Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejlepší doplňky pro Chrome od Googlu

aktualizováno 
Mít informaci o došlé nepřečtené elektronické poště v Gmailu, vstupovat do této schránky, i pokud jste zrovna off-line, posílat odkazy jedním klikem, automaticky překládat stránky, pořizovat screenshoty webů a ještě více umí doplňky pocházející přímo od Googlu.

Doplňky Google Chrome | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Kontrola e-mailu Google

Máte-li e-mailový účet u Gmail, potom po instalaci umožní vedle adresního řádku zobrazit počet nepřečtených doručených zpráv. Kliknutím na tlačítko se lze přesunout do složky doručená pošta.

  • Stahujte na této adrese.

Gmail Offline

Nepostradatelný doplněk především pro ty, kteří jsou na cestách a potřebují mít přístup do Gmailu i bez připojení k internetu. Přístup do elektronické pošty je přes novou záložku a kliknutí na Aplikace dole a následně na tlačítko Gmail Offline. Na další stránce musíte kliknout na Povolit offline e-mail a Pokračovat. Nyní budou e-maily dostupné také tehdy, pokud budete offline.

  • Stahujte na této adrese.

Send from Gmail

Po instalaci je dostupný na adresním řádku a kliknutím na tlačítko zkopíruje URL adresu právě navštívené stránky to těla e-mailu (jako předmět se uvede popis stránky). Vy potom vyplníte příjemce a takto jednoduše můžete odkaz odeslat, komu budete potřebovat.

  • Stahujte na této adrese.

Zápisník

Proč si psát poznámky do papírového bloku, když tak můžete činit do elektronického. Po instalaci ho najdete v aplikacích pod novou kartou. Zde kliknutím na odkaz Zápisník, máte k dispozici jednoduchý textový blok. Do něj lze psát cokoliv a pokud stejnou službu nainstalujete do jiného PC s Chrome, potom z něj texty budete mít k dispozici i v něm.

  • Stahujte na této adrese.

Screen Capture

Umožní vytvořit screenshot. To znamená, že pokud chcete uložit nějakou část zobrazené stránky, pak toto je ten pravý nástroj. K dispozici je možnost uložit celou viditelnou část, označit vlastní, či celou stránku bez nutnosti s ní posouvat. Je ve formě tlačítka vedle adresního řádku a navíc při sejmutí obrázku je k dispozici jednoduchý editor. Obrázek lze nejen uložit ale také sdílet např. na Picase, Facebooku apod.

  • Stahujte na této adrese.

Disk Google

Čekali jsme dlouho, ale konečně je tu. Datové úložiště od Google Drive nabízí 5 GB úložného prostoru zdarma. Po instalaci tohoto doplňku máte možnost na nové záložce pod aplikacemi přejít rovnu do tohoto úložiště. Pokud byste ho chtěli mít přístupné i bez internetu. Lze ho synchronizovat na lokální disk (vlevo zvolte Další -> Offline Dokumenty).

  • Stahujte na této adrese.

Google Translate

Nacházíte-li se na cizojazyčné stránce, potom ji díky tomuto doplňku můžete na jeden klik přeložit do mateřštiny. Tlačítko se po instalaci usadí na adresním řádku. Po kliknutí se stránka automaticky přeloží a vy máte možnost se kdykoliv překliknout na originální.

  • Stahujte na této adrese.

Google Chrome to Phone Extension

Pokud si ve smartphonu čtete, potom přímo do něj můžete odesílat odkazy a další informace (texty, telefonní čísla apod.) přímo z browseru – stačí kliknout na tlačítko na adresním řádku. Ve smartphonu musí být tato aplikace také instalována.

  • Stahujte na této adrese.Nejčtenější

Fotky z letecké nehody ukazují, že cestující se neumějí zachránit

Poškozený motor letounu spolešnosti Southwest Airlines

Jestli někdo potřeboval důkaz, že cestující nesledují bezpečnostní instruktáž posádky, čerstvá nehoda letadla...

Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Prohlížeč pro tablety skryje vaše surfování, další aplikace vás uspí

Na tabletu lze seriózně pracovat i si užít zábavu.

Všestranný videopřehrávač najde i doplňkové informace, šikovná kalkulačka umí převádět jednotky i měny. Internetový...

Netradiční spořiče monitoru, které si zamilujete

Ilustrační foto

Nejen pro milovníky industriálního designu, ale také vyznavače sci-fi, lega či vizuálních efektů jsme vybrali povedené...

Stáhněte si zdarma: Nejlepší program pro převod obrázků na text

Ilustrační foto

EasyScreenOCR zachytí text z obrázků nebo dialogů obrazovky k jeho dalšímu zpracování. Najít a umožnit odstranit data o...

Najdete na iDNES.cz