Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejlepší doplňky pro Chrome od Googlu

aktualizováno 
Mít informaci o došlé nepřečtené elektronické poště v Gmailu, vstupovat do této schránky, i pokud jste zrovna off-line, posílat odkazy jedním klikem, automaticky překládat stránky, pořizovat screenshoty webů a ještě více umí doplňky pocházející přímo od Googlu.

Doplňky Google Chrome | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Kontrola e-mailu Google

Máte-li e-mailový účet u Gmail, potom po instalaci umožní vedle adresního řádku zobrazit počet nepřečtených doručených zpráv. Kliknutím na tlačítko se lze přesunout do složky doručená pošta.

  • Stahujte na této adrese.

Gmail Offline

Nepostradatelný doplněk především pro ty, kteří jsou na cestách a potřebují mít přístup do Gmailu i bez připojení k internetu. Přístup do elektronické pošty je přes novou záložku a kliknutí na Aplikace dole a následně na tlačítko Gmail Offline. Na další stránce musíte kliknout na Povolit offline e-mail a Pokračovat. Nyní budou e-maily dostupné také tehdy, pokud budete offline.

  • Stahujte na této adrese.

Send from Gmail

Po instalaci je dostupný na adresním řádku a kliknutím na tlačítko zkopíruje URL adresu právě navštívené stránky to těla e-mailu (jako předmět se uvede popis stránky). Vy potom vyplníte příjemce a takto jednoduše můžete odkaz odeslat, komu budete potřebovat.

  • Stahujte na této adrese.

Zápisník

Proč si psát poznámky do papírového bloku, když tak můžete činit do elektronického. Po instalaci ho najdete v aplikacích pod novou kartou. Zde kliknutím na odkaz Zápisník, máte k dispozici jednoduchý textový blok. Do něj lze psát cokoliv a pokud stejnou službu nainstalujete do jiného PC s Chrome, potom z něj texty budete mít k dispozici i v něm.

  • Stahujte na této adrese.

Screen Capture

Umožní vytvořit screenshot. To znamená, že pokud chcete uložit nějakou část zobrazené stránky, pak toto je ten pravý nástroj. K dispozici je možnost uložit celou viditelnou část, označit vlastní, či celou stránku bez nutnosti s ní posouvat. Je ve formě tlačítka vedle adresního řádku a navíc při sejmutí obrázku je k dispozici jednoduchý editor. Obrázek lze nejen uložit ale také sdílet např. na Picase, Facebooku apod.

  • Stahujte na této adrese.

Disk Google

Čekali jsme dlouho, ale konečně je tu. Datové úložiště od Google Drive nabízí 5 GB úložného prostoru zdarma. Po instalaci tohoto doplňku máte možnost na nové záložce pod aplikacemi přejít rovnu do tohoto úložiště. Pokud byste ho chtěli mít přístupné i bez internetu. Lze ho synchronizovat na lokální disk (vlevo zvolte Další -> Offline Dokumenty).

  • Stahujte na této adrese.

Google Translate

Nacházíte-li se na cizojazyčné stránce, potom ji díky tomuto doplňku můžete na jeden klik přeložit do mateřštiny. Tlačítko se po instalaci usadí na adresním řádku. Po kliknutí se stránka automaticky přeloží a vy máte možnost se kdykoliv překliknout na originální.

  • Stahujte na této adrese.

Google Chrome to Phone Extension

Pokud si ve smartphonu čtete, potom přímo do něj můžete odesílat odkazy a další informace (texty, telefonní čísla apod.) přímo z browseru – stačí kliknout na tlačítko na adresním řádku. Ve smartphonu musí být tato aplikace také instalována.

  • Stahujte na této adrese.


Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

Ivan Kuckir, autor programu Photopea.com

Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne...

Další z rubriky

Hrátky s kamerou. Webkamera jako hlídač majetku a osob

Ilustrační foto - kamera

Pro základní potřebu ochrany majetku a osob nemusíte vlastnit důmyslný kamerový systém. Máte-li webkameru, potom ji...

Fotomontáže jako nikdy dřív: Adobe se chlubí novou automatickou retuší

Adobe se pochlubil novými možnostmi filtru content-aware fill (automatické...

Adobe se pochlubil novými možnostmi automatického doplnění s ohledem na obsah. Do Adobe Photoshop CC by mělo dorazit v...

Po čtyřech letech Google zařízne Inbox, populární alternativu Gmailu

První spuštění webové verze Inbox by Gmail

Od roku 2014 mohli uživatelé služby Gmail k vyřizování e-mailů využívat alternativní rozhraní, poněkud odlehčenou...

Najdete na iDNES.cz