Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Elektronický adventní věnec se vám v počítači sám zapálí

aktualizováno 
Stáhněte si univerzální program pro prohlížení fotografií, poslouchání hudby a sledování videa a nástroj pro vytváření fotografických alb ve flashi. Máme pro vás i adventní věnec, který budete mít každý den na očích. Nepropásněte také encyklopedii vesmíru.

Adventní věnec | foto: Profimedia.cz

Fresh View 7.3 – freeware
Znáte to jistě velmi dobře sami. Chcete-li si prohlédnout fotografii či obrázek, musíte spustit grafický prohlížeč. Přijde vám písnička, tak zase musíte spustit hudební přehrávač. Stáhnete si videoklip a teď hledáte, v čem ho otevřít. Pro každý typ souboru abyste tedy hledali jiný program. Nechcete raději jeden na všechny?

Fresh View je totiž snadno použitelný prohlížeč obrázků, hudby, videa, prostě multimediální přehrávač, který podporuje celou řadu populárních formátů. Mezi podporované soubory patří – bmp, wmf, emf, jpg, gif, png, tif, .psd, wav, mp3, mid, ogg, aif, avi, m1v, mp2, mp2v, mpe, mpeg, mpv2, ico), cur a ještě mnohem více. Úplný výčet naleznete na stránkách programu. Avšak nejenže je umí spouštět, zobrazovat a přehrávat, ale také díky němu můžete provádět jejich organizaci, vytvářet prezentace, obrázek nastavit jako tapetu na plochu Windows, anebo vytvářet obrazové HTML galerie. Projekt si můžete připravit vložením souboru do tzv. koše a dodělat ho kdykoliv později. Mezi další vlastnosti patří podpora EXIF a IPTC či možnost přizpůsobit si vzhled a chování programu atd.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,2 MB).

  Fortop Album Creator

  Fortop Album Creator 1.3 – shareware
  Hledáte-li možnost, jak fotografie z oslavy narozenin, akce či jiného zážitku vložit do elektronického alba, máme pro vás novou možnost. Díky čínskému programu Fortop Album Creator vytvoříte nejen hezké album s fotografiemi, ale navíc toto bude flashové, takže ho lze umístit na internetové stránky a bez problémů si ho bude moci prohlédnout kdokoliv s internetovým prohlížečem a instalovaným flash přehrávačem.

  Rychle a jednoduše vytvoříte působivá fotografická alba, která mohou být ve formátu flash, anebo jako samospustitelný soubor s koncovkou EXE. Nabízí na 30 galerijních šablon s možností vybrat přechody (či je nechat náhodně vybrat), přidat hudební doprovod či další zvuky. Nechybí ani možnost přidat popisky k fotografiím. Pracovat lze i s EXIF informacemi (ty se mohou v galerii zobrazovat), nastavit zvětšování fotografií, aktivovat vyhledávání podle klíčových slov atd. Přidat lze i osobní poznámky a dokonce vytvořit osobní deník s fotografiemi. Jiné funkce umožňují natáčet obrázky podle EXIFu, přizpůsobení HTML šablony pro on-line verzi a ještě více.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (9,9 MB).
  Fresh View


  Advent 1.6 – freeware

  A protože Vánoce jsou již pomalu za dveřmi, zpestříme tento výběr prográmků jedním netradičním. Slovo advent znamená v latině příchod. Letošní první adventní neděle připadá na 2. 12. 2007. Štědrý den je hned v pondělí po čtvrté adventní neděli. Pokud zapalujete svíčky na adventním věnci, můžete zkusit i jeho elektronickou verzi pro PC.

  Po stažení a instalaci programu Advent se na pracovní ploše zobrazí věnec se čtyřmi svíčkami. Umístit lze kamkoliv na plochu – stačí ho pomocí myši uchopit a táhnout. Kliknete-li na něj pravým tlačítkem myši, tak se zobrazí dialogové okno. Zde můžete program ukončit, poslat na něj tip kamarádovi, nastavit, zda má být stále zobrazen nad všemi okny a zda se má automaticky spouštět se systémem Windows. Jakmile nastane první adventní neděle, zapálí se první svíčka a hoří (animovaně) do té doby, než je druhá adventní neděle atd. Svíčky samozřejmě nejsou nekonečné a tak se postupně zmenšují - ubývá vosk.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (646 KB).
  Advent


  Encyklopédia vesmíru 3.0 – freeware

  Ze Slovenska pochází multimediální encyklopedie vesmíru, která poskytuje zajímavé informace o nekonečném vesmíru. Podle slov autora by mohla zaujmout i lidi, kteří vesmírem fascinováni nejsou. Jim totiž poskytne množství užitečných informací.

  Encyklopedie obsahuje 100 různých textů, 150 obrázků a 10 vědomostních testů. Informace jsou přehledně rozděleny do sedmi kapitol – kosmický prostor, hvězdy, sluneční soustavu, planety, osobnosti, techniku a historii. K vyhledávání slouží index, který obsahuje seznam všech textů zařazených podle abecedy. Program nevyžaduje instalaci.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (15 MB).
  Encyklopédia vesmíru


 • Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Tímto typem pistole Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

  Horký nápoj v horkém létě?

  Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

  Připravte se na pád cen SSD disků. Mohou zlevnit na třetinu

  SSD disky jsou stále levnější

  Podle firmy Objective Analysis je na trhu tak velký převis nabídky NAND pamětí, které slouží k výrobě SSD disků, že...

  Proč ruský tank narazil do domu v Liberci, už se nedozvíme. Zabil dva lidi

  Sovětský tank narazil do podloubí domu na náměstí v Liberci. Přímo pod troskami...

  Tu fotografii zná asi každý. Ruský tank naráží do podloubí na náměstí v Liberci. Lidé v panice prchají, ostatní...

  Další z rubriky

  S aplikací poznáte každou kytku a poznámkový blok uloží i hesla

  Užitečné programy pro tablet vám mohou pomoci i udělat radost.

  Na cestách se vám může hodit například atlas rostlin i poznámkový blok. A nechybí třeba ani ekvalizér zvuku v efektním...

  Co není pro každého. Jak udělat vybrané soubory neviditelnými

  Ilustrační foto - počítač

  Schovat ve Windows data tak, aby nebyla viditelná, je otázkou chvilky. Stačí vám k tomu jen správný program. Vyberte si.

  Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

  Ilustrační foto - bezpečnost

  Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

  Najdete na iDNES.cz