Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Easy CDDA Extractor v4.02 - snadné grabování audio CD

  0:30aktualizováno  0:30
Easy CDDA Extractor je program, který zvládá opravdu lehce grabování zvukových CD. Navíc umožňuje soubory přímo kódovat do populárních formátu MP3 a WMA a nabízí další zajímavé doprovodné funkce včetně jazykové podpory češtiny a slovenština.
Digitální extrakce zvukových CD na pevný disk (grabování) je dnes hlavním zdrojem pro tvorbu komprimovaných zvukových souborů. K tomuto účelu vzniká celá řada programů, která se dnes již neomezují na samotné kopírování zvukových stop. Většina programů tohoto druhu dnes přebírá i funkci kodéru a umožňuje přímo vytvářet soubory MP3.

Nejinak je tomu u dosti rozšířeného a oblíbeného programu Easy CDDA Extractor z dílny Fina Jukky Poikolainena. Easy CDDA Extractor se nyní objevil ve verzi 4.02, která hlavně odstraňuje drobné chyby verze 4.0. Nová čtvrtá verze programu přinesla podporu dalších jazyků, nové pluginy, editor CD databáze, podporu formátu CD-Extra, vylepšený CD přehrávač a přepracované uživatelské rozhraní.

Řešení programového panelu je velmi intuitivní a rychle se v něm zorientuje i nový uživatel. Vložený kompakt můžete přehrávat pomocí zabudovaného CD přehrávače. Program podporuje načtení CD-Textu (text uložený přímo na CD) a podporuje i dnes standardní internetovou databázi CDDB. Údaje o CD můžete nejet z databáze načítat, ale v případě, že v ní své CD nenajdete, je lze do CDDB exportovat. Informace o CD a skladbách se ukládají do souboru Cdplayer.ini, který využívá program CD Player ve Windows. Údaje je možné upravovat a doplňovat v editoru CD databáze.

Při samotném grabování nedává program tolik možností nastavení jako jiné grabbery. V případě problémů při digitálním extrahování disků je možné snížit rychlost načítání nebo zaškrtnout v nastavení synchronizace sektorů. Easy CDDA Extractor podporuje většinu CD-ROM mechanik, seznam vyzkoušených zařízení naleznete na stránce http://www.poikosoft.com/cdda/help.html. Program umožňuje odstranit ze začátku a konce stop digitální ticho a výsledné soubory WAV mohou být automaticky normalizovány na stejnou úroveň hlasitosti.

Grabované skladby můžete přímo v Easy CDDA Extractoru kódovat do formátu MP3 a WMA (Window Media Audio). Program využívá zabudovaný MP3 kodér nebo nastavený externí kodér. Přímo na domovských stránkách si můžete stáhnout pluginy pro MP3 kodéry jako je LAME, GOGO, Fraunhofer, Blade. S freewarovým kodérem LAME, který se poslední dobou těší zasloužené popularitě, se z programu stává opravdu kvalitní a kompaktní řešení pro tvorbu MP3 souborů. Údaje o jednotlivých stopách CD se automaticky ukládají do ID3 tagu MP3 souborů, čímž si ušetříte pracné vypisování jednotlivých polí popisky.

Program zahrnuje i funkci samostatného kodéru a dekodéru. Součástí instalace je program Easy Audio File Converter, ve která můžete MP3 a WAV soubory převádět do formátu MP3, WAV a WMA.

Velmi potěšitelné je, že program má rozsáhlou jazykovou podporu. Na stránce http://www.poikosoft.com/cdda/download.html si můžete kromě programu stáhnout jazykové lokalizace, mezi kterými nechybí ani čeština a slovenština. Jazyk nainstalujete umístním jazykového souboru do instalačního adresáře programu.

Easy CDDA Extractor v4.02 je rychlý a kvalitní program. Neposkytuje tolik možností jako bezesporu nejlepší program tohoto druhu Audiograbber, ale k běžné potřebě program plně vyhovuje. Jeho sharewarovou verzi (Trial Version) si můžete stáhnout na domovských stránkách firmy. Zde najdete i odkazy na on-line registraci, která stojí třicet dolarů.

Výrobce: Poikosoft
Website: http://www.poikosoft.com/
Platforma: Windows 95/98/NT/2000
Demo: http://www.poikosoft.com/cdda/download.html
Cena: $30

Autor:


Témata: MP3, software, WAV

Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Napište BFF, abyste ukázali, jak jste důvěřiví. Po Facebooku se šíří hoax

Zkratka BFF na Facebooku sice zezelená, ale žádné zabezpečení tím neověříte,...

Po Facebooku se šíří další hoax. Tentokrát slibuje rychlé ověření zabezpečení účtu. Nabádá uživatele, aby pod příspěvek...Sklep v Říčanech vydává 600 let starou záhadu. Poklad ukrytý před Žižkou

Pražské groše z říčanského pokladu

Do toho hrnečku se vešly veškeré rodinné úspory. Proč je majitel do svého sklepa ukryl, nevíme jistě. Jisté ovšem je,...

Druhý den grilování: „EU změní Facebook po celém světě,“ říká Zuckerberg

Mark Zuckerberg vypovídá před sněmovním výborem (11. dubna)

Mark Zuckerberg i ve středu odpovídal na otázky amerických zákonodárců. Zopakoval, že přijímá svou osobní zodpovědnost...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Vychází nová verze Windows 10. Nastavte si, kdy se vám nainstaluje

Tipy a triky pro Windows 10

Microsoft během večera a noci na středu SELČ vydá novou verzi Windows 10. Pokud nechcete, aby se vám začala instalovat...

Při nahrávání v Snapchatu nemusíte držet tlačítko. Pokud víte, jak na to

Krok 9: Vraťte se na původní obrazovku. Na pravé straně se vám zobrazí šedé...

Majitelé iPhonů si mohou usnadnit pořizování videí na Snapchatu. Díky integrované funkci AssistiveTouch nemusí držet...

Instagram přináší funkci Focus. Vyrobí lepší portrét s rozostřeným pozadím

První dáma USA Melania Trumpová na prvním oficiálním portrétu, který Bílý dům...

Aktualizace Instagramu z minulého týdne přinesla funkci Focus. Ta napodobuje portrétové fotky nejnovějších mobilů díky...

Volkswagen Golf 1.2 TSI 2012 ·...
Volkswagen Golf 1.2 TSI 2012 ·...

r.v. 2012, naj. 62 190 km, benzín
197 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz