Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Doplňky, bez kterých se v MS Office neobejdete. Stahujte zdarma

aktualizováno 
Nejpoužívanějšímu souboru kancelářských aplikací Microsoft Office se dostává od Microsoftu náležité péče. Na stránkách věnovaných kancelářskému balíku Microsoft Office najdete celou řadu užitečných doplňků, které jsou vám k dispozici zcela zdarma.

Na výběr máte také ze stovek obrázků a šablon. Představíme si i několik užitečných doplňků pro Office aplikace, které nepocházejí z dílny Microsoftu.

Sady klipartů

Kliparty jsou kreslené obrázky či fotky, kterými můžete vylepšit dokumenty nebo třeba prezentace vytvářené pomocí programů z balíku MS Office. Na webu Microsoftu je ke stažení a volnému použití připraveno několik tisíc těchto obrázků roztříděných podle témat do desítek galerií. Na stránkách galerií si prohlédnete obrázky, vyberete si ty, které se vám líbí, a pak je zcela jednoduše jedním kliknutím všechny hromadně stáhnete do svého počítače. Obrázky je možné používat bez ohledu na to, s jakou verzí MS Office pracujete.

Galerii klipartů najdete zde.

01

Šablony

Při vytváření různých dokumentů v aplikacích MS Office jistě přijdou vhod i šablony, které vám mohou výrazně ušetřit práci. Na webu Microsoftu najdete stovky šablon pro aplikace Word, Excel i PowerPoint, se kterými můžete dále pohodlně pracovat a upravit si je do podoby, která vám bude vyhovovat. Mezi desítkami kategorií najdete například šablony vizitek, brožur, letáků, smluv, seznamů, dopisů, faktur, diplomů a mnoho dalších. U nabízených šablon je třeba hledět na verzi aplikací z MS Office, pro které jsou šablony určeny. Ty nejnovější, určené pro programy ze sady MS Office 2007, vyžadují před použitím ověření pravosti sady MS Office.

Šablony najdete zde.

02

Word Search and Replace

Nástroj Word Search and Replace je makro pro textový editor Word, které slouží k vyhledávání a nahrazování částí textů. Funkce tohoto makra jsou podstatně vyspělejší než u standardního nástroje pro hledání a nahrazování textu ve Wordu, například je možné současně nahrazovat text ve více souborech. Na domovském webu nástroje jsou k dispozici i podobná makra pro aplikace Excel a PowerPoint.

Word Search and Replace 2.30 stahujte zde. (0,05 MB, freeware)

Excel Search and Replace 2.0 stahujte zde. (0,05 MB, freeware)

PowerPoint Search and Replace 1.0 stahujte zde. (0,05 MB, freeware)

03

Metadata  Analyzer

Dokumenty vytvářené v aplikacích ze sady MS Office obsahují celou řadu uživateli běžně skrytých dat, která prozrazují například datum vytvoření a poslední úpravy dokumentu, název použité šablony, informace o autorovi a mnoho dalšího. Program Metadata Analyzer umí dokumenty z Wordu, Excelu i PowerPointu prohledat a vypsat informace o skrytých datech, která dokumenty obsahují. Tato data je pak možné v příslušném programu z MS Office upravit nebo odstranit.

Metadata  Analyzer  stahujte zde. (0,7 MB, freeware)

04

Compare Sheets

Aplikace Compare Sheets umí porovnávat tabulky vytvořené v programu Excel. Compare Sheets porovnává tabulky podle zvolených kritérií, výsledkem srovnání je tabulka s vyznačenými odlišnostmi.

Compare Sheets 1.1.1 stahujte ze Slunečnice zde. (0,4 MB, freeware)

05

Presentation Manager

Program Presentation Manager slouží k organizaci a snadnějšímu přehrávání prezentací z aplikace PowerPoint. Pomocí nástroje Presentation Manager si snadno vytvoříte playlist s pořadím prezentací, není pak třeba prezentace přepínat a spouštět každou zvlášť. K použití nástroje Presentation Manager není nutná instalace PowerPointu.

Presentation Manager 5.5 stahujte zde. (26 MB, freeware)

06

SpreadsheetWEB

Program SpreadsheetWEB umí převádět tabulky z aplikace Excel do formátu HTML při zachování funkčnosti celé řady funkcí. Pomocí tohoto nástroje tedy můžete vytvářet různé webové aplikace jako kalkulátory, interaktivní formuláře atd. Podporováno je asi 300 různých funkcí Excelu. SpreadsheetWEB vyžaduje instalaci .NET Frameworku.

SpreadsheetWEB 1.0 stahujte ze Slunečnice zde. (1,4 MB, freeware)

07
Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Evropě se zpozdil čas. Proč vaše trouba spoléhá na spolupráci 25 zemí?

Kvůli snížené frekvenci proudu v evropské elektrické síti se některé hodiny po...

Budíky, mikrovlnné trouby a další domácí spotřebiče se od ledna zpozdily o šest minut za přesným časem. Může za to spor...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Slavný archeolog objevil „první město“. A podváděl i ze záhrobí

James Mellaart (s cigaretou) v Çatal Hüyük v 60. letech

Pohled do pozůstalosti zpětně usvědčil autora jednoho z největších archeologických objevů 20. století ze systematického...

Další z rubriky

uTorrent opravuje chybu, která mohla uživatele vystavit nebezpečí

uTorrent

Oprava klienta služby uTorrent odstraní problém, který mohl uživatele nalákat na podvodné stránky.

Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

Ilustrační foto

Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

Nechte tablet převést zvuk na noty nebo se podívejte na předpověď počasí

Tablet pro práci i záýbavu

Tablet vám umožní lehce ovládat cloudové úložiště s obří zdarma dostupnou kapacitou. Vyzkoušet můžete i šikovný...

Najdete na iDNES.cz