Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Emgeton Meizu X6: Černo-stříbrný elegán za dobrou cenu

aktualizováno 
Společnost Emgeton je jistě známá mnohým posluchačům hudby a majitelům MP3 přehrávačů. Na trhu se objevuje další z řady výrobků Meizu, které Emgeton distribuuje již několik měsíců. Emgeton Meizu X6 nabízí velkou porci funkcí zabalenou do kvalitního designového provedení, navíc s dobrou cenou.

Jak je již dobrým zvykem, Emgeton se o své přehrávače vždy uměl skvěle postarat. Ani Meizu X6 není výjimkou. Přístroj se dodává v pevné krabici, přičemž doplňky a příslušenství se nacházejí v dolním prostoru a přehrávač, uložený ještě v umělohmotném krytu, vyčnívá na horní straně. Balení obsahuje mimo přehrávače sluchátka, nabíječku, USB kabel, USB konektor, dále pak pouzdro, line-in kabel, ochranný sáček, přívěšek na krk, CD se softwarem a manuál.

Nejen pěkný design

Meizu X6 vypadá na první pohled skvěle.  Ovšem - není všechno zlato, co se třpytí. Přehrávač je vyroben z kovu (zadní a boční část) a z plastu (předek). Na tom by nebylo nic špatného, protože i většina dražších přehrávačů používá tuto kombinaci. Ale doslova jako trn v oku působí krytka USB konektoru, která je vyvedena v bílé umělé hmotě a naprosto nehezky vyčnívá. Škoda, nebýt tohoto prohřešku, designu přehrávače by nebylo co vytknout.

Po stisknutí prostředního tlačítka na boku přehrávače se rozsvítí OLED displej s rozlišením 128 x 64 bodů. Celkové rozměry přehrávače jsou 63.3 x 27.3 x 15 mm. Přehrávač tak díky své velikost může pohodlně viset na krku, není také problém dát jej do náprsní kapsy.

Na přední straně se kromě displeje nachází i joystick a mikrofon, zbytek ovládacích tlačítek je na vršku, výstup na sluchátka a line-in na levém boku, hold a reset pak na zadní straně. 

Ovládání je příjemné, ale nedokonalé

Dnes již standardní ovládacím prvkem mnoha přehrávačů je čtyřsměrný joystick, který kromě listování slouží i jako potvrzovací tlačítko. Po jeho stisknutí vyjede menu s mnoha položkami a funkcemi, ale o tom až později. Při delším stisknutí se dostanete do výběru hudebních adresářů, který je proveden pomocí stromové struktury. Jedinou nevýhodou jsou pomalejší reakce celého přehrávače.

Obyčejné funkce, které potěší

Emgeton Meizu X6 svou cenou spadá spíše do low-end kategorie, avšak díky velkému množství funkcí a kvalitnímu přehrávání může s klidem konkurovat mnohým soupeřům ze střední třídy.

Testovaný přehrávač neměl žádné problémy při přehrávání MP3 formátu do 384 kbps, WMA do 192 kbps a samozřejmě i WAW. Mezi další klasické funkce patří FM rádio disponující pamětí až na 50 uložených stanic. Není problém nahrávat z rádia, pořízená nahrávka je velice kvalitní a doba záznamu omezená jen volným místem v paměti. Můžete si samozřejmě nastavit kvalitu záznamu, X6 podporuje až 128 kbps. To samé platí i o nahrávání z externího zdroje či diktafonu. Přehrávač kóduje záznam rovnou do formátu MP3.

Další kapitolou je ekvalizér a  funkce pro kvalitní poslech. Mimo ručního nastavení ekvalizační křivky je možné zvolit několik přednastavených žánrů, mezi které patří rock, jazz, pop, classic, true bass a wow. Tady se zajistě sluší poznamenat, že přehrávání se dá srovnat s dražšími přehrávači. Rozšiřující funkce SRS přidává k poslechu například prostorový efekt.

Další funkce, dorozumívání s PC a výdrž

V menu se dá změnit velká porce různých nastavení, nedílnou součástí jsou hodiny, u kterých lze určit 12- či 24hodinový formát. V sekci „display“ se nacházejí takové drobnosti, jako je výběr jazyka, nastavení kontrastu, rychlost scrollování... Nechybí ani funkce „sleep“, zapnutí spořiče displeje nebo automatické vypnutí či zapnutí podsvětlení joysticku.

Emgeton komunikuje s PC pomocí rychlého USB 2.0, tudíž se nemusíte obávat zbytečné ztráty času, kopírování i velkého objemu dat proběhne za několika málo minut. Z praxe vyplývá, že za jednu minutu se přenese okolo 100 MB souborů. Samozřejmostí je, že mimo přehrávání se Meizu dá využít také jako přenosný disk.

Zabudovaná lithium-polymerová baterie dokáže podle výrobce udržet přístroj v provozu okolo 12 hodin, což můžeme s klidem potvrdit. Přehrávač se nabíjí pomocí přiložené nabíječky. Ovšem pozor - pokud bude nabíječka připojena do přehrávače i do sítě a stále se nebude nic dít, vězte, že musíte nejdřív uzamknout přehrávač pomocí tlačítka lock.

Verdikt

Emgeton přinesl na svět nový kvalitní přehrávač, za který se nemusí vůbec stydět. Kvalitní OLED display, veškeré důležité funkce funkce, výborné přehrávání a pěkný design udělají radost opravdu každému. Jediná výtka směřuje k trochu pomalejším reakcím, které ve výsledku kazí dobrý dojem.

Proč ho koupit?
Kvalitní dílenské provedení, dobré přehrávání, přijatelná cena

Proč ho nekoupit?
Pomalejší reakce

Kdy?
Již v prodeji

Za kolik?
3590,- za 512 MB, 4790,- za 1 GB

Autor:


Nejčtenější

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

V noci se dívejte na nebe. Perseidy předvedou pravidelnou podívanou

Perseidy (Irsko, 7. srpna 2009)

Ani letos nás prach z komety Swift-Tuttle nemine a zájemci, kteří vydrží dlouho do noci, se tak mohou těšit na...

Další z rubriky

Levný reproduktor z Ikea je výborný, tradiční konkurence má problém

Nývlt Václav: Ikea Eneby 30

Jedno kolečko, jedna dioda a žádný displej. Severský minimalismus vede i u netradiční novinky z produkce švédské...

Legendární Technics se vrací. Skvěle vypadá a z mnoha zdrojů dobře hraje

Technics Ottava f SC-C70

Mikrosystém nedávno znovuzrozené značky Technics potěší širokým výběrem hudebních zdrojů a velmi dobrým zvukem....

„Zatím bez komentáře. Možná brzy.“ Koss chystá bezdrátová Porta Pro

Koss Porta Pro Wireless

Po čtyřiatřiceti letech výroby se sluchátka Koss Porta Pro dočkají poměrně nečekané inovace. Přijdou o kabel a k...

Najdete na iDNES.cz