Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Explorer konečně dostal použitelného správce pro stahování dat

aktualizováno 
Tentokrát jsme pro vás připravili výborný doplněk pro IE, YouTube uploader vašich videí, utilitku, která z PC vytvoří file server a nechybí ani něco pro příznivce serveru Albumfotek.cz.

Microsoft Internet Explorer

Enterra Download Manager – freeware
Uživatelé internetového prohlížeče Internet Explorer se ani po vydání nové, již sedmé verze nedočkali dokonalého správce stahování. Konkurenční browsery pokročilé správce pro stahování používají již řadu verzí, ale Microsoft tuto funkci zatím trochu opomíjí. Vaše modlitby sice nevyslyšel, ale naštěstí jsou tu i jiní programátoři, kteří nelenili a manažera stahování vytvořili.

Nejde o žádnou inovovanou verzi IE 7, ale spíše o jakýsi doplněk pro tento browser. Přidá do něj novou funkci a vy tak konečně můžete využít pozastavení stahování či jeho obnovení atd. Nechybí ani stahování více souborů najednou, ukazatel aktuálního stavu, zvukové efekty či statistiky přenosů. Po instalaci doplňku se objeví ve spodní polovině okna IE, ale kdykoliv ho lze tlačítkem na hlavní liště skrýt.

 • Stahujte na této adrese (803 KB).

  Enterra Download Manager

  YouTube Uploader 1.4 – freeware
  Řádíte často na YouTube? Nemůžete bez tohoto video serveru být ani chvilku a rádi na něj ukládáte svá videa? Že vám pro upload videií nevyhovuje webové rozhraní služby? Tak využijte software, který vám nabídne více komfortu.

  Jmenuje se YouTube Uploader a je zcela zdarma. Vše přitom vypadá jako ve webovém formuláři. Po instalaci se přihlásíte ke svému YouTube účtu a můžete začít video nahrávat. Vyberte ho, vyplňte jeho název, popis a tagy. Budete–li chtít, můžete své video i upravit. Tlačítkem Trim video se totiž přepnete do jednoduchého video editoru, kde lze klip sestříhat. Tlačítkem Next se přesunete k dalšímu kroku a tím je zařazení videa do některé z kategorií. Poté již video odešlete na server, automaticky dojde k jeho zveřejnění a vy obdržíte prostřednictvím programu jeho URL link.

 • Stahujte na této adrese (4,7 MB).
  YouTube Uploader


  HFS - HTTP File Server 2.2 – freeware

  Nyní by měli zbystřit ti z vás, kteří by rádi publikovali svá data na internetu, ale nechtějí si zakládat vlastní web server, či zřizovat nějaký web hosting. Je–li váš počítač připojen přímo k internetu a má vlastní veřejnou IP adresu, máme pro vás jednoduchý program, který vám to může splnit.

  HFS - HTTP File Server je totiž skvělý file server, tedy server pro sdílení souborů. Po jeho instalaci – a povolení, že se může přidat do kontextového menu Windows – máte prostřednictvím pravého tlačítka myši k dispozici funkci, zda konkrétní soubor chcete uveřejnit na internetu či nikoliv. Takto si jednoduše vytvoříte vlastní seznam a nechte PC zapnutý a připojený k internetu. Pokud poté zadáte do internetového prohlížeče jakéhokoliv počítače IP adresu svého PC, budete mít všechny soubory doslova na dosah ruky. Zobrazovaná šablona pro stažení souborů je přitom hezká a lze ji libovolně upravovat. Nastavovat můžete i kdo na server může či nemůže a ještě mnohem více.

 • Stahujte na této adrese (550 KB).
  HFS - HTTP File Server


  Albumfotek.cz – Uploader – freeware

  Používáte–li k ukládání fotografií server Albumfotek.cz, pak pro vás má milou zprávu. Nedávno totiž jeho provozovatelé pro všechny uživatele naprogramovali a dali volně k použití tzv. uploadera. Svoje fotografie tedy můžete nahrávat z klienta a nemusíte chodit na stránky webu. Své album si přitom můžete pohodlně vytvořit ihned po přihlášení stejně jako na webu. Označte galerii, do které chcete nahrát fotky a klikněte na Pokračovat. Nyní vyberte složku, ze které chcete nahrát fotky. Program nahraje všechny fotky ze složky, které končí příponou .JPG. Klikněte na tlačítko Odeslat fotky do galerie. Jakmile skončí nahrávání, musíte fotky aktivovat v Uživatelské sekci Albumfotek.cz.

 • Stahujte na této adrese (2,1 MB).
  Albumfotek.cz • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Šikovné programy odhalí, kam se ztrácejí vaše peníze

  Ilustrace - domácí finance

  Okamžitý přehled o stavu osobních a rodinných financí podají aplikace, a tak budete vždy vědět, co se děje s vašimi...

  Tablet vám bezpečně uloží hesla i pohlídá finance

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte si nový přehrávač internetových rádií, užitečný ovládací panel, aplikaci pro cestovatele nebo třeba...

  Než začnete stěhovat nábytek, vyzkoušejte si design v tabletu

  Tablet pomůže i při zařizování bydlení

  Aplikace pro tablety nám pomohou v celé řadě situací, třeba i když plánujete stavbu, rekonstrukci, nebo jen menší...

  Najdete na iDNES.cz