eMatrix - B2B eObchod po česku

aktualizováno 
eMatrix - elektronický systém pro obchodování mezi firmami B2B prostřednictvím Internetu - zahájil provoz v České republice
eMatrix (www.ematrix.cz) oznámil zahájení provozu elektronického systému, který umožňuje B2B obchodování s produkty informačních technologií prostřednictvím Internetu. Jedná se o mezinárodní projekt, který má za cíl vytvořit největší nezávislé tržiště s IT produkty ve střední a východní Evropě. Systém eMatrix je již v provozu v Rusku a na Slovensku, jeho spuštění v dalších zemích se připravuje.

Systém eMatrix je zaměřen na skutečné B2B obchodování s IT produkty. Stranu prodávajících tvoří významní tuzemští distributoři nebo výrobci. Nakupujícími jsou dealeři, reselleři, systémoví integrátoři a subjekty, pro které je oblast informačních technologií hlavní oblastí podnikání.

Systém eMatrix zvyšuje efektivitu při nákupu a prodeji zboží - díky nabídce a poptávce produktů ze strany dodavatelů a odběratelů koncentrované na jednom místě. Uživatelé získávají okamžitý přehled o zajímavých nabídkách na trhu a mohou pružně reagovat na aktuální situaci. Dodavatelům eMatrix přináší možnost rozšíření distribučních kanálů při nižších vynaložených nákladech. Odběratelé mají možnost přístupu k nejvýhodnějším nabídkám na trhu a mají také možnost sami definovat vlastní podmínky nákupu.

Obchodování mezi firmami na Internetu (business to business) je v USA a v západní Evropě novým rychle rostoucím způsobem obchodování se zbožím a službami. Celkový objem obchodů typu B2B by se měl v roce 2003 v České republice pohybovat kolem 8 mld. Kč (studie Price Waterhouse Coopers).

Systém eMatrix není jen obchodním systémem, který nabízí určité zboží, ale pro uživatele jsou připraveny také aktuální informace o produktech a novinky ze světa IT. Zpravodajskou část serveru zajišťuje firma Computer Press.

"Naším cílem je, aby se systém eMatrix stal nezávislým prodejním místem, které bude představovat etalon trhu informačních technologií a stane se nástrojem, který dodavatelům i odběratelům přinese konkurenční výhodu a umožní plně využít přínosů, jež B2B obchodování nabízí," řekl Petr Bříza, ředitel eMatrix.cz.

Systém eMatrix nabízí uživatelům především tyto přínosy:

Úspora času - čas, který je třeba na zadání požadavku a realizaci transakce, je neporovnatelně nižší než čas, který strávíte tradičním obchodním jednáním při zajišťování odběratele nebo dodavatele.
Úspora peněz - bez ohledu na to, zda prodáváte nebo nakupujete, se obchody uskutečňují za momentálně nejvýhodnějších podmínek pro obě strany.
Kontrola obchodního procesu - je možné zadávat požadavky a sledovat jejich realizaci. Stejně jako na burze máte možnost sledovat průběh obchodování a včas reagovat.
Bezpečnost - systém podporuje korektní obchodní vztahy a přispívá ke zviditelnění neseriozních partnerů.
Aktuální informace ze světa IT - sledování novinek z oboru a informací o nových produktech a službách je důležitým předpokladem pro správná obchodní rozhodnutí.

"eMatrix pracuje na osvědčených technologiích používaných v oblasti elektronického obchodování. Hardware dodala firma Hewlett-Packard a aplikace eMatrix běží na operačním systému Solaris od společnosti Sun Microsystems. Server je fyzicky umístěn a připojen k vysokorychlostní páteřní síti rychlostí 100Mbps v prostorách společnosti Contactel. Vlastní systém eMatrix vytvořil zkušený mezinárodní tým programátorů se sídlem v Moskvě. Jde o univerzální řešení, které se může rychle rozšířit do dalších zemí." oznámil Libor Švec, obchodní ředitel eMatrix.cz.

O společnosti eMatrix:
Společnost eMatrix.cz byla založena na začátku roku 2001 s cílem provozovat elektronický obchodní systém eMatrix v České Republice. Vedení společnosti tvoří lidé se zkušenostmi z oblasti marketingu, distribuce a e-commerce B2C, B2B na Internetu. Jsou to ředitel Petr Bříza, obchodní ředitel Libor Švec a marketingový ředitel Zdeněk Urban. Systém eMatrix je provozován ve spolupráci s firmou i-applications.cz, která v České republice zajišťuje správu a dozor aplikace, včetně serverů, na kterých je aplikace umístěna.

Hlavní partneři projektu eMatrix.cz jsou:
Firma Hewlett-Packard - dodavatel HW infrastruktury a serverů.
Firma Contactel - poskytovatel vysokorychlostního připojení k internetu.
Firma Computer Press - poskytovatel informačního obsahu zpravodajské části serveru a mediální partner.
Firma i-applications.cz - poskytovatel služeb správy a dozoru aplikace, včetně serverů, na kterých je aplikace umístěna.

Kontaktní osoba:
Libor Švec, obchodní ředitel
eMatrix.cz, Lidická 40, 602 00 Brno
Tel./Fax: +420 5 4521 3839
GSM: +420 603 982 233
e-mail: libor_svec@ematrix.cz
www.ematrix.cz
Autor:


Nejčtenější

Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

Mučení a vraždu novináře prý nahrály hodinky Apple. Nejspíš to bylo jinak

Apple Watch 2

Údajná vražda opozičního saúdskoarabského novináře Džamála Chášakdžího na konzulátu v Turecku vyvolává mezinárodní...Ve věku 65 let zemřel na rakovinu Paul Allen, s Gatesem založil Microsoft

Paul Allen na snímku z prosince 2017.

Ve věku 65 letech zemřel v pondělí spoluzakladatel firmy Microsoft Paul Allen. Miliardář, filantrop a hledač lodních...

Návrat „imperialistického brouka“? Výzkumný program USA vzbudil obavy

Program „Hmyzí spojenci“ má změnit škůdce v pomocníky v zemědělství.

Skupina vědců v časopise Science varuje před možným zneužitím amerického výzkumného programu, který vyvíjí zcela nový...

Grafika snů: podrobné srovnání RTX 2080 s GTX 1080Ti

Porovnání grafických karet s čipem Nvidia GeForce RTX 2080 a GTX 1080Ti (vpravo)

Porovnali jsme novou grafickou kartu RTX 2080 s předchozí špičkou GTX 1080Ti. Výsledky jsou zajímavé a ačkoli v mnoha...

Další z rubriky

Nejlepší notebook pro Windows? Neokoukaný Surface Book 2 funguje výborně

Microsoft Surface Book 2

Microsoft si i na českém trhu drží dominantní postavení mezi desktopovými operačními systémy, ale jeho notebooky jsou...

Ideální notebook pro děti uhlobaronů. 15" stroj váží jen 990 gramů

Acer Swift 5

Není tomu tak dávno, kdy do kategorie „lehký 15“ notebook“ spadaly modely vážící jen lehce pod dva kilogramy. Acer na...

Nejhebčí touchpad a lehoučký 15,6" notebook. Acer představil novinky

Acer Swift 5

Notebook o velikosti 15,6" s hmotností méně než 1 kg, výkonný chromebook s heboučkým skleněným touchpadem a 10" tablet...

Advantage Consulting, s.r.o.
VÝVOJÁŘ ELEKTRO

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 KčNajdete na iDNES.cz