Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Fixnapster - jak se znovu zaregistrovat u Napsteru

  0:25aktualizováno  0:25
Počet uživatelů postižených zablokováním jejich přístupu k Napsteru neustále roste a zřejmě brzy překročí 1 milión. Proti ostrému postupu Napsteru však existuje jednoduchá obrana ...
Snad bychom se měli našim čtenářům omluvit, ale nedá se nic dělat, musíme se zase věnovat Napsteru. Z Napsteru se stal seriál na pokračování, v němž většinou nedochází k zásadním zvratům, ale zato nám dlouho vydrží. Dalšími obětmi boje s Napsterem se stalo 230142 uživatelů Napsteru, jimž byl zakázán přístup k jeho službám. Tentokrát Napster postupoval podle seznamu, jenž sestavil podle vzoru skupiny Metallica další americký umělec Dr. Dre. Všem příznivcům rapu známý Dr. Dre dodal minulý týden Napsteru seznam, kde byla udána uživatelská jména těch, kteří údajně v systému Napsteru nabízeli skladby Dr. Dre ke stažení. Jak vidno Napster postupoval stejně jako v případě skupiny Metallica a z celého případu se stává kolotoč, v němž zřejmě zvítězí ten nejvytrvalejší. Zda to bude Napster, soudící se umělci a hudební firmy, nebo uživatelé zatím není zřejmé. Pro uživatele Napsteru je však v záloze připravena řada dalších programů, které dovedou to co Napster (Gnutella, iMesh, CuteMX, ScourExchange, FileSwap), a u volných systémů, jako je Gnutella, prakticky neexistuje možnost postihu a blokování přístupu.

Napster

Zablokování uživatelé si však zatím nemusejí zoufat a houfně prchat ke konkurenci. V podstatě mají dvě možnosti. První je cesta práva. Jak jsme již dříve informovali, Napster nabídl všem potrestaným, kteří se cítí postiženi neprávem, možnost oficiálně protestovat na zvláštním formuláři. Proti Metallice toho využilo více než třicet tisíc lidí, což je asi desetina z celkového počtu. Napster slíbil, že každému, kdo se takto ozve, bude obnoven přístup do dvou týdnů, pokud tato osoba nebude přímo obžalována. Protože se jedná o tisíce lidí z celého světa, je takové soudní stíhání nemožné prakticky provést.

Fixnapster

Je tu ovšem ještě jedno další a rychlejší řešení. Když Napster splnil hrozbu a zablokoval přístup klientů uvedených na seznamech, jež mu dodali Metallica a Dr. Dre. Napster, sice zřejmě nezablokoval IP adresy, ale jeho postup by rafinovanější, než se čekalo. Postižení uživatelé se nemohou přihlásit znovu pod jiným jménem, protože Napster využívá informací uložených v registru systému Windows a nové přihlášení nepovolí. Jsme si jisti, že čtenáři našeho serveru takovými problémy netrpí, protože by je ani nenapadla nabízet na Internetu MP3 soubory nelegálně. Přesto by i je mohl zajímat způsob, jak se dá tato překážka jednoduše obejít. Jedinou možností je vymazat odpovídající údaje v registrech. Pokud uživatel neví, kde je najít, nezbývá než znova instalovat systém. Takový postup by asi nikoho nepotěšil, a tak se v internetové MP3 komunitě objevil nástroj, který pomůže překonat zákaz Napsteru i zcela neznalému uživateli. Na serveru http://www.fixnapster.cjb.net/ je každému k dispozici zapakovaný soubor fixnapster, v němž můžete nalézt jednak popis registrů, jež je nutno smazat, jednak soubor INF, jehož spuštěním (příkaz nainstalovat) se registry vyčistí automaticky. Pak se lze přihlásit u Napsteru pod novým jménem jako dříve. Podle autorů této pomůcky vše funguje bez problému pod systémy Windows 95 a 98. Nový systém Windows 2000 vyzkoušen zatím nebyl.

Hole

Abychom neustále nepropagovali umělce, kteří mají něco proti Napsteru, dáme na závěr slovo zpěvačce Courtney Love ze skupiny Hole, která je u nás dobře známá i z filmu Miloše Formana Lid versus Larry Flint. Courtny Love se vyjádřila jasně:" Stalo se v poslední době módou mezi umělci vyjadřovat pobouření nad hudebním pirátstvím. Jsem moderní dívka a myslím, že bych měla také vyslovit své pobouření. Zabývala jsem se trochu tímto problémem a hrdě se připojuji ke sboru umělců, kteří jsou tím znepokojeni. Prohlašuji, že krást umělcům hudbu bez placení je jasné pirátství. Hovořím o kontraktech velkých hudebních společností, ne o Napsteru."

Autor:


Nejčtenější

Ve dveřích se ohlédl a usmál. Na co nezapomene česká prokurátorka v Haagu

Anna Richterová v době, kdy pracovala pro tribunál v Den Haagu. Snímek je z...

Prokurátorka Anna Richterová je jedinou Češkou, která pracovala u mezinárodního tribunálu pro vyšetřování zločinů v...

Kennedyho sestru Rosemary zničili ambiciozní rodiče lobotomií

Kennedyho sestru zničili ambiciozní rodiče lobotomií

13. září 1918 se narodila Rosemary Kennedyová, sestra prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Od dětství s ní byly...Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Lákavá návnada. Jak se ruská agentka přibližovala k Trumpovi

Marija Butinová (19. 7. 2018)

Vyšetřování vlivu Moskvy na poslední americké volby se dostalo k zajímavému odhalení. Ruská agentka se podle něj...

Další z rubriky

Auta Google budou v ulicích nejen fotit, ale také měřit znečištění

Oficiální foto Google Street View Car

V rámci projektu Google Street View budou auta zaznamenávat nejen to, jak vypadají ulice v USA a v Evropě. Google ve...

Až deset tisíc skladeb. Spotify zvyšuje limit na stahování

Spotify

Spotify zvýšilo limit skladeb, které si lze z jednoho účtu stáhnout, na deset tisíc. Platí pro pět zařízení, a celkem...

YouTube končí s herní aplikací. Jako konkurence Twitche se neosvědčila

Herní podstránka YouTube.

YouTube se po třech letech rozhodl, že skončí s aplikací YouTube Gaming, která měla konkurovat streamovací aplikaci...

Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na iDNES.cz