Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zprávy už nebudete hledat, najdou si vás samy. Flipboard nakoupil od CNN

  17:10aktualizováno  17:10
Jedna z nejpopulárnějších čteček zpráv Flipboard pohltila jinou populární službu Zite. Koupila ji od stanice CNN. Zatímco Flipboard nabízí uživatelům dokonalý nástroj na publikování, Zite umí přizpůsobovat tok zpráv podle preferencí uživatele.

Titulní obrazovka aplikace Flipboard. Obsah z jednotlivých serverů je "přetaven" do obrázkových magazínů, které lze dobře prohlížet na dotykových displejích. | foto: Pavel Kasík, Technet.cz

Čtečka Flipboard ukazuje jeden z hlavních budoucích způsobů konzumace obsahu na internetu přes mobilní zařízení. Zprávy díky ní už nehledáte po internetu na jednotlivých serverech a sociálních sítích, ale na jedno kliknutí je máte všechny pohromadě v jedné aplikaci. Program nabízí přednastavené stránky předních světových elektronických periodik rozdělené podle kategorií (zprávy, sport, technologie atd.) a samozřejmě umožňuje i přidání vlastních zdrojů informací.

Patrick Zandl o Flipboardu:

Je to skvělá čtečka obsahu na internetu. Synchronizují se mi do ní různé zdroje, které jsem dříve zpravoval přes Google Reader. Můžete si tam vytvářet vlastní odkazové sbírky - magazíny - a ty si mohou lidé odebírat a nacházet tam zajímavý obsah. Není to špatné, ale nevede to k obsahové čistotě, protože řada lidí si do nich ukládá stejné věci a Flipboard to neumí eliminovat.

Číst "RSS kanály" ve Flipboardu je však příjemný zážitek. Jediné, co zamrzí, že nikdy neodhadnu, kolik si uloží do off-line paměti, takže pak v metru jsem za chvíli nahraný.

Vyzbrojte si tablet jako Patrick Zandl.

Patrik Zandl

Navíc podporuje i tvorbu vlastních magazínů, které jejich autoři dále mohou sdílet s ostatními. Například fanoušek Curlingu může lehce o tomto sportu vytvořit (poskládat) z nejrůznějších zdrojů magazín a ten nasdílet všem uživatelům Flipboardu, kteří budou mít o takto předvybrané informace zájem.

Naproti tomu čtečka Zite umí díky jedinečnému algoritmu navíc nacházet po celém internetu právě jen ty zprávy, které vás opravdu zajímají. Do Flipboardu si je musíte zadat ručně, ale Zite to udělá automaticky. Stačí mu předhodit klíčové slovo nebo nějaký výraz (např. wearable technology) a o zbytek už se postará.

Navíc se umí učit, takže během čtení zpráv máte možnost texty ohodnotit, zda se vám líbí nebo ne. Pokud zprávu "olajkujete", Zite ví, že vás téma zaujalo, příště už bude hledat k němu podobná témata. Podobně můžete do svého seznamu přidávat klíčová slova, která jsou v daném článku uvedena a rozšiřovat tak svůj záběr. Samozřejmě lze klíčová slova ze seznamu i odebírat.

Právě výše uvedenou funkcionalitu Zitu čtečka Flipboard zatím postrádala. Špatnou zprávou je, že Zite přechodem pod Flipboard končí. Flipboard použije technologie a tým programátorů. Samostatnou značku a službu však zachovat nehodlá. Flipboard podle agentury Reuters zaplatil CNN za službu 60 milionů dolarů (1,2 miliardy korun).

Zite založili Mike Klaas a Ali Davar v roce 2005. Projekt tehdy nesl název Worio. O šest let později vznikla aplikace Zite pro tablety iPad a celá firma přešla pod CNN.

Flipboard založili v roce 2010 bývalý vývojář iPhonu Evan Doll a bývalý CEO společnosti Tellme Mike McCue. Aplikace je momentálně dostupná pro operační systémy Android, iOS a Windows 8.1. Zite běží na prvních dvou platformách, Windows Phone i na Blackberry.

Autor:


Nejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

Horký nápoj v horkém létě?

Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

Další z rubriky

Vytvořte si vlastní panoramatické snímky pomocí šikovných programů

Ilustrace - notebook

Panoramatické snímky už běžně vytvářejí nejen digitální fotoaparáty, ale také mobilní telefony. S automatickou tvorbou...

Tipy a triky pro Windows 10: přehrávejte streamovaná videa v HDR

Tipy a triky pro Windows 10

Aktivujte si přehrávání streamovaných videí s vysokým dynamickým rozsahem. Podíváme se i na to, kde na jednom místě...

Microsoft dokončil práci na tmavém módu Windows 10

Temný mód Průzkumníka souborů ve Windows 10.

Nová testovací verze Windows 10 přináší další rozšíření takzvaného tmavého módu (Dark mode), který může zpříjemnit...

Najdete na iDNES.cz