Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zprávy už nebudete hledat, najdou si vás samy. Flipboard nakoupil od CNN

  17:10aktualizováno  17:10
Jedna z nejpopulárnějších čteček zpráv Flipboard pohltila jinou populární službu Zite. Koupila ji od stanice CNN. Zatímco Flipboard nabízí uživatelům dokonalý nástroj na publikování, Zite umí přizpůsobovat tok zpráv podle preferencí uživatele.

Titulní obrazovka aplikace Flipboard. Obsah z jednotlivých serverů je "přetaven" do obrázkových magazínů, které lze dobře prohlížet na dotykových displejích. | foto: Pavel Kasík, Technet.cz

Čtečka Flipboard ukazuje jeden z hlavních budoucích způsobů konzumace obsahu na internetu přes mobilní zařízení. Zprávy díky ní už nehledáte po internetu na jednotlivých serverech a sociálních sítích, ale na jedno kliknutí je máte všechny pohromadě v jedné aplikaci. Program nabízí přednastavené stránky předních světových elektronických periodik rozdělené podle kategorií (zprávy, sport, technologie atd.) a samozřejmě umožňuje i přidání vlastních zdrojů informací.

Patrick Zandl o Flipboardu:

Je to skvělá čtečka obsahu na internetu. Synchronizují se mi do ní různé zdroje, které jsem dříve zpravoval přes Google Reader. Můžete si tam vytvářet vlastní odkazové sbírky - magazíny - a ty si mohou lidé odebírat a nacházet tam zajímavý obsah. Není to špatné, ale nevede to k obsahové čistotě, protože řada lidí si do nich ukládá stejné věci a Flipboard to neumí eliminovat.

Číst "RSS kanály" ve Flipboardu je však příjemný zážitek. Jediné, co zamrzí, že nikdy neodhadnu, kolik si uloží do off-line paměti, takže pak v metru jsem za chvíli nahraný.

Vyzbrojte si tablet jako Patrick Zandl.

Patrik Zandl

Navíc podporuje i tvorbu vlastních magazínů, které jejich autoři dále mohou sdílet s ostatními. Například fanoušek Curlingu může lehce o tomto sportu vytvořit (poskládat) z nejrůznějších zdrojů magazín a ten nasdílet všem uživatelům Flipboardu, kteří budou mít o takto předvybrané informace zájem.

Naproti tomu čtečka Zite umí díky jedinečnému algoritmu navíc nacházet po celém internetu právě jen ty zprávy, které vás opravdu zajímají. Do Flipboardu si je musíte zadat ručně, ale Zite to udělá automaticky. Stačí mu předhodit klíčové slovo nebo nějaký výraz (např. wearable technology) a o zbytek už se postará.

Navíc se umí učit, takže během čtení zpráv máte možnost texty ohodnotit, zda se vám líbí nebo ne. Pokud zprávu "olajkujete", Zite ví, že vás téma zaujalo, příště už bude hledat k němu podobná témata. Podobně můžete do svého seznamu přidávat klíčová slova, která jsou v daném článku uvedena a rozšiřovat tak svůj záběr. Samozřejmě lze klíčová slova ze seznamu i odebírat.

Právě výše uvedenou funkcionalitu Zitu čtečka Flipboard zatím postrádala. Špatnou zprávou je, že Zite přechodem pod Flipboard končí. Flipboard použije technologie a tým programátorů. Samostatnou značku a službu však zachovat nehodlá. Flipboard podle agentury Reuters zaplatil CNN za službu 60 milionů dolarů (1,2 miliardy korun).

Zite založili Mike Klaas a Ali Davar v roce 2005. Projekt tehdy nesl název Worio. O šest let později vznikla aplikace Zite pro tablety iPad a celá firma přešla pod CNN.

Flipboard založili v roce 2010 bývalý vývojář iPhonu Evan Doll a bývalý CEO společnosti Tellme Mike McCue. Aplikace je momentálně dostupná pro operační systémy Android, iOS a Windows 8.1. Zite běží na prvních dvou platformách, Windows Phone i na Blackberry.

Autor:Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma: kompaktní rychlý prohlížeč obrázků i porovnávač PDF

Děti a počítač

Prohlížeč snímků CPix umí třeba zašifrovat dva obrázky do jednoho. Porovnat dva PDF dokumenty a zobrazit případné změny...

Šikovné programy odhalí, kam se ztrácejí vaše peníze

Ilustrace - domácí finance

Okamžitý přehled o stavu osobních a rodinných financí podají aplikace, a tak budete vždy vědět, co se děje s vašimi...

Nahrajeme váš mozek na cloud, plánuje startup. Ale zabije vás tím

Mozek, ilustrace

Johnny Depp by měl zbystřit. Zahrál si totiž roli ve filmu Transcendence, ve kterém si po smrti nahraje mysl do...

Najdete na iDNES.cz