Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dožeňte přes internet to, co jste při vánočním šílenství nestihli

aktualizováno 
Poradíme vám, kde si zdarma poslechnout koledy a stáhnout k nim texty. Nepřehlédněte ani návody na ruční výrobu dárků. Zajímavé jsou i rady, jak nakládat s kapříky (nikoliv však těmi od Ivánka).

Přestože je již Štědrý den, a vy jste nestihli nebo třeba zapomněli zařídit spoustu věcí, nepropadejte panice. Ještě hodně toho můžete během chvilky s pomocí internetu napravit a zachránit tak pohodu Vánoc.

Nechoďte s přáním na poštu

Neposlali jste přátelům nebo rodině vánoční přání? Žádný problém, ostatně kdo by ještě dnes využíval služeb pošty? E-mail má určitě už i vaše prababička a kdo nemá internet doma, pravděpodobně žije na nějaké jiné planetě, kde se Vánoce stejně asi ani neslaví.

Existuje mnoho internetových stránek, ze kterých můžete poslat vánoční přání hned teď. Například internetová aplikace na této adrese nabízí několik desítek různých pohlednic, ke kterým můžete připojit svůj osobní pozdrav adresátovi. Váš známý pak dostane e-mail s odkazem, po jehož otevření se mu zobrazí internetová stránka s přáním od vás.

Podobnou službu nabízí také web na této adrese nebo zde, kde kromě obrázků najdete i vtipné animace na vánoční téma.

Nejlepší dárek

Nestihli jste nakoupit všechny dárky? To vůbec nevadí, právě naopak. Stejně je nejlepší dárek takový, který pro obdarovaného vytvoříte sami vlastníma rukama. Mnoho inspirace vám může nabídnout například tento web. Pokud ale do štědrovečerní večeře nestihnete vyšít gobelín, uplést svetr nebo uháčkovat dečku, přemýšlejte dál.

Můžete ještě zvážit například výrobu unikátního šperku z korálků nebo drátků, s čímž vám poradí na tomto webu. A co někoho obdarovat třeba doma vyrobenou svíčkou? Jak na to se dozvíte například zde. Spoustu dobrých nápadů na dárky obsahuje také web jistého pořadu s loskutákem

vanoce

Zazpívejte si koledy

Koledy k Vánocům neodmyslitelně patří. Nemůžete-li po předvánočním úklidu najít CD s vašimi oblíbenými kousky, rozhodně si tím nenechte pokazit vánoční náladu – zazpívat si přece můžete i sami.

Texty nejznámějších koled najdete například na tomto webu, kde je řada koled k dispozici i ve formě streamovaného audia a můžete si je tedy přehrávat v přímo v internetovém prohlížeči. Hrajete-li na hudební nástroj, jistě oceníte texty koled s notovým zápisem a akordy, které najdete zde. Také zde jsou některé koledy přímo k přehrání.

Bohatý playlist koled najdete rovněž na stránkách věnovaných Vánocům na serveru iDNES.cz - zde. Poslech koled nabízí také speciální stránka Českého rozhlasu nebo pěvecký sbor Radia Praha. I finančníci jistě slaví vánoce, proto se nelze divit přítomnosti poměrně bohatého repertoáru koled na serveru Peníze.CZ (http://www.penize.cz/info/zpravy/zprava.asp?NewsID=736).
Nebydlíte-li na samotě, určitě předem dobře zvažte míru hlasového nasazení při zpěvu koled. Vaši sousedi třeba koledy příliš rádi nemají, případně si je raději poslechnou v podání dětského sboru a nedokáží ocenit váš pěvecký talent. 

vanoce

Co s kapříky

Vyčerpaní z rozesílání vánočních pozdravů, výroby dárků i zpěvu koled, a hlavně také díky celodennímu půstu, se již určitě nemůžete dočkat štědrovečerní večeře. Jenže, co si počít s kaprem, který ještě nic netušíc plave ve vaší vaně?

Velmi názorný návod na úpravu kapra najdete na webu Rybářského sdružení České republiky. Zda-li zvolíte tradiční řízky nebo raději něco speciálního se rozhodněte na základě vánočních receptů, které najdete například na této adrese nebo zde nebo zde nebo zde nebo třeba zde.

Náš poslední tip již letos nevyužijete, nicméně určitě je dobré vědět, že i vánoční kapry je možné koupit online, konkrétně na této adrese, kde si v objednávce kromě velikosti požadovaného kapříka specifikujete rovněž jeho úpravu (ve světě softwaru bychom asi řekli customizace).

Přejeme Vám hezké Vánoce a dostatek kapříků po celý příští rok.
Nejčtenější

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

Musk smazal Facebook firem Tesla a SpaceX. Vyzvali ho k tomu na Twitteru

Majitel firmy Tesla Elon Musk.

Elon Musk v pátek smazal oficiální stránky svých firem Tesla a SpaceX z Facebooku. Vedlo ho k tomu selhání uvedené...Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...

Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

„Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

Další z rubriky

Musk smazal Facebook firem Tesla a SpaceX. Vyzvali ho k tomu na Twitteru

Majitel firmy Tesla Elon Musk.

Elon Musk v pátek smazal oficiální stránky svých firem Tesla a SpaceX z Facebooku. Vedlo ho k tomu selhání uvedené...

Zuckerberg přiznal chybu, která škodila i v Česku. Slíbil nápravu

Mark Zuckerberg na Facebook Communities Summitu v Chicagu 2017

Šéf internetové společnosti Facebook Mark Zuckerberg přiznal, že jeho firma zklamala své uživatele a chybovala, když...

Forbes, Time i VanityFair. Apple koupil magazínový on-line servis

Aplikace Texture.

Aplikace obsahující přes dvě stovky magazínů přechází po akvizici pod Apple. Servis zahrnuje tituly jako People, Vogue,...

Najdete na iDNES.cz