Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Easy CDDA Extractor v4.02 - snadné grabování audio CD

  0:30aktualizováno  0:30
Easy CDDA Extractor je program, který zvládá opravdu lehce grabování zvukových CD. Navíc umožňuje soubory přímo kódovat do populárních formátu MP3 a WMA a nabízí další zajímavé doprovodné funkce včetně jazykové podpory češtiny a slovenština.
Digitální extrakce zvukových CD na pevný disk (grabování) je dnes hlavním zdrojem pro tvorbu komprimovaných zvukových souborů. K tomuto účelu vzniká celá řada programů, která se dnes již neomezují na samotné kopírování zvukových stop. Většina programů tohoto druhu dnes přebírá i funkci kodéru a umožňuje přímo vytvářet soubory MP3.

Nejinak je tomu u dosti rozšířeného a oblíbeného programu Easy CDDA Extractor z dílny Fina Jukky Poikolainena. Easy CDDA Extractor se nyní objevil ve verzi 4.02, která hlavně odstraňuje drobné chyby verze 4.0. Nová čtvrtá verze programu přinesla podporu dalších jazyků, nové pluginy, editor CD databáze, podporu formátu CD-Extra, vylepšený CD přehrávač a přepracované uživatelské rozhraní.

Řešení programového panelu je velmi intuitivní a rychle se v něm zorientuje i nový uživatel. Vložený kompakt můžete přehrávat pomocí zabudovaného CD přehrávače. Program podporuje načtení CD-Textu (text uložený přímo na CD) a podporuje i dnes standardní internetovou databázi CDDB. Údaje o CD můžete nejet z databáze načítat, ale v případě, že v ní své CD nenajdete, je lze do CDDB exportovat. Informace o CD a skladbách se ukládají do souboru Cdplayer.ini, který využívá program CD Player ve Windows. Údaje je možné upravovat a doplňovat v editoru CD databáze.

Při samotném grabování nedává program tolik možností nastavení jako jiné grabbery. V případě problémů při digitálním extrahování disků je možné snížit rychlost načítání nebo zaškrtnout v nastavení synchronizace sektorů. Easy CDDA Extractor podporuje většinu CD-ROM mechanik, seznam vyzkoušených zařízení naleznete na stránce http://www.poikosoft.com/cdda/help.html. Program umožňuje odstranit ze začátku a konce stop digitální ticho a výsledné soubory WAV mohou být automaticky normalizovány na stejnou úroveň hlasitosti.

Grabované skladby můžete přímo v Easy CDDA Extractoru kódovat do formátu MP3 a WMA (Window Media Audio). Program využívá zabudovaný MP3 kodér nebo nastavený externí kodér. Přímo na domovských stránkách si můžete stáhnout pluginy pro MP3 kodéry jako je LAME, GOGO, Fraunhofer, Blade. S freewarovým kodérem LAME, který se poslední dobou těší zasloužené popularitě, se z programu stává opravdu kvalitní a kompaktní řešení pro tvorbu MP3 souborů. Údaje o jednotlivých stopách CD se automaticky ukládají do ID3 tagu MP3 souborů, čímž si ušetříte pracné vypisování jednotlivých polí popisky.

Program zahrnuje i funkci samostatného kodéru a dekodéru. Součástí instalace je program Easy Audio File Converter, ve která můžete MP3 a WAV soubory převádět do formátu MP3, WAV a WMA.

Velmi potěšitelné je, že program má rozsáhlou jazykovou podporu. Na stránce http://www.poikosoft.com/cdda/download.html si můžete kromě programu stáhnout jazykové lokalizace, mezi kterými nechybí ani čeština a slovenština. Jazyk nainstalujete umístním jazykového souboru do instalačního adresáře programu.

Easy CDDA Extractor v4.02 je rychlý a kvalitní program. Neposkytuje tolik možností jako bezesporu nejlepší program tohoto druhu Audiograbber, ale k běžné potřebě program plně vyhovuje. Jeho sharewarovou verzi (Trial Version) si můžete stáhnout na domovských stránkách firmy. Zde najdete i odkazy na on-line registraci, která stojí třicet dolarů.

Výrobce: Poikosoft
Website: http://www.poikosoft.com/
Platforma: Windows 95/98/NT/2000
Demo: http://www.poikosoft.com/cdda/download.html
Cena: $30

Autor:


Témata: MP3, software, WAV

Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

Ivan Kuckir, autor programu Photopea.com

Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne...

Další z rubriky

Pozice Windows se v Microsoftu mění. Firma chystá reorganizaci

Viceprezident Microsoftu Terry Myerson na tiskové konferenci

Microsoft se chystá po říjnovém uvedení další velké aktualizace Windows změnit tým, který se o tento operační systém...

Fotomontáže jako nikdy dřív: Adobe se chlubí novou automatickou retuší

Adobe se pochlubil novými možnostmi filtru content-aware fill (automatické...

Adobe se pochlubil novými možnostmi automatického doplnění s ohledem na obsah. Do Adobe Photoshop CC by mělo dorazit v...

Stáhněte si zdarma: e-mailový oznamovač s otevíráním poštovní schránky

Ilustrační foto - e-mail

Howard E-Mail Notifier schováte v informační části hlavní lišty a vždy když přijde e-mail, dá o tom vědět. Pro...

Najdete na iDNES.cz