Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Elektronický adventní věnec se vám v počítači sám zapálí

aktualizováno 
Stáhněte si univerzální program pro prohlížení fotografií, poslouchání hudby a sledování videa a nástroj pro vytváření fotografických alb ve flashi. Máme pro vás i adventní věnec, který budete mít každý den na očích. Nepropásněte také encyklopedii vesmíru.

Adventní věnec | foto: Profimedia.cz

Fresh View 7.3 – freeware
Znáte to jistě velmi dobře sami. Chcete-li si prohlédnout fotografii či obrázek, musíte spustit grafický prohlížeč. Přijde vám písnička, tak zase musíte spustit hudební přehrávač. Stáhnete si videoklip a teď hledáte, v čem ho otevřít. Pro každý typ souboru abyste tedy hledali jiný program. Nechcete raději jeden na všechny?

Fresh View je totiž snadno použitelný prohlížeč obrázků, hudby, videa, prostě multimediální přehrávač, který podporuje celou řadu populárních formátů. Mezi podporované soubory patří – bmp, wmf, emf, jpg, gif, png, tif, .psd, wav, mp3, mid, ogg, aif, avi, m1v, mp2, mp2v, mpe, mpeg, mpv2, ico), cur a ještě mnohem více. Úplný výčet naleznete na stránkách programu. Avšak nejenže je umí spouštět, zobrazovat a přehrávat, ale také díky němu můžete provádět jejich organizaci, vytvářet prezentace, obrázek nastavit jako tapetu na plochu Windows, anebo vytvářet obrazové HTML galerie. Projekt si můžete připravit vložením souboru do tzv. koše a dodělat ho kdykoliv později. Mezi další vlastnosti patří podpora EXIF a IPTC či možnost přizpůsobit si vzhled a chování programu atd.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,2 MB).

  Fortop Album Creator

  Fortop Album Creator 1.3 – shareware
  Hledáte-li možnost, jak fotografie z oslavy narozenin, akce či jiného zážitku vložit do elektronického alba, máme pro vás novou možnost. Díky čínskému programu Fortop Album Creator vytvoříte nejen hezké album s fotografiemi, ale navíc toto bude flashové, takže ho lze umístit na internetové stránky a bez problémů si ho bude moci prohlédnout kdokoliv s internetovým prohlížečem a instalovaným flash přehrávačem.

  Rychle a jednoduše vytvoříte působivá fotografická alba, která mohou být ve formátu flash, anebo jako samospustitelný soubor s koncovkou EXE. Nabízí na 30 galerijních šablon s možností vybrat přechody (či je nechat náhodně vybrat), přidat hudební doprovod či další zvuky. Nechybí ani možnost přidat popisky k fotografiím. Pracovat lze i s EXIF informacemi (ty se mohou v galerii zobrazovat), nastavit zvětšování fotografií, aktivovat vyhledávání podle klíčových slov atd. Přidat lze i osobní poznámky a dokonce vytvořit osobní deník s fotografiemi. Jiné funkce umožňují natáčet obrázky podle EXIFu, přizpůsobení HTML šablony pro on-line verzi a ještě více.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (9,9 MB).
  Fresh View


  Advent 1.6 – freeware

  A protože Vánoce jsou již pomalu za dveřmi, zpestříme tento výběr prográmků jedním netradičním. Slovo advent znamená v latině příchod. Letošní první adventní neděle připadá na 2. 12. 2007. Štědrý den je hned v pondělí po čtvrté adventní neděli. Pokud zapalujete svíčky na adventním věnci, můžete zkusit i jeho elektronickou verzi pro PC.

  Po stažení a instalaci programu Advent se na pracovní ploše zobrazí věnec se čtyřmi svíčkami. Umístit lze kamkoliv na plochu – stačí ho pomocí myši uchopit a táhnout. Kliknete-li na něj pravým tlačítkem myši, tak se zobrazí dialogové okno. Zde můžete program ukončit, poslat na něj tip kamarádovi, nastavit, zda má být stále zobrazen nad všemi okny a zda se má automaticky spouštět se systémem Windows. Jakmile nastane první adventní neděle, zapálí se první svíčka a hoří (animovaně) do té doby, než je druhá adventní neděle atd. Svíčky samozřejmě nejsou nekonečné a tak se postupně zmenšují - ubývá vosk.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (646 KB).
  Advent


  Encyklopédia vesmíru 3.0 – freeware

  Ze Slovenska pochází multimediální encyklopedie vesmíru, která poskytuje zajímavé informace o nekonečném vesmíru. Podle slov autora by mohla zaujmout i lidi, kteří vesmírem fascinováni nejsou. Jim totiž poskytne množství užitečných informací.

  Encyklopedie obsahuje 100 různých textů, 150 obrázků a 10 vědomostních testů. Informace jsou přehledně rozděleny do sedmi kapitol – kosmický prostor, hvězdy, sluneční soustavu, planety, osobnosti, techniku a historii. K vyhledávání slouží index, který obsahuje seznam všech textů zařazených podle abecedy. Program nevyžaduje instalaci.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (15 MB).
  Encyklopédia vesmíru • Nejčtenější

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

  Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

  Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...

  Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

  Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

  „Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

  Další z rubriky

  Evropská ochrana autorských práv by poškodila programátory, varuje Github

  Fiktivní ukázka toho, jak by podle Githubu mohla vypadat ochrana copyrightu

  Pokud by EU nařídila filtrování obsahu při jeho nahrávání, mohlo by to ohrozit programátory a zpomalit vývoj projektů,...

  Stáhněte si zdarma: Pořady tuzemských TV, i když nejste on-line

  Ilustrační foto

  Stahovač FreeRapid Downloader stáhne soubory z různých míst i streamované videa z YouTube, ČT, TV Prima, Nova apod....

  Umělá inteligence Googlu slouží v armádě a ne všem se to líbí

  Bezpilotní letoun RQ-4 Global Hawk

  Umělou inteligenci společnosti Google využívá americká armáda v rámci jednoho projektu u bezpilotních letadel.

  Najdete na iDNES.cz