Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dopřejte si pohodlné šmírování na vašem PC

aktualizováno 
Představíme vám program, se kterým budete mít pod kontrolou veškeré dění snímané například webkamerou, nechybí ani opravář poškozeného disku či software, kterým zakážete a detailně nakonfigurujete možnosti používání USB, FireWire, Bluetooth zařízení na PC a hodit by se mohl i český program pro výuku pravopisu.

VideoThumb 2.1.2.0 – freeware
Musíte sedět u počítače a potřebujete hlídat děti v jiné části domu? Že nemůžete neustále od rozdělané práce odbíhat ke svým ratolestem, abyste zjistili, zda nedělají neplechu? Potom se naučte používat šikovný software VideoThumb.

Jde totiž o jednoduchý nástroj pro rychlé prohlížení videa z libovolného lokálního WDM (World Development Movement) zdroje nebo webové kamery. Stačí webovou kameru připojit k PC, zapnout prográmek a to je vše. VideoThumb vám totiž nebude na obtíž. Je neustále připravený k použití v systémové liště pod ikonkou monitoru. Pokud na ni kliknete, zobrazí se požadovaný zdroj ve formátu podle vašeho přání (80x60 až celá obrazovka). Program automaticky detekuje veškerá zařízení nainstalovaná v PC a umožní vám snadno si vybrat požadovaný zdroj. K zobrazení je používáno rozhraní DirectX 9. Stačí jedno kliknutí a hned vidíte co se na kameře děje, další kliknutí a obraz zase zmizí. Problém mu nečiní ani zvětšit vybranou část snímaného obrazu.

 • Program stahujte ze Slunečnice na této adrese (464 KB).
 • VideoThumb

  Partition Table Doctor 3.5 - shareware
  Pevný disk je jedna z mechanických součástí každého počítače. Ve velké frekvenci se na něj ukládají miliardy bytů a čas od času může dojít k nějaké kolizi a posléze i chybě. Pokud se tedy i vám stalo, že disk začne nějakým způsobem stávkovat, ještě nepropadejte panice. Zkuste využít služeb nástroje Partition Table Doctor. Tento program totiž umí zkontrolovat a opravit MBR (Master Boot Record), partition table a bootovací sektory jednotlivých oddílů. Vytváří i nouzovou disketu nebo zaváděcí CD, díky čemuž můžete poškozený oddíl opravit pokud z něj nelze nabootovat. Dále osahuje funkce Fixboot, kontrolu povrchu disku, možnosti zálohovat tabulky diskových oddílů, editovat sektory, znovu opravení MBR atd. Podporuje systém souborů FAT16/FAT32/NTFS/NTFS5/EXT2/EXT3/SWAP na IDE/ATA/SATA/SCSI jednotkách.

 • Program stahujte ze Slunečnice na této adrese (4,6 MB).
 • Partition Table Doctor

  DriveLock 4 – shareware
  Česká společnost Abakus Distribution uvedla na český trh nástroj DriveLock z dílny německé společnosti CenterTools Software. Produkt, který je nyní dostupný již ve čtvrté verzi, slouží ke kontrole nad přenosnými zařízeními. DriveLock eliminuje většinu nebezpečí spojených se zneužitím přenosných záznamových zařízení. Běží jako úloha na pozadí operačního systému Windows a je aktivován v okamžiku připojení přenosného záznamového zařízení. Přístup k tomuto zařízení například k USB klíčence, disku apod. je pak dle konfigurace samotného programu zakázán. DriveLock dynamicky uzamyká jakékoli zařízení: Bluetooth, USB, FireWire, sériové porty (COM), WiFi, Palm, Windows-CE, Smart telefony, čtečky karet, audio-video a herní adaptéry, síťové adaptéry, modemy, tiskárny, PCMCIA adaptéry, virtuální WMware zařízení, infraport, mobilní telefony, biometrická zařízení, harddisky, CD-ROM, diskety, atd. Využít ho mohou i IT správci ve firmách, protože může být centrálně spravován. Velmi vítanou funkcí může být i možnost logovat veškeré události.

 • Program stahujte ze Slunečnice na této adrese (35,5 MB).
 • DriveLock

  Diktáty Holubec 1.0 – shareware
  Firma Tomáš Holubec, tvůrce a dodavatel výukového software, přišla na trh s novým produktem. Tím je program Diktáty Holubec. Jak je již z názvu patrné, vznikl pro potřeby naučit děti (ale nejen je) správnému pravopisu českého jazyka. Program se skládá z řady cvičení, na kterých si vaše děti procvičí pravopis. Navíc obsahuje i modul pro zkoušení. Všechny diktáty jsou v programu seřazeny podle témat do kapitol a podkapitol. Kapitoly společně vytvářejí stromovitou strukturu, kterou vidíte v levé části úvodního okna programu. Kliknutím na název kapitoly zobrazíte obsažené podkapitoly. Postupným zobrazováním (rozbalováním) podkapitol se dostanete až k jednotlivým diktátům. U procvičování je možné nastavit čas na vyřešení diktátu nebo celé kapitoly diktátů, po uplynutí časového limitu se cvičení automaticky ukončí a vyhodnotí. Řešení každého diktátu je převáděno na procenta, 100% = žádná chyba, pro získání známky je potřeba dosáhnout alespoň tolika procent, kolik je nastaveno na posuvnících v pravé dolní části okna. Pravopisné cvičení nebo i celé kapitoly si můžete také vytisknout na papír, což dává možnost procvičovat pravopis i jinde než u počítače.

 • Program stahujte ze Slunečnice na této adrese (794 KB).
 • Diktáty Holubec  Nejčtenější

  Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

  Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

  Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

  Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

  Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  Tipy pro Windows 10: nastavte výkon grafiky či rychlost stahování

  Tipy a triky pro Windows 10

  Nové Windows 10 umí měnit šířku datového pásma při stahování aktualizací a pomohou rychle zjistit, zda se právě...

  Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

  Ilustrační foto - relax

  Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

  Stáhněte si zdarma: hromadné nahrazení textu i strážce wi-fi

  Ilustrační foto

  Potřebujete-li změnit nějakou část textu v souboru, či ji jen vyhledat v několika desítkách souborů, potom použijte...

  HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
  HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

  Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.

  Najdete na iDNES.cz