Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Důvěryhodný archiv elektronických dokumentů (Invex 2004)

  16:23aktualizováno  16:23
Společnost PVT představuje tzv. důvěryhodný archiv elektronických dokumentů. Ten má zajistit jejich použitelnost a platnost i po letech od jejich vytvoření. Dokumenty mají být uloženy až v pěti časových úrovních.

Horkou novinku mezinárodního veletrhu Invex, přihlášenou i do soutěže o Křišťálový disk, představuje v Brně společnost PVT. Takzvaný důvěryhodný archiv elektronických dokumentů má zajistit jejich použitelnost a platnost i po mnoha letech od jejich vytvoření. Dokumenty mají být uloženy až v pěti časových úrovních. ČTK to dnes sdělil Kamil Miketa z mediálního zastoupení První certifikační autority.

Pro ukládání dat využívá archiv technologii zaručeného elektronického podpisu a časových razítek. "V případě vyzvednutí dokumentu získá uživatel potvrzení jeho pravosti," uvedl Miketa. Archivy mají využívat v blízké době ministerstva, banky i klíčové průmyslové podniky. Krátkodobá archivace dokumentů se počítá asi na jeden až tři roky, dlouhodobá i nad 20 let.

V rámci odborného doprovodného programu veletrhu s názvem ICT Fórum 2004 se zájemci dozví, jak bude vypadat financování oboru ve školách po roce 2005. Podle Vlastimila Bejčka z brněnského Centra vzdělávání a poradenství VUT je první úterní přednáška od 10:00 hodin v Kongresovém centru zaměřena na státní a informační politiku ve vzdělávání. Kromě této vládní koncepce se má jednat i o vzdělávání pedagogických pracovníků v letech 2005 až 2006 a o možnosti podávat rozvojové a pilotní projekty.

Pořadatelé Invexu letos připravili pro vystavovatele novinku v podobě virtuální nadstavby "e-Invex". Nová komunikační služba má prodloužit účast na klasickém veletrhu v podobě elektronické prezentace po celý rok, a to podle oborového zaměření i orientace na návštěvníky. Služba je zdarma s možností on-line úpravy. Exkluzivní průzkum mezi návštěvníky a vystavovateli připraví letos společnosti Factum Invenio a Sunnysoft. Cílem výzkumu bude zhodnotit úroveň veletrhu a získat inspiraci pro budoucí vývoj.

Autoři:


Nejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

Horký nápoj v horkém létě?

Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

Další z rubriky

Facebook koupil technologii, která změní podobu jeho živých videí

Facebook

Live videa jsou na Facebooku populární a největší sociální síť je chce vylepšit, aby srovnala krok s konkurencí....

Pojďte k nám za desítky milionů. Amazon lanaří youtubery pro svůj Twitch

Bitva technologických gigantů pokračuje.

„Switch to Twitch“ (pojďte na Twitch), nabízelo by se, že našeptává Amazon úspěšným youtuberům. Láká je na svou...

Slavný konspirační teoretik narazil. Blokují ho Facebook, Apple i YouTube

Alex Jones

Americký komentátor Alex Jones, známý svými pořady propagujícími konspirační teorie, možná přijde o část svého dosahu....

Najdete na iDNES.cz