Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: Oháčkování a očárkování textu bez námahy

aktualizováno 
Automatické doplnění diakritiky do textu, který ji neměl, tedy oháčkování a očárkování, zařídí Nechybujte.cz. Najít diagnózu či nemoc pomocí příznaků z našeptávače umožní LékařPlus.cz. A máme i něco pro zájemce vesmíru, upravených fotografií a omylů ve filmu.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Oháčkujte a očárkujte

Nechybujte.cz – www.nechybujte.cz

Že jste dostali e-mail či text, ve kterém chybí diakritika a vám se ji nechce doplňovat? Potom pro vás máme tip na výbornou internetovou službu, díky které ho nebudete muset přepisovat a háčky a čárky tak zbytečně ručně doplňovat.

Jmenuje se Doplnění diakritiky. Stačí do ní vložit text bez diakritiky, kliknout na Doplnit a během chvilky se u něj objeví diakritická znaménka. Sporné případy zůstanou červeně podbarveny. Po kliknutí na označené slovo se otevře nabídka možných variant, zvolenou formu potvrdíte kliknutím. Výsledný text můžete dále editovat a poté vložit zpět do původního dokumentu. Mimochodem, na tomto webu jsou i další češtinářské nástroje, které vám pomohou ověřit, jak se co píše.

Galerie-autobusů.cz
Podobné weby
Nlp.fi.muni.cz – oháčkování textu
Diakritika.brm.sk – doplnění diakritiky do slovenského textu

Nemoci a diagnózy dle příznaků

LékařPlus.cz – www.lekarplus.cz

Při čekání ve frontě u lékaře strávíte zbytečně mnoho času. Přitom váš problém může být banální, a tudíž by jeho návštěva byla možná zbytečná a stačil by vám volně dostupný lék. Zkuste na to jít jinak.

Na LékařPlus.cz najdete službu, která vám pomůže se stanovením diagnózy, s vyhledáním nemoci či lékárny, můžete si přečíst články o zdraví anebo využít některou ze zdravotnických kalkulaček. Web nabízí možnost zjistit zdravotní stav zadáváním jednotlivých příznaků do vyhledávacího pole, které obsahuje také našeptávač, takže vám napoví. Po vybrání konkrétní nemoci se objeví její stručný popis a seznam dalších příznaků, které se u nemoci mohou projevit. Pokud potřebujete zjistit informace o konkrétní nemoci, stačí navštívit Katalog nemocí, kde můžete vyhledávat onemocnění podle abecedního pořádku. V nástrojích nechybí kalkulačka BMI, darování krve, stanovení data porodu, plodných dní atd.

LékařPlus.cz
Podobné weby
Ulékaře.cz – vše o zdraví a nemoci
Ordinace.cz – informace o nemocích

Encyklopedie kosmonautiky

Mek.kosmo.cz – http://mek.kosmo.cz

Co víte o kosmonautice? Jestliže toho moc není a chtěli byste to změnit, zabrouzdejte na stránky Mek.kosmo.cz.

Naleznete zde malou encyklopedii kosmonautiky. Autor ji vytvořil ze tří důvodů. Za prvé je velký nadšenec pro kosmonautiku a na českém internetu žádné stránky, které by o ní pojednávaly, nenašel. Za druhé chtěl najít nějaké další zájemce o kosmonautiku u nás a za třetí chtěl nějak vrátit ostatním autorům na internetu jejich nezištně poskytnutou práci a informace. Encyklopedie je zaměřena především na minulé události. V mnohem menší míře se věnuje současnému dění (pro nedostatek času). Web je rozdělen do sekcí s novinkami, články, zajímavostmi, kurzem kosmonautiky, raketami, atd. Nalézt zde lze i informace o tom, co a kdo se v nejbližší době chystá do vesmíru a ještě mnohem více.

Mek.kosmo.cz
Podobné weby
Vesmír.info – informace o astronomii
Technet.cz – o vesmíru na Technet.cz

Uwwwízlo v síti

Grafici dokáží s obrázky doslova zázraky. Zesvětlit pleť, vyhladit vrásky, upravit pozadí a ještě mnohem více. Někdy to však s úpravami doslova přeženou. Galerii některých z nich najdete na Photoshopdisasters.com.

A chyby ještě jednou na scéně. Tentokrát na filmovém plátně. I přestože, že se celý filmový štáb snaží o to, aby scény ve filmech působily věrohodně, nebyly v nich chyby, ne vždy se to podaří. O tom by mohl vyprávět web Moviemistakes.com.

Tak jako motocykly, veteráni, luxusní a další motorová vozidla, tak i autobusy mají své fanoušky. Věděli jste například, že existuje přes 145 výrobců autobusů? Chcete vědět, jak vypadají jednotlivé typy autobusů? Pak zavítejte na stránky Galerie-autobusů.cz. Čeká tu na vás téměř 11 tisíc snímků autobusů a to nejen těch českých.

Galerie-autobusů.czNejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Facebook v problémech. Šéf bezpečnosti končí, lidem vadí nečestní analytici

Logo Facebooku

Společnost Cambridge Analytica nečestně získala informace o padesáti milionech uživatelů Facebooku a využila je mimo...

Americký stát chce zpoplatnit porno

ilustrační snímek

Rhode Island plánuje zavést poplatek za to, že uživatel bude moci přistupovat na stránky s obsahem pro dospělé.

Forbes, Time i VanityFair. Apple koupil magazínový on-line servis

Aplikace Texture.

Aplikace obsahující přes dvě stovky magazínů přechází po akvizici pod Apple. Servis zahrnuje tituly jako People, Vogue,...

Najdete na iDNES.cz