Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Explorer konečně dostal použitelného správce pro stahování dat

aktualizováno 
Tentokrát jsme pro vás připravili výborný doplněk pro IE, YouTube uploader vašich videí, utilitku, která z PC vytvoří file server a nechybí ani něco pro příznivce serveru Albumfotek.cz.

Microsoft Internet Explorer

Enterra Download Manager – freeware
Uživatelé internetového prohlížeče Internet Explorer se ani po vydání nové, již sedmé verze nedočkali dokonalého správce stahování. Konkurenční browsery pokročilé správce pro stahování používají již řadu verzí, ale Microsoft tuto funkci zatím trochu opomíjí. Vaše modlitby sice nevyslyšel, ale naštěstí jsou tu i jiní programátoři, kteří nelenili a manažera stahování vytvořili.

Nejde o žádnou inovovanou verzi IE 7, ale spíše o jakýsi doplněk pro tento browser. Přidá do něj novou funkci a vy tak konečně můžete využít pozastavení stahování či jeho obnovení atd. Nechybí ani stahování více souborů najednou, ukazatel aktuálního stavu, zvukové efekty či statistiky přenosů. Po instalaci doplňku se objeví ve spodní polovině okna IE, ale kdykoliv ho lze tlačítkem na hlavní liště skrýt.

 • Stahujte na této adrese (803 KB).

  Enterra Download Manager

  YouTube Uploader 1.4 – freeware
  Řádíte často na YouTube? Nemůžete bez tohoto video serveru být ani chvilku a rádi na něj ukládáte svá videa? Že vám pro upload videií nevyhovuje webové rozhraní služby? Tak využijte software, který vám nabídne více komfortu.

  Jmenuje se YouTube Uploader a je zcela zdarma. Vše přitom vypadá jako ve webovém formuláři. Po instalaci se přihlásíte ke svému YouTube účtu a můžete začít video nahrávat. Vyberte ho, vyplňte jeho název, popis a tagy. Budete–li chtít, můžete své video i upravit. Tlačítkem Trim video se totiž přepnete do jednoduchého video editoru, kde lze klip sestříhat. Tlačítkem Next se přesunete k dalšímu kroku a tím je zařazení videa do některé z kategorií. Poté již video odešlete na server, automaticky dojde k jeho zveřejnění a vy obdržíte prostřednictvím programu jeho URL link.

 • Stahujte na této adrese (4,7 MB).
  YouTube Uploader


  HFS - HTTP File Server 2.2 – freeware

  Nyní by měli zbystřit ti z vás, kteří by rádi publikovali svá data na internetu, ale nechtějí si zakládat vlastní web server, či zřizovat nějaký web hosting. Je–li váš počítač připojen přímo k internetu a má vlastní veřejnou IP adresu, máme pro vás jednoduchý program, který vám to může splnit.

  HFS - HTTP File Server je totiž skvělý file server, tedy server pro sdílení souborů. Po jeho instalaci – a povolení, že se může přidat do kontextového menu Windows – máte prostřednictvím pravého tlačítka myši k dispozici funkci, zda konkrétní soubor chcete uveřejnit na internetu či nikoliv. Takto si jednoduše vytvoříte vlastní seznam a nechte PC zapnutý a připojený k internetu. Pokud poté zadáte do internetového prohlížeče jakéhokoliv počítače IP adresu svého PC, budete mít všechny soubory doslova na dosah ruky. Zobrazovaná šablona pro stažení souborů je přitom hezká a lze ji libovolně upravovat. Nastavovat můžete i kdo na server může či nemůže a ještě mnohem více.

 • Stahujte na této adrese (550 KB).
  HFS - HTTP File Server


  Albumfotek.cz – Uploader – freeware

  Používáte–li k ukládání fotografií server Albumfotek.cz, pak pro vás má milou zprávu. Nedávno totiž jeho provozovatelé pro všechny uživatele naprogramovali a dali volně k použití tzv. uploadera. Svoje fotografie tedy můžete nahrávat z klienta a nemusíte chodit na stránky webu. Své album si přitom můžete pohodlně vytvořit ihned po přihlášení stejně jako na webu. Označte galerii, do které chcete nahrát fotky a klikněte na Pokračovat. Nyní vyberte složku, ze které chcete nahrát fotky. Program nahraje všechny fotky ze složky, které končí příponou .JPG. Klikněte na tlačítko Odeslat fotky do galerie. Jakmile skončí nahrávání, musíte fotky aktivovat v Uživatelské sekci Albumfotek.cz.

 • Stahujte na této adrese (2,1 MB).
  Albumfotek.cz


 • Nejčtenější

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  V noci se dívejte na nebe. Perseidy předvedou pravidelnou podívanou

  Perseidy (Irsko, 7. srpna 2009)

  Ani letos nás prach z komety Swift-Tuttle nemine a zájemci, kteří vydrží dlouho do noci, se tak mohou těšit na...

  Další z rubriky

  Vyřešit problémy s Windows pomůže opravář registru

  Ilustrační foto

  Dochází-li Windows dech, můžete zkusit spustit jeden z dostupných čističů systémového registru. Ten najde neplatné...

  Co není pro každého. Jak udělat vybrané soubory neviditelnými

  Ilustrační foto - počítač

  Schovat ve Windows data tak, aby nebyla viditelná, je otázkou chvilky. Stačí vám k tomu jen správný program. Vyberte si.

  Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

  Ilustrační foto - notebook

  Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

  Najdete na iDNES.cz