Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Firefox a IE nejsou jedinými browsery. Zkuste internet prohlížet například v 3D.

aktualizováno 
Není to tak dlouho, co k prohlížení většina uživatelů používala pouze jeden prohlížeč. V dnešní době tu však existuje celá řada alternativ, která ho nejen překoná, ale navíc každý se hodí pro jiného uživatele. Nechcete i vy surfovat pohodlněji?

Zkuste 3D browser | foto: Stahuj

Ještě nedávno jsme při prohlížení internetových stránek byli odkázáni především na jeden browser. Avšak díky produktům Firefox a nové Opeře dostává prohlížení webů nový rozměr a také vyšší bezpečnost. Před nějakou dobou z mrtvých dokonce vstala i jedna z legend, nové verze se dočkal i nejrychlejší prohlížeč světa, který je nyní zdarma a druhé verze se dočkala i velmi oblíbená nadstavba IE. Nechcete vyzkoušet brouzdat v novém?

Jestliže rádi surfujete na webových stránkách serverů, jistě se neobejdete bez kvalitního, bezpečného a rychlého internetového prohlížeče. Nevyhovuje-li vám váš stávající browser, případně jste usoudili, že je čas na změnu, pak zkuste jiný internetový prohlížeč, nebo si ten stávající doplňte o nějaké nadstandardní funkce.

Těch, které mají vlastní jádro je jen velmi málo. Vlastně mezi uživateli jsou známé pouze tři: IE, Mozilla (jádro Gecko) a Opera. Hnací motor Gecko přitom využívá hned několik prohlížečů, stejně jako IE. Oproti IE má však výhodu ve vyšším zabezpečení a celé řadě vylepšení. Ale pozor! Ani nejlepší prohlížeč nemusí znamenat, že váš systém je chráněn před škodlivými stránkami. Je nutné mít instalovaný i antivirový program, firewall, pravidelně zabezpečovat operační systém a v neposlední řadě neklikat na vše, co vám přijde pod ruku. V samotném prohlížeči je pak dobré ponechat vyšší bezpečnostní nastavení, které je v programu obvykle nastaveno jako základní. Vy potom sami rozhodnete, zda stránku otevřít či prvek stáhnout.

Většina moderních prohlížečů podporuje technologii RSS (oznamování nových článků) a také tzv. plug-iny, díky kterým si prohlížeč můžete vylepšit o řadu nových funkcí.

Firefox 2.0 – open source
Malý a jednoduchý prohlížeč vznikl z balíčku Mozilla Suite a využívá tak jejího renderovacího jádra Gecko. Nabízí řadu užitečných funkcí, jako jsou podpora RSS zdrojů (které se zobrazují v panelu oblíbených), instalace toolbarů pro zlepšení bezpečnosti, ale také možnost velmi snadno měnit vzhled. Firefox obsahuje pomocné toolbary k vyhledávání na www stránkách i prostřednictvím vyhledávačů a má i zabudovaný download manažer, který usnadňuje snadné stahování na pozadí. Velmi oblíbený je systém záložek, jenž umožňuje mít otevřených více stránek v jednom okně zároveň. Browser si lze obohatit celou řadou vylepšení díky tzv. plug-inům.

 • Stahujte na této adrese (5,6 MB).


  SeaMonkey 1.1.4 – open source

  SeaMonkey je nástupce kdysi známého Mozilla Suite. Stejně jako on nabízí webové aplikace, které poskytují prvotřídní komfort pro práci na internetu. Balík obsahuje webový prohlížeč, e-mailový klient, editor webových stránek a IRC klienta. Všechny aplikace kladou velký důraz na bezpečnost. K dispozici je i čeština.

 • Stahujte na této adrese (12,4 MB).


  Internet Explorer 7 – freeware

  Nejnovější a nejmodernější internetový prohlížeč od společnosti Microsoft. Uživatelé i vývojáři internetových stránek po něm volali roky a konečně se všichni dočkali. Internet Explorer 7 přináší oproti staré šesté verzi několik novinek, především možnost prohlížení stránek v panelech nebo lepší integraci RSS kanálů atd. Společnost Microsoft ho navíc doporučuje vyměnit za předešlou verzi.

 • Stahujte na této adrese (14 MB).


  Opera 9 – freeware

  Společnost Opera Software před nějakou dobou konečně vydala dlouho očekávanou finální verzi internetového prohlížeče s pořadovým číslem devět. Ta je již navíc všem k dispozici zcela zdarma a tudíž za její používání nemusíte platit – jak tomu bylo u předešlých verzí browseru. Má vestavěný IRC chatovacího klienta a také vlastního poštovního klienta. Obsahuje funkce, jako je vyhledávání na samostatných stránkách a mnoha internetových vyhledávačích, podporuje i RSS kanály. Opera také umožňuje zvětšování a zmenšování stránek (i obrázků) stejně jako modifikaci rozložení panelů prohlížeče či snadnou změnu celkového vzhledu. Co do rychlosti je nejrychlejším prohlížečem pro Windows na světě. Nechybí volba vzhledu programu a multijazyková podpora.

 • Stahujte na této adrese (4,8 MB).


  Netscape 9 – freeware

  Po nějaké době se objevila již devátá verze kdysi tak slavného internetového prohlížeče Netscape z dílny AOL. Vyznačuje se mnohem větší rychlostí, stabilitou a příjemným uživatelským rozhraním. Browser je založen na stejném jádře jako stále populárnější prohlížeč Firefox, ale dokáže pracovat v režimu využívajícím jádro Internet Exploreru. Nechybí poštovní klient a možnost prohlížet stránky v záložkách.

 • Stahujte na této adrese (5,6 MB).


  Maxthon 2 – freeware

  Po delší době se i velmi oblíbená nadstavba IE dočkala další verze. Maxthon tak po několika mini verzích poskočil již do druhé verze. Přináší záložky a mnoho nových voleb, které podstatně zvyšují kvalitu a pohodlí při prohlížení stránek na internetu. Druhou významnou funkcí je možnost využít metodu uchop a pusť, která vám umožňuje otevřít odkaz v novém okně pouze táhnutím odkazu na plochu. Maxthon je dále možno vylepšovat moduly plugin, je plně skinovatelný, umí blokovat pop-up okna a má mnoho dalších funkcí. Navíc ho je možné počeštit.

 • Stahujte na této adrese (2,2 MB).


  Avant Browser 11.5 - freeware

  Avant prohlížeč je rychlý, stabilní, uživatelsky přívětivý, všestranný prohlížeč, který lze otevřít ve více oknech. Pomocí něho lze prohlížet obsah internetových stránek a blokovat všechna vyskakovací okna a také flash animace. Disponuje funkcí pro změnu vzhledu a v sobě má zabudovanou lištu pro vyhledávání v Google a Yahoo, nechybí RSS čtečka. Mezi nadstandardní funkce patří manažer hesel a možnost blokovat libovolné součásti internetových stránek. Je založen na jádru IE.

 • Stahujte na této adrese (1,8 MB).


  Flock 0.9 – freeware

  Chcete prohlížet internetové stránky a zároveň blogovat? Tak právě vám je určen produkt Flock. Navíc je založený na technologiích Firefoxu, takže jde o jakousi jeho nadstavbu. Kromě běžných funkcí Firefox obsahuje ještě moduly pro přímé blogování z prohlížeče, sdílení fotoalb pomocí Flickru, sdílení záložek pomocí del.icio.us a skvěle zpracovanou RSS/Atom čtečku.

 • Stahujte na této adrese (10 MB).


  Amaya 9.5 – open source

  HTML editor a prohlížeč konsorcia W3C, který definuje jazyk HTML a CSS. Je sice určen především pro vývojáře, z čehož také vyplývá, že je šířen v rámci licence open source, ale i ostatní uživatelé si ho jistě oblíbí. Amaya začal jako stylový editor HTML + CSS.

 • Stahujte na této adrese (7,8 MB).


  Browse3D 3.5 – freeware
   
  Na závěr jsme si nechali prohlížeč, který se pyšní přídavkem 3D. Co to v praxi znamená? To, že Browse3D se oprostil od jedné obrazovky, nezakládá si ani na přepínání panelů nebo oken. Internetové stránky zobrazuje jako místnost se stěnami. Na každé stěně můžete najít internetovou stránku.

 • Stahujte na této adrese (2,1 MB). • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Evropě se zpozdil čas. Proč vaše trouba spoléhá na spolupráci 25 zemí?

  Kvůli snížené frekvenci proudu v evropské elektrické síti se některé hodiny po...

  Budíky, mikrovlnné trouby a další domácí spotřebiče se od ledna zpozdily o šest minut za přesným časem. Může za to spor...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Nechte tablet převést zvuk na noty nebo se podívejte na předpověď počasí

  Tablet pro práci i záýbavu

  Tablet vám umožní lehce ovládat cloudové úložiště s obří zdarma dostupnou kapacitou. Vyzkoušet můžete i šikovný...

  Zkontrolujete si éčka v potravinách nebo tablet užijte k třídění souborů

  Tablet pro práci i zábavu

  Mezi zajímavými aplikacemi pro tablety s Androidem tentokrát najdete například internetový prohlížeč, aplikaci na...

  Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

  Ilustrační foto

  Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

  Advantage Consulting, s.r.o.
  KONTROLOR KVALITY

  Advantage Consulting, s.r.o.
  Moravskoslezský kraj
  nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč

  Najdete na iDNES.cz