Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


KVIK: Facebook láká děti, televizní reality show pošle první lidi na Mars

  15:00aktualizováno  15:00
Facebook chce do svých databází oficiálně přilákat i děti, a tak pro ně vymýšlí speciální profil, který by byl provázaný s profilem zákonného zástupce. Holandská televize se holedbá, že v rámci reality show pošle lidi na Mars. Intel se snaží vyrobit ultrabooky z plastu, aby snížil cenu. KVIK - rychlé zprávy každý den.
Výměnu manželek nahradí v roce 2023 show Mars One.

Výměnu manželek nahradí v roce 2023 show Mars One. | foto: iDNES.cz / Profimedia.cz

Facebook chce na své stránky i děti

Facebook v pravidlech nepovoluje založení účtu lidem mladším 13 let. Děti pravidlo jednoduše obcházejí tak, že o svém věku lžou. Nedávný průzkum ve Spojených státech ukázal, že sociální síť využívá 7,5 milionu dětí mladších 13 let, z toho pět milionů mladších deseti let. Ve víc než třetině případů těmto dětem pomohli vytvořit facebookový účet rodiče.

Nyní Facebook připravuje systém, který by oficiálně umožnil mladším uživatelům používat sociální síť.

Novinka podle deníku The Wall Street Journal spočívá v propojení dětského účtu s profilem zákonného zástupce. Ten by pak měl možnost sledovat, koho si jeho potomek či svěřenec přidává do přátel a jaké služby na Facebooku využívá.

Facebook by si tímto krokem otevřel cestu k rozšíření o další skupinu potenciálních příjemců marketingových sdělení, u kterých může zpracovávat osobní údaje.

Intel chce plast místo hliníku, aby zlevnil ultrabooky

Inženýři z Intelu se snaží přijít na způsob, jak z plastů vyrobit šasi ultrabooků stejně odolné jako kovové šasi, která jsou dražší. Ve washingtonském vývojovém centru Intel Dupont se na projektu podílejí i bývalí zaměstnanci firmy Boeing, kteří by měli v této otázce využít know-how z leteckého průmyslu. Ten má s využitím plastů pro namáhané díly velké zkušenosti.

KVIK - Rychlé zprávy

Quick - Kvik - Rychle

Prudce populární slovíčko KVIK jsme vybrali pro jeho stručnost, unikátnost a okamžitě pochopitelný význam. Odkazuje na české citoslovce "kvik" i anglické "quick", první symbolizuje stručnost, druhé rychlost.

Slůvkem KVIK v titulku označujeme články složené z rychlých krátkých aktuálních zpráv a odkazů.

Již nyní lze objevit tyto technologie v různých částech hardware počítače, jako jsou základní desky či pevné disky.

"Nechtěli jsme vytvořit nový materiál. Jsme schopni použít stávající plast a existující výrobní technologii," řekl agentuře Reuters šéf vývojové týmu Ben Broili. Nyní vývojáři spíše přemýšlejí nad tím, jak vytvořit strukturu a design, který by mohli využít výrobci. Protože různé komponenty mohou na základě umístění v těle přenosného počítač například podpořit pevnost šasi nebo umožnit lépe odvádět teplo, je třeba myslet i na toto.

Intel chce koncept celoplastových ultrabooků nabídnout výrobcům již v příštím roce v modulární podobě. Tedy aby si sami mohli rozhodnout, kam kterou komponentu umístí a co pak mají od toho očekávat.

Nahrazení kovu plastem by mohlo u nové generace ultrabooků ušetřit výrobcům 25-75 USD (cca 500-1 500 Kč) na nákladech.

Na Mars má člověka dostat televize

Problém, kdo by mohl zaplatit cestu lidské posádky k jiné planetě, chce nečekaným způsobem vyřešit Projekt Mars One holandské televize. Mají to být zadavatelé televizní reklamy. Autoři projektu by totiž let k Marsu chtěli vysílat jako velkou reality show, ve které diváci budou přímo sledovat boj čtveřice odvážných s vesmírem i nástrahami života na rudé planetě.

Zřejmě proto, že příjmy z televizní reklamy přece jen nejsou neomezené, let by měl být levnější než jiné projekty letu k Marsu. Hlavní úspora spočívá v tom, že posádka se nebude vracet zpět. Zůstane na Marsu do konce svého života a jen každé dva roky by měli do její reality show přibýt další čtyři nešťastníci, pardon, dobrovolníci.

Start by měl proběhnout v roce 2023, výběr posádky a její výcvik v zatím neznámé poušti světa by měl ovšem být zahájen už příští rok. A za účasti kamer. Cynik v autorovi by až řekl, jestli není celý plán tak trochu (a možná pouze) reklama na další obyčejnou pozemskou reality show.

Autoři: ,


Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

Ivan Kuckir, autor programu Photopea.com

Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne...

Další z rubriky

Facebook nově kontroluje fotografie a videa, zda nejsou falešná

Logo společnosti Facebook

Facebook rozšiřuje své kontrolní mechanismy na boj s falešnými zprávami o fotografie i videa.

Tipy na zajímavé weby: tvorba grafiky i pro laiky nebo bezpečí routeru

Canva.com

Vytvořit působivé grafické materiály jako jsou letáky, poukázky, koláže, vizitky či infografiku zvládne teď každý...

YouTube končí s herní aplikací. Jako konkurence Twitche se neosvědčila

Herní podstránka YouTube.

YouTube se po třech letech rozhodl, že skončí s aplikací YouTube Gaming, která měla konkurovat streamovací aplikaci...

Najdete na iDNES.cz