Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dopřejte si pohodlné šmírování na vašem PC

aktualizováno 
Představíme vám program, se kterým budete mít pod kontrolou veškeré dění snímané například webkamerou, nechybí ani opravář poškozeného disku či software, kterým zakážete a detailně nakonfigurujete možnosti používání USB, FireWire, Bluetooth zařízení na PC a hodit by se mohl i český program pro výuku pravopisu.

VideoThumb 2.1.2.0 – freeware
Musíte sedět u počítače a potřebujete hlídat děti v jiné části domu? Že nemůžete neustále od rozdělané práce odbíhat ke svým ratolestem, abyste zjistili, zda nedělají neplechu? Potom se naučte používat šikovný software VideoThumb.

Jde totiž o jednoduchý nástroj pro rychlé prohlížení videa z libovolného lokálního WDM (World Development Movement) zdroje nebo webové kamery. Stačí webovou kameru připojit k PC, zapnout prográmek a to je vše. VideoThumb vám totiž nebude na obtíž. Je neustále připravený k použití v systémové liště pod ikonkou monitoru. Pokud na ni kliknete, zobrazí se požadovaný zdroj ve formátu podle vašeho přání (80x60 až celá obrazovka). Program automaticky detekuje veškerá zařízení nainstalovaná v PC a umožní vám snadno si vybrat požadovaný zdroj. K zobrazení je používáno rozhraní DirectX 9. Stačí jedno kliknutí a hned vidíte co se na kameře děje, další kliknutí a obraz zase zmizí. Problém mu nečiní ani zvětšit vybranou část snímaného obrazu.

 • Program stahujte ze Slunečnice na této adrese (464 KB).
 • VideoThumb

  Partition Table Doctor 3.5 - shareware
  Pevný disk je jedna z mechanických součástí každého počítače. Ve velké frekvenci se na něj ukládají miliardy bytů a čas od času může dojít k nějaké kolizi a posléze i chybě. Pokud se tedy i vám stalo, že disk začne nějakým způsobem stávkovat, ještě nepropadejte panice. Zkuste využít služeb nástroje Partition Table Doctor. Tento program totiž umí zkontrolovat a opravit MBR (Master Boot Record), partition table a bootovací sektory jednotlivých oddílů. Vytváří i nouzovou disketu nebo zaváděcí CD, díky čemuž můžete poškozený oddíl opravit pokud z něj nelze nabootovat. Dále osahuje funkce Fixboot, kontrolu povrchu disku, možnosti zálohovat tabulky diskových oddílů, editovat sektory, znovu opravení MBR atd. Podporuje systém souborů FAT16/FAT32/NTFS/NTFS5/EXT2/EXT3/SWAP na IDE/ATA/SATA/SCSI jednotkách.

 • Program stahujte ze Slunečnice na této adrese (4,6 MB).
 • Partition Table Doctor

  DriveLock 4 – shareware
  Česká společnost Abakus Distribution uvedla na český trh nástroj DriveLock z dílny německé společnosti CenterTools Software. Produkt, který je nyní dostupný již ve čtvrté verzi, slouží ke kontrole nad přenosnými zařízeními. DriveLock eliminuje většinu nebezpečí spojených se zneužitím přenosných záznamových zařízení. Běží jako úloha na pozadí operačního systému Windows a je aktivován v okamžiku připojení přenosného záznamového zařízení. Přístup k tomuto zařízení například k USB klíčence, disku apod. je pak dle konfigurace samotného programu zakázán. DriveLock dynamicky uzamyká jakékoli zařízení: Bluetooth, USB, FireWire, sériové porty (COM), WiFi, Palm, Windows-CE, Smart telefony, čtečky karet, audio-video a herní adaptéry, síťové adaptéry, modemy, tiskárny, PCMCIA adaptéry, virtuální WMware zařízení, infraport, mobilní telefony, biometrická zařízení, harddisky, CD-ROM, diskety, atd. Využít ho mohou i IT správci ve firmách, protože může být centrálně spravován. Velmi vítanou funkcí může být i možnost logovat veškeré události.

 • Program stahujte ze Slunečnice na této adrese (35,5 MB).
 • DriveLock

  Diktáty Holubec 1.0 – shareware
  Firma Tomáš Holubec, tvůrce a dodavatel výukového software, přišla na trh s novým produktem. Tím je program Diktáty Holubec. Jak je již z názvu patrné, vznikl pro potřeby naučit děti (ale nejen je) správnému pravopisu českého jazyka. Program se skládá z řady cvičení, na kterých si vaše děti procvičí pravopis. Navíc obsahuje i modul pro zkoušení. Všechny diktáty jsou v programu seřazeny podle témat do kapitol a podkapitol. Kapitoly společně vytvářejí stromovitou strukturu, kterou vidíte v levé části úvodního okna programu. Kliknutím na název kapitoly zobrazíte obsažené podkapitoly. Postupným zobrazováním (rozbalováním) podkapitol se dostanete až k jednotlivým diktátům. U procvičování je možné nastavit čas na vyřešení diktátu nebo celé kapitoly diktátů, po uplynutí časového limitu se cvičení automaticky ukončí a vyhodnotí. Řešení každého diktátu je převáděno na procenta, 100% = žádná chyba, pro získání známky je potřeba dosáhnout alespoň tolika procent, kolik je nastaveno na posuvnících v pravé dolní části okna. Pravopisné cvičení nebo i celé kapitoly si můžete také vytisknout na papír, což dává možnost procvičovat pravopis i jinde než u počítače.

 • Program stahujte ze Slunečnice na této adrese (794 KB).
 • Diktáty Holubec
  Nejčtenější

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  Musk smazal Facebook firem Tesla a SpaceX. Vyzvali ho k tomu na Twitteru

  Majitel firmy Tesla Elon Musk.

  Elon Musk v pátek smazal oficiální stránky svých firem Tesla a SpaceX z Facebooku. Vedlo ho k tomu selhání uvedené...  Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

  Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

  Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...

  Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

  YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

  Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

  Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

  Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

  „Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

  Další z rubriky

  Styl i bezpečnost. Vyzkoušejte alternativní prohlížeče pro Windows

  Ilustrační foto - browser

  Okno do internetu. Nadneseně používaný příměr pro internetové prohlížeče. Díky nim je na jedno kliknutí dostupný obsah...

  Umělá inteligence Googlu slouží v armádě a ne všem se to líbí

  Bezpilotní letoun RQ-4 Global Hawk

  Umělou inteligenci společnosti Google využívá americká armáda v rámci jednoho projektu u bezpilotních letadel.

  Nová Windows 10 se budou jmenovat Spring Creators Update

  Microsoft vydal novou verzi Windows 10 s označením Fall Creators Update.

  Jak se blíží velká jarní aktualizace Windows 10, testuje Microsoft novinky, které se v ní pravděpodobně objeví....

  Najdete na iDNES.cz