Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Doplňky pro Firefox, kterých se již nebudete chtít zbavit

aktualizováno 
Internetový prohlížeč Firefox je u uživatelů stále oblíbenější. Jeho výhody jsou zřejmé – nabízí bohatou funkční výbavu, je bezpečný a lze jej bohatě nastavit a snadno používat. Již beztak dobrou výbavu je možné rozšířit pomocí volně dostupných doplňků.
prohlížeč Mozilla Firefox

prohlížeč Mozilla Firefox | foto: Mozilla.org

Ty povyšují obyčejný internetový prohlížeč na všestranně vybavenou aplikaci, nejen pro práci se sítí. Doplňky je nejjednodušší instalovat přímo prostřednictvím prohlížeče Firefox, v Internet Exploreru je možné instalační soubory uložit na disk a použít kdykoliv později.

Adblock Plus

Doplněk Adblock Plus zajistí, že vás při prohlížení webových stránek nebudou obtěžovat a zdržovat reklamní bannery nebo zbytečné obrázky. Stačí na banner kliknout pravým tlačítkem myši, zvolit nabídku Adblock Image a při dalším navštívení stránky se již banner nezobrazí. Adblock Plus umí také blokovat bannery automaticky, pomocí připravených pravidel.

Adblock Plus 0.7.5.3 instalujte zde.

Adblock Plus 0.7.5.3

VideoDownloader

Pomocí doplňku VideoDownloader můžete přímo z prostředí internetového prohlížeče stahovat multimediální obsah webových stránek. VideoDownloader umí stahovat videa přehrávaná na internetových stánkách jako YouTube, Google Video či MySpace, dále MP3 soubory, Flash animace a další multimediální soubory.

VideoDownloader 1.1.1 instalujte zde.

VideoDownloader 1.1.1

NoScript

Již beztak vysoké zabezpečení Firefoxu před nebezpečným obsahem internetových stránek ještě dále vylepšuje doplněk NoScript. Po jeho instalaci nebude žádná internetová stránka, mimo těch kterým to povolíte, schopná spouštět JavaScript ani další aktivní kód, který může ohrozit váš počítač.

NoScript 1.1.7.2 instalujte zde.

NoScript 1.1.7.2

Download Statusbar

Nástroj Download Statusbar nahradí standardní funkci Správce stahování ve Firefoxu. Doplněk přehledným způsobem zobrazuje probíhající stahování souborů, přitom nikde nepřekáží a zabírá místo pouze ve spodní části okna prohlížeče.

Download Statusbar 0.9.5.1 instalujte zde.

Download Statusbar 0.9.5.1

IE Tab

Velmi užitečným doplňkem je IT Tab, který umožní spustit okno Internet Exploreru přímo ve Firefoxu. Přestože je řada internetových stránek i služeb stále použitelná pouze v prohlížeči Internet Explorer, může vám je IE Tab zpřístupnit z prostředí Firefoxu.

IT Tab 1.3.3.20070528 instalujte zde.

IT Tab 1.3.3.20070528

FoxyTunes

Posloucháte-li při surfování po internetu rádi hudbu, je doplněk FoxyTunes určený přesně pro vás. FoxyTunes spolupracuje s většinou běžně používaných přehrávačů hudby (Winamp, iTunes, Windows Media Player atd.) a přenáší jejich ovládání do stavového řádku prohlížeče. Přehrávání hudby tak můžete ovládat přímo z Firefoxu, aniž byste přepínali mezi přehrávačem a internetovým prohlížečem.

FoxyTunes 2.5.9 instalujte zde.

FoxyTunes 2.5.9

PDF Download

Doplněk PDF Download řeší prohlížení souborů ve formátu PDF ve Firefoxu. U každého PDF souboru, který se chystáte na internetu otevřít, máte na výběr, zda-li jej Firefox zobrazí v externím prohlížeči, uloží na disk nebo převede na HTML stránku.

PDF Download 0.9.2 instalujte zde.

PDF Download 0.9.2

Wizz RSS News Reader

Doplňkem Wizz RSS News Reader obohatíte prohlížeč Firefox o výkonnou a velmi dobře vybavenou čtečku RSS a Atom kanálů. Vzhled i další nastavení čtečky si můžete velmi dobře přizpůsobit vašim potřebám, nabídka funkcí uspokojí i velmi náročné uživatele.

Wizz RSS News Reader 2.1.9.7 instalujte zde.

Wizz RSS News Reader 2.1.9.7

Foxmarks Bookmark Synchronizer

Pracujete na více počítačích doma, v kanceláři nebo i kdekoliv jinde? Pak byste možná uvítali, kdybyste na každém z těchto počítačů měli vždy stejný seznam oblíbených stránek, který se umí synchronizovat s více počítači. Přesně to umí doplněk Foxmarks Bookmark Synchronizer. Navíc můžete seznam svých oblíbených položek spravovat přes web odkudkoliv.

Foxmarks Bookmark Synchronizer 1.0.1 instalujte zde.

Foxmarks Bookmark Synchronizer 1.0.1

DownloadHelper

Pomocí nástroje DownloadHelper můžete stahovat jak jednotlivě, tak i hromadně videoklipy a obrázky z internetových stránek. DownloadHelper vám pomůže například rychle stáhnout celou obrázkovou galerii nebo klipy ze serveru YouTube.

DownloadHelper 2.4.2 instalujte zde.

DownloadHelper 2.4.2

DownThemAll!

Doplněk DownThemAll! Slouží stejně jako předchozí nástroj k hromadnému stahování souborů z internetových stránek, navíc ovšem funguje také jako urychlovač a manažer stahování. Stahování souborů s doplňkem DownThemAll! lze podle potřeby přerušovat a opět navazovat, navíc budete mít o průběhu stahování výborný přehled.

DownThemAll! 0.9.9.10 instalujte zde.

DownThemAll! 0.9.9.10

Jaké jsou vaše oblíbené doplňky pro Firefox? Podělte se o zkušenosti s nimi v diskusi.

Autor:


Nejčtenější

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

V noci se dívejte na nebe. Perseidy předvedou pravidelnou podívanou

Perseidy (Irsko, 7. srpna 2009)

Ani letos nás prach z komety Swift-Tuttle nemine a zájemci, kteří vydrží dlouho do noci, se tak mohou těšit na...

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

Ilustrační foto - relax

Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

Vytvořte si vlastní panoramatické snímky pomocí šikovných programů

Ilustrace - notebook

Panoramatické snímky už běžně vytvářejí nejen digitální fotoaparáty, ale také mobilní telefony. S automatickou tvorbou...

Tablet vám pomůže jednoduše sdílet soubory nebo pohodlně prohlížet PDF

Tablet pro práci i zábavu

Šikovný správce souborů vám ušetří čas, stejně jako aplikace pro pohodlné sdílení obsahu. Pomoci může také prohlížeč...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz