Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


FileSwap V1.05b - obdoba Napsteru s offline databází

  0:01aktualizováno  0:01
Příklad Napsteru je nakažlivý. Jak již název programu dává tušit, máme tu další nový software pro hledání a stahování nejen MP3 souborů na Internetu.
Příklad Napsteru je nakažlivý. Marně se brání hudební firmy, marně se začínají ozývat i někteří umělci. Jako houby po dešti vznikají další varianty na stejné téma. Lákavá možnost nabídnout masám na Internetu jednoduchý přístup k MP3 a dalším souborům je silnější, než obava z možných právních komplikací.

Zatím málo známou firmou, která se zařadila do fronty následovníků Napsteru, je společnost FileSwap založená v srpnu loňského roku v Izraeli. Firma FileSwap právě uvolnila verzi 1.05b svého stejnojmenného softwarového produktu.

Program je řešen obdobně jako Napster. Jste připojeni do sítě lidí ochotných navzájem sdílet své soubory. Nejprve se musíte se svým programovým klientem zaregistrovat. Registrace je FileSwapu poněkud složitější, protože program vyžaduje více údajů než konkurenční projekty. Pak se rozhodnete, které adresáře na discích vašeho počítače hodláte sdílet s okolním světem a můžete se vrhnout na hledání.

Podobně jako ostatní nástupci Napsteru se FileSwap neomezuje pouze na MP3. S tímto programem můžete stahovat rozličné druhy souborů - audio, video, obrázky, aplikace, archivní soubory, zkrátka všechno. Program vyhledává souobry na základě zadaného textového řetězce a druhu souboru. V rozšířeném vyhledávání můžete přidat i další parametry, podle nichž se budou výsledky filtrovat. Můžete stahovat neomezené množství souborů najednou, pokud je jejich počet omezen postaví se do fronty. Uživatele s pomalejším připojením jistě potěší, že FileSwap umožňuje resuming - pokračování v přerušeném stahování.

Výjimečnou funkcí je Virtual File Tree, který umožňuje prohlížet obsah počítačů v síti FileSwap. Můžete procházet sdílenými adresáři stejně, jako by byly na vašem počítači. Uživatel může specifikovat bezpečnostní protokol pro přístup ke svým souborům a adresářům. Použití FileSwapu je zcela bezpečné, protože další uživatelé vidí pouze zrcadlový obraz prohlíženého počítače. Celé prohlížení "virtuálního stromu" probíhá na serveru FileSwap. Když chce uživatel stáhnou soubor, vyžádá si jej a ten poslán přímo do klienta. Nikdo nemá přímý přístup k cizímu počítači.

Z tohoto systému zákonitě vyplývá další možnost, již FileSwap nabízí. Protože jsou seznamy souborů umístěny na hlavním serveru, můžete jimi listovat offline. Program tak pomáhá obejít problém uživatelů, kteří jsou připojeni pouze určitou část dne. O jejich souborech se dovíte i v době, kdy nejsou připojeni.

FileSwap obsahuje i další funkce pro komunikaci na Internetu. Chat, hledání uživatelů, seznam kontaktů jsou určeny pro ty, kteří se nechtějí omezovat na pouhé hledání a stahování souborů a chtějí tímto způsobem hledat přátele ve spřízněné komunitě. Omezením programu je zatím malý počet připojených uživatelů. Finální verze programu, která odstraní chyby a zprovozní všechny funkce, bude pro ostatní programy tohoto druhu zdatným konkurentem.

Výrobce: FileSwap
Website: www.fileswap.com
Platforma: Windows 3.x/95/98/NT
Download: http://www.fileswap.com/index.cfm?file=download (1.9MB)
Cena: Freeware

Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Napište BFF, abyste ukázali, jak jste důvěřiví. Po Facebooku se šíří hoax

Zkratka BFF na Facebooku sice zezelená, ale žádné zabezpečení tím neověříte,...

Po Facebooku se šíří další hoax. Tentokrát slibuje rychlé ověření zabezpečení účtu. Nabádá uživatele, aby pod příspěvek...Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...

Sklep v Říčanech vydává 600 let starou záhadu. Poklad ukrytý před Žižkou

Pražské groše z říčanského pokladu

Do toho hrnečku se vešly veškeré rodinné úspory. Proč je majitel do svého sklepa ukryl, nevíme jistě. Jisté ovšem je,...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Naučte Windows pracovat i s netradičními komprimovanými archivy

Počítačový kód

Windows od verze XP obsahuje integrovanou funkci pro rozbalení a balení souborů do jednoho balíčku. Pokud se však...

Vychází nová verze Windows 10. Nastavte si, kdy se vám nainstaluje

Tipy a triky pro Windows 10

Microsoft během večera a noci na středu SELČ vydá novou verzi Windows 10. Pokud nechcete, aby se vám začala instalovat...

Tipy pro Windows 10: automatické vypnutí touchapadu po připojení myši

Tipy a triky pro Windows 10

Naučte se deaktivovat touchpad či nastavit jeho automatické vypínání po připojení myši. Hodit se může zobrazení vybrané...

Najdete na iDNES.cz