním autorům na internetu jejich nezištně poskytnutou práci a informace. Encyklopedie je zaměřena především na minulé události. V mnohem menší míře se věnuje současnému dění (pro nedostatek času). Web je rozdělen do sekcí s novinkami, články, zajímavostmi, kurzem kosmonautiky, raketami, atd. Nalézt zde lze i informace o tom, co a kdo se v nejbližší době chystá do vesmíru a ještě mnohem více.

Mek.kosmo.cz
Podobné weby
Vesmír.info – informace o astronomii
Technet.cz – o vesmíru na Technet.cz

Uwwwízlo v síti

Grafici dokáží s obrázky doslova zázraky. Zesvětlit pleť, vyhladit vrásky, upravit pozadí a ještě mnohem více. Někdy to však s úpravami doslova přeženou. Galerii některých z nich najdete na Photoshopdisasters.com.

A chyby ještě jednou na scéně. Tentokrát na filmovém plátně. I přestože, že se celý filmový štáb snaží o to, aby scény ve filmech působily věrohodně, nebyly v nich chyby, ne vždy se to podaří. O tom by mohl vyprávět web Moviemistakes.com.

Tak jako motocykly, veteráni, luxusní a další motorová vozidla, tak i autobusy mají své fanoušky. Věděli jste například, že existuje přes 145 výrobců autobusů? Chcete vědět, jak vypadají jednotlivé typy autobusů? Pak zavítejte na stránky Galerie-autobusů.cz. Čeká tu na vás téměř 11 tisíc snímků autobusů a to nejen těch českých.

Galerie-autobusů.cz


Nejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Google tajně připravuje cenzurované hledání pro Čínu, tvrdí programátor

Google prý hledá, jak zpět do Číny (ilustrační koláž)

Vyhledávání firmy Google je v Číně nedostupné. Nesplňuje totiž požadavky čínské vlády na cenzurování obsahu. Podle...

Google vás šmíruje, i když mu to zakážete. Na webu o tom dokonce lže

Google zaznamenal Historii polohy i po jejím vypnutí v menu

Kdo nechce, aby se zaznamenávala jeho poloha, zpravidla si v zařízení se systémem Android deaktivuje ukládání Historie...

Facebook koupil technologii, která změní podobu jeho živých videí

Facebook

Live videa jsou na Facebooku populární a největší sociální síť je chce vylepšit, aby srovnala krok s konkurencí....

Najdete na iDNES.cz